Keystone logo
Aristotle University of Thessaloniki School of Journalism and Mass Communications

Aristotle University of Thessaloniki School of Journalism and Mass Communications

Aristotle University of Thessaloniki School of Journalism and Mass Communications

Sissejuhatus

AUth asutati 1925. aastal ja on Kreeka suurim terviklik ülikool. Peamine ülikoolilinnak asub Thessaloniki linna keskel ja pindala on umbes 33,4 hektarit. See koosneb 10 teaduskonnast, mis koosnevad 40 koolist ja 1 ühe kooliga teaduskonnast. Mõned haridus- ja haldusasutused asuvad väljaspool ülikoolilinnakut, väljaspool Thessaloniki linna või praktilistel ja tegevuslikel põhjustel isegi teistes linnades. Umbes 88 283 üliõpilast õpib AUThis, 77 198 bakalaureuseõppes ja 6 588 magistriõppes. Samuti on doktoriõppes 3952). Seal on 1682 õppejõudu. Samuti on 311 liiget SLTP-s (Special Laboratory Teaching Personnel). Õppejõude abistavad ka 144 STLP (Special Technical Laboratory Personnel) liiget. Haldusbüroos töötab 278 alalist töötajat ja 256 tähtajatu eraõigusliku lepinguga töötajat. Suurem osa selle akadeemilisest personalist on saanud koolituse mainekates ülikoolides Euroopas, Ameerika Ühendriikides ning nii kaugel kui Austraalias ja Jaapanis.

Ajakirjanduse ja massikommunikatsiooni kool

Ajakirjandus- ja massikommunikatsioonikool on viimastel aastatel korduvalt olnud Euroopa 50 parima meedia- ja kommunikatsioonikooli hulgas ning on Euroopa ajakirjanduse õpetamise assotsiatsiooni (EJTA) liige.

Alates selle asutamisest 1991. aastal pakub SJMC täistööajaga nelja-aastaseid bakalaureuseõppe programme nii ajakirjanduse kui ka massikommunikatsiooni alal. Kooli tegevuse pikaajaline eesmärk on anda õpilastele ajakirjanduse teoreetilist ja praktilist koolitust, edendada ajakirjanduse ja massikommunikatsiooni alast uurimistööd ning austada Kreeka ajakirjanike õigusi ja kohustusi. Selle inglise keeles õpetatav magistriprogramm põhineb 15-aastasel kogemusel rahvusvaheliste üliõpilaste koolitamisel Erasmuse üliõpilastele mõeldud inglise keeles õpetatavas programmis. Eelkõige põhineb see kooli 25-aastasel edul õppimise edendamisel teooriate loomise, tipptasemel tehniliste oskuste ja erialase koolituse kaudu ning peegeldab selle vankumatut pühendumust innovatsioonile, tipptasemele, interdistsiplinaarsele haridusele ja rahvusvahelistele väljavaadetele.

Viimaseks, kuid mitte vähem tähtsaks, pälvis osakond kahel korral Jean Monnet' Euroopa avaliku diplomaatia (2020) ja Euroopa integratsiooni ajakirjanduse (2016) õppetooli autasustatud Euroopa ajakirjanduse sidusa kraadiõppe programmi pakkumise eest.

Kool asub aadressil Egnatia Street 46, väljaspool ülikoolilinnakut, kuuekorruselises neoklassitsistlikus hoones linna keskel. Kooli praegustest õpilastest on peaaegu 700 üliõpilast, 64 kraadiõppurit ja 57 doktorikandidaati. Lisaks võtab kool igal aastal vastu keskmiselt 15 Erasmuse üliõpilast, samal ajal koolitab kool paljude spetsiaalselt loodud elukestva õppe programmide kaudu välja hulgaliselt keskealisi spetsialiste.

Asukohad

  • Thessaloniki

    Egnatia,46, 546 25, Thessaloniki

    Küsimused