Keystone logo
Australian National University - College Of Asia & The Pacific

Australian National University - College Of Asia & The Pacific

Australian National University - College Of Asia & The Pacific

Sissejuhatus

Aasia sajand, kus me elame, ANU Kolledž Aasia ja Vaikse ookeani on üks maailma juhtivaid keskusi õppe- ja teadustöö piirkonnast - seisukoht oleme töötanud alates sajandil enne.

Kolleegium on oma juured ülikooli Research School of Pacific Studies ja School of Oriental Keeled, asutati aastal 1946 ja 1952 vastavalt. Research kool asutajaliige institutsioon ANU loodud sõita Austraalia huvid ja arusaam oma naabruses, samuti luua Ülikooli globaalse tippkeskuse teadustöö, õpetamise ja mõju Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas. School of Oriental Keeled loodi koolitada diplomaadi ja teenistuja Hiina ja hiljem jaapani, indoneesia ja malai. Kümme aastat hiljem, kool sai murranguline teaduskond Aasia Studies, esimene ja ainus õppejõud Austraalia ülikooli pühendatud piirkondlik spetsialiseerumine.

By 1968 Aasia ja Vaikse ookeani õpinguid ANU olid õitseb; immatrikuleeritavate indoneesia oli möödas need prantsuse keeles ning Tartu Ülikooli Raamatukogu oli üles ehitatud üks parimaid Aasia kogusid maailmas. Global kiidusõnu oli tagatud teaduskonna 1971. aastal, mil see toimus rahvusvaheline kongress idamaahuvilised, kus osales 1200 rahvusvahelised eksperdid.

Õppetöö teadmisi ja akadeemilist olnud nurgakiviks Aasia ja Vaikse ookeani õpinguid ANU algusaegadest alates. Ülikool on uhke, et näeks oma endiste õppejõudude Sir John Crawford, pioneer hoone Aasia ja Vaikse ookeani majanduslik ja poliitiline kogukond; AL Basham autor, mis jääb täna kõige laialdasemalt kasutatud sissejuhatus India tsivilisatsiooni; Stephen Wurm, maailma kõige ekspert keeltes Uus-Guinea; ja Hedley Bull, peamine teadlane rahvusvahelistele suhetele.

Nendest visionäärid ja tugeva aluse, College kasvanud täna võõrustada suurim kokkupanek piirkondlike ekspertide Ingliskeelses maailmas. Meil on laias valikus kursused Aasia ja Vaikse ookeani Austraalia ning pakuvad kõige rohkem Aasia ja Vaikse ookeani keele programmid. Jõudmine piirkonna ja maailma kolleegium on keskus Austraalia ja intellektuaalset seotust ühiskonna, kultuuri, majanduse ja maailma mõtte Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas.

Seas ülikooli akadeemilise kolledžid, ANU Kolledž Aasia ja Vaikse ookeani jääb ainulaadne oma tähelepanu piirkondadele. Kuid erinevalt suure enamuse teiste geograafiliselt pühendatud teaduskondade üle maailma, kolledž on säilinud kohustus distsiplinaarmenetluse tugevus, eelkõige politoloogia, majandus, ajalugu, antropoloogia, õiguse, arheoloogia ja keeleteadus, kadestusväärne rahvusvahelise mainega kõikides nendel erialadel.

Tuginedes meie muljetavaldav ajalugu, täna meie õppejõudude veel ka väljapaistvale teadlased rahvusvaheliselt tunnustatud juhid oma valdkonnas - sealhulgas professor Hugh White, Austraalia juhtiv analüütik strateegia ja luure; Professor Hilary Charlesworth, maailma tuntud ekspert rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste valdkonnas; ja professor Nicholas Evans, juhtiv lingvistika ekspert, kes töötab väsimatult päästa ohustatud keeli kogu maailmas.

Mis kolledži keskendudes eelkõige Aasia ja Vaikse ookeani rohkem seotud kui kunagi varem, ANU on vaieldamatult parim koht, et valmistada ette järgmise põlvkonna piirkondlike spetsialistide käesoleva sajandi väljakutsetega ning Austraalia koht selles.

Asukohad

  • Canberra

    The Australian National University , ACT 0200, Canberra

Küsimused