Keystone logo
Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Sissejuhatus

Ajakirjanduse kursusi pakutakse Arizona osariigis alates 1931. aastast, kui president Ralph Swetman soovis publitsisti. Ta võttis tööle William D. Taylori avalike suhete alal ja esimese ajakirjanduse õpetajana asutuse ajaloos.

Aastal 1936 alustas CE "Chuck" Southern Inglise teaduskonnast esimeste ajakirjandustundide õpetamist. 1946. aastal liitus George C. "Pappy" Yates teaduskonnaga eriteenistuste osakonna esimehena ja õpetas mõnda ajakirjanduse kursust. Algusaastatel oli ajakirjandustundide peamine roll anda annet õpilaslehe ja aastaraamatu tootmiseks.

Ajakirjanikuprogrammi asutajana tunnustatud Ernest J. Hopkins töötas 1949. aastal ajakirjanduse dotsendina ja sai esimeseks õppejõuks, kelle pealkiri oli ajakirjandus. Ajakirjanduse osakond loodi 10 pakutava kursusega. Esimest klassi raadiouudiseid pakuti 1951. aastal ja raadio-televisiooni eriala ilmus 1954. aastal, nagu ka uudiste pildistamise esimene klass.

State Press oli laboratoorium klasside aruandluse ja toimetamise jaoks. Pilt ASU Sahuarost, 1956.

1957. aastal lahkus ajakirjandus Inglise osakonnast ja raadio-televisiooni kursused eemaldati audiovisuaalsest õppekavast, moodustades massikommunikatsiooni osakonna. Uues osakonnas oli teaduskond, kus oli kolm ja 31 eriala; Juhatajaks oli Marvin Alisky. 1958. aastal sai osakond American Society of Journalism School Administrators liikmeks.

Alguses oli ülikoolilinnaku ajaleht State Press laboratoorium klasside aruandluse ja toimetamise jaoks. Nõunik oli teaduskonna liige ja KAET-TV peadirektor.

Aastatel 2005–2019 kasvas üliõpilaskond üle 50 protsendi ja teaduskond enam kui 70 protsenti. Teaduskonnaga liitunud riikliku ajakirjanduse tegelaste hulka kuulub ka Washington Posti endine tegevtoimetaja Leonard Downie Jr. Sarah Cohen, The New York Timesi endine andmetoimetaja; Walter V. Robinson, kuulsa Boston Globe “Spotlight” meeskonna endine toimetaja; ning Pauline Arrillaga ja Maud Beelman, endised ettevõtte ja uurimise toimetajad, ajakirjale Associated Press. Samal ajavahemikul kasvas üliõpilaskonna mitmekesisus ligi 40 protsendini ja teaduskonna mitmekesisus 30 protsendini.

Asukohad

  • Phoenix

    North Central Avenue,555, 85004, Phoenix

    Küsimused