Keystone logo
© Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology
Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Sissejuhatus

Õppimine

Mida me siis teeme?

Catalyst – Loominguliste Kunstide ja Tehnoloogiainstituut on rahvusvaheline loominguline õppekogukond, mis asub Berliini loomemeedia metropoli ikoonilises Funkhausis.

Meie bakalaureuse-, magistri- ja suvised lühikursused hõlmavad elektroonilise muusika tootmist ja esitust, heliproduktsiooni, helitehnikat, visuaalse meedia heli, filmitegemist, stsenaariumi kirjutamist, visuaalefekte ja näitlemist.

Meie õpilased õpivad inglise keeles rohkem kui 75 rahvusest koosneva kogukonna osana. Projektipõhise õppe ja koostöö ning asjatundlike juhendajate juhendamisel saavad nad avastama oma ainulaadse loomingulise identiteedi.

Sugupuu

Kust me tuleme?

Oleme oma vanade kaubamärkide dBs Music Berlin ja dBs Film Berlin all pakkunud maailmatasemel loomingulist tootmiskoolitust Suurbritannias 20 aastat ja Berliinis üle 7 aasta. Meil on väljakujunenud maine põneva, praktilise, asjakohase ja kaasahaarava hariduse pakkumisel pingevabas ja täiskasvanutele mõeldud keskkonnas.

Meie bakalaureusekraad ja magistriprogrammid Berliinis antakse välja koostöös Plymouth Marjoni ülikooliga, mis on meie valideerimisasutus Ühendkuningriigis. Meil on kõigis riiklikes auditites ja paljudes loomemajanduses töötavates vilistlastes pidevalt suurepärased hinnangud meie hariduse kvaliteedi kohta.

Meetod

Mis annab meie õppimisele jõudu?

Meie usk, et "suurus ei kasva, ei sünni", annab jõudu kõigele, mida me teeme. Pakume teile õppimis- ja enesearenguprotsessi, mis võimaldab teil luua oma parima mina ja maksimeerida oma ainulaadset ülevust.

Meie murrangulised kraadiõppeprogrammid on üles ehitatud projektipõhisele õppele. Kasutame progressiivset haridusmudelit, järgides samal ajal Ühendkuningriigi ülikoolide rangeid nõudeid. Progressiivne haridus keskendub mitte ainult teie spetsiaalsete loominguliste oskuste, vaid ka reaalsete igapäevaste oskuste arendamisele, mis muudavad teie igapäevaelu veel kaua pärast seda, kui olete Catalystist maha jätnud.

Usume, et parim õppimine hõlmab varustuse kättesaamist ja „tegemisele” kuluva aja maksimeerimist. Õppimine läbi tegemise ja teistega koostööd tehes on Catalyst meetodi võtmeks.

Loomulikult õpivad meie õpilased ka teooriat, mis toetab ja rikastab nende tegemist. Kuid tegutsemine on ülimalt tähtis ja me arvame, et osa meie kohustusest on pakkuda neile vähemalt osa kümnest tuhandest sihiliku praktikatunnist, mida Anders Ericssoni uurimuste põhjal peaksime näitama, et meil kõigil on vaja saada tõeliseks eksperdiks.

Mitmekesine loominguline õppekogukond

Kui ütleme, et Catalyst on turvaline ruum suurelt unistamiseks, siis me tõesti mõtleme seda. Ohutu on tänapäeval ülekasutatud sõna ja järelikult tuleb see korralikult määratleda. Lihtsamalt öeldes peame seda silmas. Pole tähtis, kust te pärit olete (usk, kultuur, sugu, nahavärv), meie eesmärk on luua ruum, kus saate end vabalt loova inimesena väljendada.

Alustuseks on meie koolis üle 75 erineva rahvuse. See on tõeliselt rahvusvaheline kogukond. Kuid alati on rohkem tööd teha. See on mägi, millel pole tippu.

Meie meeskond jätkab selle mäe ronimist ja kaasava kogukonna ehitamist, mis rikastab meid kõiki ja võimaldab meie õpilastel areneda nii loovate inimeste kui ka inimestena.

See laieneb ka meie vastuvõtuprotsessile. Ühegi meie kursuse jaoks pole „õiget sobivust”. Meie kogukond on tugevam ja paremas positsioonis, et rääkida lugusid, mis peegeldavad maailma, milles me elame, ja tulevikku, mida tahame koos luua.

Ootame igas vanuses, etnilise kuuluvuse, soolise identiteedi, füüsiliste võimete, religiooni, haridusliku tausta, geograafilise asukoha ja elustaatusega inimesi. Liituge meiega ja andke meile teada, kuidas saaksime panna oma kogukonna tunduma väljakutset pakkuva, kuid turvalise ruumina ka teie jaoks.

Ülikooli omadused

Loomemeedia metropoli Berliinis, kaheksa minutit trammiga Ostkreuzist mööda betoonitehaste ja elektrijaamade tööstusmaastikku, paistab silma ikooniline ja ajalooline Funkhausi kompleks.

Meie jõeäärne ülikoolilinnak Funkhausis on osa ajaloolisest hoonest, mis oli kunagi koduks SDV ringhäälingujaamale ja oli nõukogude ajal üks maailma suurimaid mitmest stuudiokorterist koosnevaid komplekse.

Meie tööstusharu standardile vastavad rajatised on ehitatud üht silmas pidades: maksimeerida praktilist juurdepääsu teha seda, mida armastate. Mõelge sellele kui omaenda tehnoloogilisele mänguväljakule.

Leiate selle kõik üksikasjalikult lehe alumisest osast, kuid kui teil pole aega, on siin kiire ülevaade kõigest.

 • 31 muusika/filmi salvestus- ja tootmisstuudiot
 • 110 täielikult laetud digitaalset heli-Maci tööjaama
 • 9 suure võimsusega VFX PC tööjaama
 • 1 suur rohelise ekraaniga filmistuudio
 • 2900 broneeritavat eset, sh süntesaatorid, trummimasinad, mikrofonid, mikserpuldid, eelvõimendid, FX, välisalvestid, MIDI-kontrollerid, tekid, CDJ-d, kitarrid, võimendid, pedaalid, juhtmevabad süsteemid, kaamerad, tuled, udumasinad, filtrikomplektid, objektiivid, plaadimängijad ,
 • Sõbralik köök tasuta kohvi ja teega
 • Mitu ilusat atmosfäärikohta
 • Jõeäärne asukoht lamamistoolide ja tasuta päikesepaistega

  Sisseastumised

  Taotlemise tähtajad

  • Üliõpilasviisa taotlemise tähtaeg: reede, 29. märts 2024
  • Prioriteedi tähtaeg: reede, 5. aprill 2024
  • Suvise lühikursuse tähtaeg: reede, 17. mai 2024
  • Lõplik tähtaeg: reede, 31. mai 2024
  • Hilinenud kandideerimised: alates juunist 2024

  Teised taotlejad (sealhulgas EL/EFTA kodanikud): kui te ei vaja üliõpilasviisa, soovitame teil tungivalt kandideerida meie prioriteetseks tähtajaks (5. aprill 2024), et saaksite oma valitud kursusel koha kindlustada. Kandideerimiseks on aega kuni meie lõpliku tähtajani (31. mai 2024), kuigi me ei saa garanteerida, et vabu kohti on veel. Kui kursus on täis, lisatakse teid ootenimekirja.

  Hilinenud taotlused: Hilinenud avaldusi võtame vastu ainult neilt, kes ei vaja üliõpilasviisa. Kui meil on teie valitud kursusele veel kohti, saame hilinenud avaldusi vastu võtta alates juunist 2024. Kui kursus on täis, lisatakse teid ootenimekirja.

  Kuidas kandideerida

  Kandideerimine meie 2024. aasta kursustele on nüüd avatud. Kõik taotlused tuleb esitada digitaalselt meie veebipõhise taotlusportaali kaudu. Enne lingil klõpsamist lugege aga edasi olulist teavet sisseastumisnõuete, sisseastumisprotsessi ja selle kohta, mida peate oma avaldusele lisama.

  Avalduse vorm

  Suvise lühikursuse taotlusvorm on vaid üks lehekülg. Esitada tuleb oma isiku- ja kontaktandmed ning lühike motivatsiooniavaldus (250-300 sõna). Kui kandideerite mõnele meie kesk- või kõrgtaseme suvekursustele, rääkige meile kindlasti oma varasemast kogemusest selle aine ja sellega seotud tarkvaraga, kui see on asjakohane.

  Meie bakalaureuseõppe (HE tunnistus ja bakalaureusekraad) taotlusvormil on 7 osa:

  • Kursuse taseme valik
  • Kursuse valik
  • Isiklikud detailid
  • Eelmine haridus
  • Portfell
  • Isiklik tutvustus
  • Tingimused*

  Meie kraadiõppe (MA) taotlusvormil on 7 osa:

  • Kursuse taseme valik
  • Kursuse valik
  • Isiklikud detailid
  • Eelmine haridus
  • MA projektiettepanek
  • Portfell
  • Tingimused*

  *Klõpsates taotlusvormi lõpus "esita", nõustute meie tingimustega

  Sisenemise nõuded

  Vanus

  Meil ei ole ülemist vanusepiirangut, kuid meil on minimaalne vanus: 18. Meiega 2024. aastal liitumiseks peab teie sünnikuupäev olema enne 31. detsembrit 2006. Kui olete kursuse alguses ikka 17-aastane , vajame vanema või seadusliku eestkostja nõusolekuvormi, mida taotleme pärast seda, kui oleme teile koha pakkunud.

  Keel

  Kõik meie kursused õpetatakse inglise keeles ja taotlejad peavad näitama IELTS 6-ga võrdset taset. Me ei küsi ametlikke eksamitulemusi, kuid hindame inglise keele taset teie taotluses ja abimaterjalides. Saksa keele oskust me ei nõua.

  Haridus

  Suvine lühikursus: haridust ei nõuta

  BA (Hons) kraadi / kõrghariduse tunnistus: keskkooli lõpetamine tasemel, mis lubab tavaliselt astuda ülikooli selles riigis, kus see omandati. See oleks näiteks A-Levels Ühendkuningriigis ja Abitur Saksamaal. Me ei nõua konkreetseid aineid ega akadeemilisi vooge.

  MA: bakalaureusekraad vastaval erialal, kiitusega (nt 2:1 Ühendkuningriigi ülikoolisüsteemis).

  Kui õpite viimast aastat, olgu see siis keskkoolis või kolmanda taseme kursusel, saate siiski kandideerida. Lõpudiplomi asemel saatke meile kas oma viimaste või prognoositud hinnete ärakiri. Kui selle originaalkeel ei ole inglise või saksa keel, lisage ka tõlge inglise keelde.

  Asukohad

  • Berlin

   Funkhaus Berlin Nalepastraße 18, 12459, Berlin

  Küsimused