Keystone logo
© ©Pavel Danilyuk, Pexels
Collége De L'Île

Collége De L'Île

Collége De L'Île

Sissejuhatus

Collège de l'Île on selle nime all eksisteerinud 23. juunist 2008, kuupäevast, mil ta sai prints Edwardi saare valitsuselt ametliku prantsuskeelse kogukonnakolledži tiitli.

2006. aastal avas Société éducative Charlotteetownis Carrefour de l'Île-Saint-Jean'is teise täiskasvanute koolituskeskuse, muutes ülikoolihariduse kättesaadavaks täiskasvanute ja frankofonide jaoks väljaspool Évangéline'i piirkonda. Alates 2012. aastast on Charlottetowni ülikoolilinnak aadressil Grafton Street 111.

2007. aastal jätkas Société éducative oma arengut, luues kolmanda keskuse - see on Deblois asuvas Prince-Ouesti keskuses. See tegi koolituse kättesaadavaks provintsi lääneosas.

2008. aastal sõlmis Collège de l'Île koostöölepingu Prince Edwardi saare innovatsiooni ja kõrgema õppe osakonnaga, kinnitades selle ametlikku staatust riigieelarvelise prantsuskeelse kogukonna kolledžina. Lepingut uuendati 2013. aastal.

Société éducative eksisteerib endiselt, sest see on juriidiline isik Collège de l'Île taga. Collège'i üldise juhtimise eest vastutav direktorite nõukogu koosneb Acadi ja Frankofoni kogukonna esindajast (keda esindab Société Saint-Thomas-d 'Aquin), hariduse ja väikelaste arengu osakond, innovatsiooni ja kõrgema õppe osakond ning Hollandi kolledž, kaks majandussektori esindajat ja üks esindaja Collège'i üliõpilastest ja õppejõududest.

Asukohad

  • Charlottetown

    Kent Street,295, C1A 1P4, Charlottetown

    Küsimused