Keystone logo
Amazonas State University | Universidade Do Estado Do Amazonas

Amazonas State University | Universidade Do Estado Do Amazonas

Amazonas State University | Universidade Do Estado Do Amazonas

Sissejuhatus

Amazonase osariigi ülikool (UEA) on oma hariduspoliitikas autonoomne avalik-õiguslik ülikool, mille missiooniks on hariduse edendamine, teaduslike teadmiste arendamine, eriti Amazoni kohta, koos eetiliste väärtustega, mis on võimelised integreerima inimest ühiskonda ja parandama piirkonnas tegutsevate inimressursside kvaliteet.

Akadeemiline tegevus algas 3. augustil 2001 ja 30. juunil 2005 lõpetas esimene klass, kus osales 7150 õpilast õpetajakoolitusprogrammi (Proforma) Normal Superior kursusel - projekt, mis pälvis Millennium Goals auhinna ja mille määras Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Haridus-, Teadus- ja Kultuuriorganisatsioon (UNESCO) kui mudel, mida teised riigid peavad järgima.

EAL-is on üle 25 000 üliõpilase, kes on regulaarselt õppinud bakalaureuse- ja magistriõppesse. See on riigi suurim multikampuse ülikool, see tähendab, et selle koosseisu moodustab kõige suurema üksuste arvuga Brasiilia kõrgkool. Selle struktuuris on viis pealinna akadeemilist üksust (kõrgkoolid); kuus kõrghariduse ja 13 kõrghariduskeskust riigi siseruumides.

Lisaks bakalaureuseõppele, milleks on bakalaureuse-, bakalaureuse- ja tehnoloogiakursused, koondab ülikool jõupingutusi ka kraadiõppe pakkumise laiendamiseks kõige erinevamates uurimisvaldkondades. Praegu on asutuses 286 kursust, millest 64 on tavapakkumised ja 22 eripakkumist, pakkumise omavalitsuse poolt loetud ja 68 kursust nomenklatuuride järgi. Samuti pakub EAL 64 Lato Sensu kraadiõppekursust (spetsialiseerumine), 15 magistri- ja viit doktorikursust (Stricto Sensu), lisaks kaheksat Minter ja Dinter kursust (institutsioonidevahelised magistrandid ja doktoriõppe programmid).

Laiendamise valdkonnas on riigi suurimal multikampuse ülikoolil palju erinevaid tegevusi, programme ja projekte. Kõik need viiakse ellu eesmärgiga edendada ülikooli laiendamise institutsionaalset poliitikat ja rahuldada ühiskonna vajadusi teaduse ja tehnoloogia abil. Sellele lisandub EAÜ ülikoolide kogukonna toetamiseks ja üliõpilaste ja riigiteenistujate integratsiooni ja heaolu taotlemiseks mõeldud meetmete toetamine ja julgustamine.

Asukohad

  • Platô do Piquiá

    Rua Bloco Um e Três,4-40, 69850-000, Platô do Piquiá

    Programmid

    Küsimused