Keystone logo
Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Budapest University of Technology and Economics, Faculty of Mechanical Engineering

Sissejuhatus

Kesk-Euroopa südames on ülikool, mida peate tundma õppima. Budapesti tehnika- ja majanduskõrgkoolil või nagu me lihtsalt nimetame BME-d, on rikkaliku minevikuga - nagu see loodi 1782. aastal. BME on Ungaris esimene koht, kus insenerid said hariduse ülikooli tasandil, samas kui masinaehitusteaduskond ise loodi 1871. aastal.

Ülikoolilinnak asub Budapestis ( Ungari pealinn) Doonau jõe kõrval, mis on maailma kõige rahvusvahelisem jõgi, mis ühendab 10 riiki.

Linnas on keskaegne lossipiirkond koos paleede, kultuuriväärtuste ja ajaloolise kesklinnaga, täis vaatamisväärsusi. Budapesti ümbritseb läänes ulatuslikud metsad , mis sobivad ideaalselt matkamiseks. Kui oleksite tahtnud end pärast päevast matkamist laadida, kas teadsite, et Budapestil on linnaosa, kus on ainulaadsed nn rusupubid ? Muidugi leiate ümberringi lisaks pubidele ka hulgaliselt klubisid ja tänavatoidukohti. Ja kõik vähem kui 10-minutilise teekonna kaugusel Budapesti tihedast ühistranspordivõrgust.

Oletame, et otsustate pärast loenguid lõõgastuda. Pole probleemi! Võite teha mõnusa jalutuskäigu 200-meetriselGellérti mäel (imelise vaatega meie kaunile linnale) või külastada Gellért'i termispaa (ehitatud 1200ndatel aastatel). Muide, linnas on 14 spaad ja veeparki, mis pakuvad laia valikut puhkamiseks.

Suvel nädalavahetustel saab ajaloolisest Vabadussillast (ka Uni-st mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel) ainult jalakäijatele mõeldud sild, kus on elavad kontserdid, moosiseansid või isegi vabaõhujoogatunnid.

BME-l on 3 Nobeli preemia laureaati; üks neist oli meie teaduskonna üliõpilane ja õppejõud: Dénes Gábor , kes pälvis hologrammi avastamise eest Nobeli preemia, USA raketitehnoloogia isa Theodor von Kármán ja Helleri jahutussüsteemi looja László Heller Elektrijaamad.

Kui te pole kindel, millist valdkonda masinaehituses valida, on meil häid uudiseid. Masinaehituse teaduskond pakub masinaehituse bakalaureuse kraadi kahel erialal: protsessitehnika ning insenerikujundus ja tehnoloogia. MSc tasemel on teie võimalused veelgi laiemad; meie MSc masinaehituse modelleerimine pakub viit eriala:

- Disain ja tehnoloogia,

- soojustehnika,

- Tahke mehaanika

- vedeliku mehaanika ja

- Tuumatehnika.

Spetsialiseerumiste hulgast peate valima kaks, duur ja alaealine. Tuumatehnikat saab valida ühe peamise + kõrvalise spetsifikatsioonina.

BME masinaehitusteaduskonnas pole te kindlasti üksi. Rahvusvaheline mentorite meeskond annab abi teie elamiseks Budapestis.

Kui tegelete konkreetse teemaga, saate liituda professionaalse õpilasgrupiga, saada põhjalikumaid teadmisi ja luua uusi saavutusi.

BME-s on vaba aja veetmiseks lai valik. Esialgu on BME-l elujõuline seltsielu: kontserdid, koiduni kestvad peod, kus leiad oma auru ja lõbutsete.

Ja seal on linn ise: Budapestis ei saa igav olla ei päeval ega öösel. Võite kohtuda oma uute sõpradega, kiirendada kofeiinitaset, kustutada janu sadades uhketes uue lainega kohvikutes BME lähedal või külastada restorane või kiirtoiduteenuseid kesklinnas.

Huvi korral tulge õppima BME masinaehitusteaduskonda!

Lisateave: href = "https://gpk.bme.hu/en/

Lingid, mis võivad teid aidata:

href = "https://www.imt.bme.hu/

href = "https://gpk.bme.hu/et/

BME Spordikeskus

Ülikooli omadused

Kui teile meeldib ka õppida ja sporti teha, olete BME-s õiges kohas. 20 BME üliõpilast on selle ametliku spordiühingu (MAFC) liikmed ja võitsid olümpial 32 kuldmedalit (neist 8 olid masinaehitusteaduskonnast).

BME tudengina on teil soodushinnaga sissepääs BME spordikeskusesse , kus on jõusaal, aeroobika, futsal, spinning, squash, judo, siseronimine ja jooga.

Ülikoolilinnaku lõunaküljel on uhiuus ujumisrajatis , kus on 25 meetri pikkune bassein.

Muidugi on Doonau kaldad ideaalsed pikkade sörkjooksude või jalgrattaga sõitmiseks.

    Asukohad

    • Budapest

      Műegyetem rkp. 3.

      Küsimused