Keystone logo
© Ecole Centrale Méditerranée
Centrale Méditerranée

Centrale Méditerranée

Centrale Méditerranée

Sissejuhatus

Centrale Méditerranée , meil on maailm, mida muuta. Centrale Méditerranée on üks prestiižsemaid avalikke insenerikoole Prantsusmaal, mis kuulub Ecoles Centrale gruppi, rahvusvaheliselt mainekasse kõrgharidusgruppi, millel on võimas ülemaailmne 35 000 vilistlasest koosnev võrgustik. Tööandjad tunnustavad Ecoles Centrale'i lõpetajate tugevaid teaduslikke ja tehnilisi oskusi ning nende suutlikkust kavandada ja juhtida keerulisi ja uuenduslikke projekte. Teaduskeskkond: Centrale Méditerranée õppejõud kuuluvad 8 keemia, füüsika, fotoonika, mehaanika, keemiatehnika ja arvutiteaduste laborisse. Need kõrgeima reitinguga laborid on seotud riikliku teadusuuringute keskusega (CNRS) ja on tuntud oma kvaliteetsete teadusuuringute poolest Prantsusmaal ja välismaal. Tudengielu: Üliõpilasklubid on osa üliõpilaskogemusest: teiste hulgas rahvusvahelised üliõpilased, piirideta insenerid, sport ja purjetamine, kunst, Fablab Marseille, Ginfo (IT) ja E-Gab (robootika). Üliõpilaselu jooksul areneb teil vastastikuse edu ja inimliku austuse vaim, otsustavus algatada lahendusi ja lahendada probleeme ning keskkonna- ja ühiskondlik vastutustunne. Õppige Marseille's või Nizzas ja avastage Lõuna-Prantsusmaa 300 päikeselist päeva aastas!

Juhtimine

Centrale Méditerranée paneb paika juhtimissüsteemi, mis suudab ette näha tulevikku, vastata igapäevastele väljakutsetele ning on avatud nende inimeste kollektiivsele intelligentsusele ja loovusele, kes selle ülikoolilinnakus iga päev jalutavad: õpilased, õpetajad ja töötajad.

Visioon, missioon, väärtused

Centrale Méditerranée kaubamärk on meie ühine tugipunkt, mis suunab koolist ja projektist Centrale Méditerranée rääkimist. See vastab meie vajadustele sidususe järele selle ümber, mis meid kokku toob. Uus identiteet peegeldab brändi ja toetab meie sõnumeid.

Meie nägemus

Inimkond seisab silmitsi enneolematute väljakutsetega üha keerulisemas ja vastastikku sõltuvas maailmas.

Sellele reageerimiseks tuleb teadus ja tehnoloogia panna ühise hüve teenistusse.

Seetõttu vajavad organisatsioonid uut põlvkonda uuenduslikke insenere ja juhte, kes on avatud koostööle ja rahvusvaheliselt ning kes on läbi imbunud suurest vastutustundest.

Meie missioon

 • Vorm
 • Otsige
 • Uuendused

Võimaldada meie õppijatel saada teadusjuhtideks, kes osalevad organisatsioonide ja maailma ümberkujundamises.

Meie väärtused

 • Nõue
 • Innovatsioon
 • Ühise hüve otsimine
 • Avatus teistele ja maailmale

Ülikooli omadused

Marseille

2600-aastase ajalooga rikkal Marseille'l, Vahemere ristteel, on Fokeia linn, millel on palju varasid: meri, päike, loodus ja kultuur .
Kunsti- ja ajaloolinnaks klassifitseeritud linn arendab oma majanduslikku ja kultuurilist dünaamilisust, mis praegu õitseb.

Tihti häbimärgistatud, kogeb see tänapäeval tugevat atraktiivsust ja seda peetakse loominguliste noorte kopsudeks. Euroopa märgise “100 süsinikuneutraalset linna 2030. aastaks” võitja, Marseille linn ja Metropolis töötavad koos projektide struktureerimisel, et liikuda süsinikuneutraalsuse poole .

Prantsusmaa suuruselt teine avalik uurimiskeskus, piirkonnas on ka suuruselt teine CNRS-i töötajate kontingent.
Samal ajal iseloomustab territooriumi ka paljude tööstussektorite kõrgeimal tasemel areng, eriti aeronautika, mikroelektroonika, transpordi, energeetika, keemia jne valdkondades.

Tore

Kena, see on Promenade des Anglais, see on umbes 300 päeva päikest ja selle taustal on lumega kaetud mäed.

Rikkaliku kultuuripakkumisega dünaamiline linn ja piirkond, mida tähistavad üks maailma kuulsamaid karnevale, mitmed rahvusvaheliselt tuntud jazzifestivalid ja ka Cannes'i festival.

Nice Côte d'Azur koondab 2700 teadlast umbes 26 000 üliõpilase jaoks tipptasemel sektorites, nagu

 • Mikroelektroonika
 • Telekommunikatsioon ja võrgud
 • Tarkvaraarendus
 • Kosmose- ja lennundustööstus
 • Elu- ja keskkonnateadused
 • Tervishoid-biotehnoloogiad-agrokeemia
 • Aroomitööstus.

Nice on Pariisi järel ka teine riiklik konverentsikeskus ja üks esimesi Euroopa keskusi meditsiinivaldkonnas.

Täna on sellel territooriumil uus väljakutse : ehitada 21. sajandi Côte d'Azur. Käimasoleva riikliku huvioperatsiooni osana on Vari tasandik kavandatud saama selle uue majandusuniversumi selgrooks koos uhiuue äripiirkonna, linnatehnopoli ja ökorajoonidega... kus asub Centrale Méditerranée.

  Stipendiumid ja rahastamine

  Et ükski inseneritudeng või üliõpilane ei saaks oma haridusteel rahalistel põhjustel karistada, on olemas arvukalt erinevas vormis rahastamisvahendeid.

  Finantseerimisabi

  Praegu võib iga prantsuse tudeng olenevalt oma perekondlikust olukorrast saada:

  • rektoraadi poolt välja antav riiklik kõrghariduse stipendium (bcs),
  • Osakonna kõrghariduse stipendium, mille annavad teatud üldnõukogud (toimik kogutakse perekodu raekojast),
  • Rektoraadi poolt antud aulaen ,
  • Rektoraadi reisitoetus (olenevalt sihtriigist),
  • Haridusministeeriumi mobiilsustoetus .

  Muu rahastamine

  Muud abi ja laenud on olemas ja neid antakse, eelkõige riigi tagatud õppelaene ilma tagatise või ressursitingimusteta pakuvad pangad (Société Générale, Crédit Mutuel, CIC, Banques Populaires ja hoiupangad).

  Erasmus+ toetus

  Erasmus+ toetust antakse üliõpilastele, kes õpivad osa oma õpingutest Euroopas asutustevahelise vahetuse raames.

  Seda abi saab kombineerida BCS-i stipendiumiga.

  Rahvusvaheline liikumisabi

  Rahvusvaheline mobiilsusabi summas 400 eurot kuus on lisatasu, mida makstakse muuhulgas BCS-i stipendiaatidele 2–9 järjestikuse kuu pikkuse välismaal õppimise eest.

  Peate võtma ühendust kooli rahvusvaheliste suhete osakonnaga:

  • Ecole Centrale Marseille

  Kai, krunt 3

  Selleks, et saaksite oma kursuse Centrale Méditerranées parimates võimalikes tingimustes lõpetada, on Centrale Méditerranée lõpetajate ühing sõlminud partnerlussuhte ettevõttega Crédit Agricole Alpes-Provence.

  See annab juurdepääsu pangalaenudele väga soodsatel tingimustel.

  Asukohad

  • Marseille

   Pôle de l'Etoile, Technopole de Château Gombert, 38 rue Joliot-Curie, Marseille Cedex 13. , 13451 , Marseille

  • Nice

   Bâtiment Premium Meridia, 61/63 Avenue Simone Veil Nice., 06200, Nice

  Küsimused