Keystone logo
Ritsumeikan Asia Pacific University (APU) Magistrikraad Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna uuringutes
Ritsumeikan Asia Pacific University (APU)

Magistrikraad Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna uuringutes

Beppu, Jaapan

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

JPY 2 800 000

Ülikoolilinnakus

Sissejuhatus

Lõpetajate veebiseminarid

Liituge meiega eelseisva veebipõhise teabesessiooni jaoks. Vaatame üle APU kraadiõppe programmid, kandideerimisprotsessi ja stipendiumivõimalused. Registreeruda saab järgmisel lehel:

href="https://admissions.apu.ac.jp/graduate/about_apu/info_sessions/

Ülevaade

Aasia Vaikse ookeani piirkonna uuringute magistriprogrammi eesmärk on harida ja kujundada üliõpilased pädevateks juhtideks, kes on valmis toime tulema Aasia Vaikse ookeani piirkonna väljakutsetega. Programm julgustab õpilasi analüüsima keerulisi ja pidevalt muutuvaid sotsiaalkultuurilisi tingimusi ja rahvusvahelisi küsimusi, otsima teostatavaid lahendusi ja sillutama teed piirkonna jõuka tuleviku poole. Õpilased koguvad erialaseid teadmisi ja arusaamu, tõlgendavad keerulisi fakte objektiivselt ja süstemaatiliselt ning pakuvad probleemidele läbinägelikke lahendusi.

Kahes osakonnas: rahvusvahelised suhted ning ühiskond ja kultuur käsitletakse suurt hulka probleeme. Selle programmi raames õpetatavad kursused koosnevad neljast sambast: analüütilised aluskursused, Aasia Vaikse ookeani piirkonna põhikursused, osakonnaspetsiifilised kursused ja teadusuuringutele orienteeritud intensiivseminaride kursused. See programm arendab õpilaste uurimisoskusi, sealhulgas võimet sõnastada analüüside raamistikke, koguda ja analüüsida andmeid ning testida argumente ja hüpoteese. Üliõpilastelt oodatakse kogu õpingute jooksul süstemaatiliselt teatud teema uurimist.

Programmi lõpus peavad üliõpilased esitama omal valikul teemal lõputöö või aruande, mille nad on koostanud oma juhendajate isiklikul juhendamisel kogu programmi kestel toimuvatel seminarikursustel. Protsessi käigus julgustatakse neid läbi viima väliuuringuid Aasia Vaikse ookeani piirkonnas.

Diviisid

Rahvusvahelised suhted (IR)

Rahvusvaheliste suhete (IR) divisjoni eesmärk on laiendada üliõpilaste empiirilist teadmistebaasi ning teravdada nende analüütilist ja teoreetilist mõtlemist globaliseeruva maailma sotsiaalsete, poliitiliste, majanduslike ja julgeolekunähtuste osas. Selle jaotuse kursused pakuvad kasulikku teadmistebaasi nii akadeemiliste üliõpilaste kui ka praktikutega üliõpilastele, kellel on kavandatud karjäär turvalisuse, diplomaatia ja meedia vallas. Võttes selliseid aineid nagu rahvusvaheline julgeolek, rahvusvaheline õigus ja konfliktide lahendamine, keskenduvad õpilased ka lõputöö või uurimistöö aruande kirjutamisele.

Peamised teemad

 • Regionalism ja globaliseerumine
 • Rahvusvaheline õigus
 • Rahvusvaheline poliitökonoomia
 • Võrdlev poliitika ja valitsus
 • Eriuuringud (rahvusvahelised suhted)
 • Konflikti lahendamine
 • Rahvusvaheline julgeolek

Ühiskond ja kultuur (SC)

Aasia Vaikse ookeani piirkond on viimaste aastakümnete üks kiiremini arenevaid piirkondi. Toimuvate sotsiaalsete ja kultuuriliste muutuste mustrite tabamiseks on ühiskonna ja kultuuri (SC) osakond pühendunud piirkonna võrdlevate akadeemiliste uuringute edendamisele. Õpilased saavad omandada praktilisi oskusi uuringute formuleerimisel ja läbiviimisel, kasutades sotsioloogias, kultuuriantropoloogias, meedia- ja kommunikatsiooniuuringutes väljatöötatud teooriaid ja meetodeid. Omades teadmisi piirkondade riikide sotsiaalse ja kultuurilise tausta kohta, võimaldab see õpilastel saada suuremaid töövõimalusi valitsus-, tööstus-, kaubandus- ja akadeemilistes instituutides.

Peamised teemad

 • Sotsiaalsete maastike muutmine
 • Meedia ja kommunikatsioon
 • Ränne ja transnatsionalism
 • Ühiskondlikud organisatsioonid ja institutsioonid
 • Sotsioloogia ja igapäevaelu
 • Eriuuringud (ühiskond ja kultuur)
 • Kultuurimuutus

Programmi leht

Kraad: magistrikraad Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna uuringutes

Osakonnad:

 • Rahvusvahelised suhted (IR)
 • Ühiskond ja kultuur (SC)

Programmi kestus: 2 aastat

Aastane vastuvõtt: 15 õpilast

Veebiseminar (tasuta):

Liituge meiega eelseisval veebipõhisel teabetunnil. Vaatame üle APU kraadiõppe programmid, kandideerimisprotsessi ja stipendiumivõimalused. Registreeruda saab järgmisel lehel:

APU lõpetajate veebiseminari ajakava

APU vilistlaste iseloomustused

Kandideeri kohe

Sisseastumised

Stipendiumid ja rahastamine

Programmi õppemaks

Teenused

Õpilaste iseloomustused

Kooli kohta

Küsimused