Keystone logo
CY Cergy Paris Universite

CY Cergy Paris Universite

CY Cergy Paris Universite

Sissejuhatus

CY Cergy Pariisi ülikool

Alates 2020. aasta esimesest jaanuarist on Cergy-Pontoise'i ülikool ja EISTI ühinenud uue nimega: CY, Cergy Paris Université. See koosneb 24 000 õpilasest. ESSEC on partnerasutusena seotud CY-ga.

Akadeemiliste kursuste pakkumised koosnevad bakalaureuseülikoolist (CY SUP) ja viiest bakalaureuse- ja magistrikoolist, neli ülikooli sees, viies on ESSEC.

Lisaks ESSEC-ile on teised CY ülikooli juhitud kraadiõppe koolid:

 • CY Tech on spetsialiseerunud arvutiteadusele, rakendusmatemaatikale, tsiviilehitusele, biotehnoloogiale ja keemiale, majandusele ja juhtimisele;
 • CY kunsti- ja humanitaarteadused, mida esindavad Paris-Cergy riiklik kõrgem kunstikool (ENSAPC), Versailles' riiklik kõrgem arhitektuurikool (ENSAV), riiklik maastikukujunduse kõrgkool (ENSP) ja riiklik pärandiinstituut (INP). );
 • CY Education, mida esindavad INSPE, EPSS ja ILEPS institutsioonid;
 • CY õigus- ja poliitikateadused, mida esindab Sciences Po St-Germain-en-Laye ülikoolilinnak.

CY Tech

Suur-Pariisis ja Paus asuv CY Tech on peamiselt inseneriõppe kool. See on teeninud "Grande Ecole" staatuse, mis on kõrgeim tunnustus Prantsusmaa kõrgharidus- ja teadusministeeriumi poolt. CY Tech on ka Prantsuse assotsiatsiooni "Conférence des Grandes Ecoles" (CGE) liige, mis koondab eliitkõrgharidusasutusi, mis vastavad rangetele kriteeriumidele värbamisprotsessi, haridusliku lähenemisviisi ning rahvusvahelise ja ettevõtete võrgustiku osas. Juurdepääs pärast keskhariduse diplomi omandamist või spetsiaalse keskhariduse järgse ettevalmistusklassi kaudu annab magistrikraadi nendes neljas valdkonnas: rakendusmatemaatika, arvutiteadus, tsiviilehitus, biotehnoloogia ja keemia. Kaks ülikooli osakonda on integreeritud CY Techi: Teaduste ja tehnikate instituut (IST) ning Majanduse ja Juhtimise Instituut (IEG), mis laiendab meie üldist kursuste pakkumist nendes konkreetsetes valdkondades.

CY Tech kursuste pakkumine on üles ehitatud järgmiselt:

 • viieaastane Grande Ecole Engineering programm;
 • Keskhariduse järgsed ettevalmistusklassid, mis viivad Grande Ecole programmi registreerumiseni;
 • Bakalaureuse- ja magistriõppe programmid;
 • Täiendõppe programmid: Spetsialiseeritud kraadiõppe magister;
 • Rahvusvaheline meister ülikoolilinnakutega väljaspool Prantsusmaad;
 • Ph.D. programmid.

Meie missioon, meie väärtused

CY Techi missioon on vastata nii üliõpilaste kui ka tööstuse kasvavatele ootustele. Uuenduslike programmide ja õppejõudude vahetuste kaudu püüame pakkuda oma õpilastele üha atraktiivsemat hariduskogemust. Õpilased saavad valida bakalaureuse- ja magistriõppe programme nii inseneri- kui ka juhtimisvaldkonnas. Õpilased omandavad ka väärtuslikke teadmisi ja globaalseid juhtimisoskusi praktikal ning välismaal õppimise kogemusi ülikoolides üle maailma. Alates CY Techi loomisest on asutus järk-järgult kohanenud areneva majandusega, mis pakub laiaulatuslikku ja mitmekesist õppekava, mis vastab tänapäevasele maailmanägemusele. Selle eesmärgid on:

 • väljakutsetele suunatud õpilaste ja töötajate ettevalmistamine maailmakodanikeks ja elukestvateks õppijateks, kes hoolivad planeedi ja inimkonna tulevikust ja tegutsevad selle nimel;
 • oleme pühendunud avatuse ja kaasamise põhimõtetele, luues avatud ressursse ja koostööplatvorme, toetades avatud teaduse tegevuskavasid ning sponsoreerides juurdepääsu, liikuvuse ja kaasamise mehhanisme, mis vabastavad meie intellektuaalse ja sotsiaalse potentsiaali.

153687_CYTech-AtriumarriereplanPau.JPG

CY Tech rahvusvaheline kaasamine

CY Techi rahvusvaheline osalus on vaieldamatu ja hõlmab nii töökogemust välismaal, akadeemilist vahetust kui ka kahe kraadiõppe võimalusi. Meie asutus uuendas hiljuti Erasmuse kõrghariduse hartat. See tunnustus näitab meie teadmisi üliõpilaste ja töötajate liikuvuse vallas tugevas koostöös innovatsiooni ja heade tavade edendamiseks Erasmus+ poliitika raames. CY Ülikool on Campus France'i liige, mis on ametlik Prantsuse kõrghariduse edendamise agentuur kogu maailmas. Samuti on CY Tech end sidunud erinevate Euroopa ja rahvusvaheliste organisatsioonide ja ühendustega (EUTOPIA, EAIE, NAFSA, n+i Network, AIEA jne), mille eesmärk on edendada rahvusvahelise hariduse edenemist.

CY omab keelekeskust ja on ka ETS TOEIC volitatud testimiskeskus. Hiljuti omistati meie ülikoolile "Bienvenue en France" märgis, mis eristab Prantsuse kõrgharidusasutusi, mis on välja töötanud rahvusvahelistele üliõpilastele pühendatud vastuvõtuvõimalused. CY loob tugevaid sidemeid Hiina ülikoolidega, mis aitab kaasa Prantsuse-Hiina Instituudi loomisele, et veelgi rahvusvahelisemaks muuta oma haridusvõimalusi. Üks tähelepanuväärsemaid saavutusi Euroopa tasandil on Belgias, Sloveenias, Hispaanias, Rootsis, Ühendkuningriigis ja Prantsusmaal asuva kuue sarnaselt mõtleva ülikooli liidu EUTOPIA hiljutine arendamine. EUTOPIA missioon on luua pikaajaliselt ainulaadne ja julge ümberkujundavate ja kaasatud institutsioonide liit. Allianss on loonud tugevad sidemed piirkondlike kogukondade, institutsionaalsete struktuuride ja kohalike ettevõtetega. EUTOPIA üliõpilased, teadlased ja töötajad teevad koostööd, et ehitada üles uus akadeemiline mudel, mis peegeldab avatud ja ühtset Euroopat, austades kodanikke ja keskkonda.

CY Techi diplomite jaoks on riiklike diplomite tunnustamise kriteeriumide osana vaja ametlikku inglise keele tunnistust võõrkeelena. CY Tech on järgmise kahe aasta jooksul sõlminud 250 ülikoolipartnerlust üle maailma, sealhulgas rohkem kui 20 rahvusvahelist topeltkraadi võimalust. Märkimisväärne hulk koostööprogramme võimaldab asutusel suurendada sissetulevat liikuvust inglise keele õpetatavate bakalaureuse-, magistri- ja magistriõppe kursuste kaudu. Kooskõlas CY Techi globaalse visiooniga plaanib meie asutus lähiajal avada ülikoolilinnaku Singapuris.

Mille poolest CY Tech erineb?

Meie ambitsioonikas visioon: CY, mis on määratletud kui mitmekesise, ühiskonnale orienteeritud ja rahvusvahelise mainega ülikool, püüab harida uusi põlvkondi globaliseerunud ühiskonna keerulistes väljakutsetes, mis on kooskõlas säästva arengu eesmärkide, akadeemilise tipptaseme ja kvaliteetse üliõpilaskogemusega.

Kõrgetasemeline edetabel: riiklikud ja rahvusvahelised edetabelid, mida tunnustavad paljud spetsialiseeritud meediad ja veebisaidid, näitavad taas, et CY kursuste pakkumisi peetakse üheks parimaks inseneriteaduse, juhtimise, matemaatika ja matemaatika valdkonnas. Rahandus, rahvusvahelistumine ja professionaalne integratsioon.

Tipptasemel teadusuuringud & Tehnoloogiasiirde tegevused: teadusuuringud ja tehnosiire on CY Techi dünaamika keskmes, mille missioonid aitavad kaasa teaduslike teadmiste omastamisele. CY Tech kinnitab oma visiooni ja järgib aktiivset poliitikat oma teadustegevuse tehnoloogiasiirde innovatsiooni vallas, mida viivad läbi tunnustatud täiskohaga teadlased oma neljateistkümnes laboris ja viies modelleerimis- ja eksperimentaalteaduste avatud laboris.

Ülikoolilinnakus pakutakse laia valikut teenuseid:

 • Neli raamatukogu, kus on üle 2 miljoni väljaande;
 • Neli ülikooli elukohta ja eramajad;
 • Üliõpilaste spordirajatised üle 30 individuaalse ja meeskondliku tegevusega;
 • Neli tudengirestorani, neli kohvikut;
 • 47 üliõpilasseltsi;
 • Täielik kultuuritegevuste pakett, sealhulgas kultuuripassi vautšer, eripass, mis pakub allahindlusi teatrite ja kinode broneerimisel ning muudel Suur-Pariisi kultuuriüritustel.

"Bienvenue en France" märgis: see meie ülikooli poolt välja antud riiklik tunnustus suurendab meie rahvusvahelistele üliõpilastele pühendatud teadmisi, peamiselt järgmistes valdkondades:

 • teabe ja vastuvõtuseadmete kvaliteet ja juurdepääs;
 • Õpetuste tugiteenused;
 • Eluaseme rajamine ja ülikoolilinnaku elu arendamine;
 • Pärast kraadiõppe karjääri kujundamist ja vilistlasteenust.

Eiffeli torn, Pariis, Prantsusmaa

Asukoht: Suur-Pariis

Pariisi regioonil on rahvusvahelistele üliõpilastele palju pakkuda, näiteks ajalugu, kunst ja kultuur, lisaks oma akadeemilistele ja amp; teaduslik tipptase. See on ainulaadne koht õppimiseks, avastamiseks, õppimiseks, suhtlemiseks ja vahetamiseks, koht, kus dialoog, vendlus, vabadus ja loovus on alati ülekaalus. Pariis on olnud QS parimate üliõpilaslinnade edetabelis juba aastaid. Vaid 25 minuti kaugusel maailmakuulsast Les Champs Elysées'st ehk La Défense'ist (üks Euroopa peamisi futuristlikke pilvelõhkujaid täis äripiirkondi) asub Cergy-Pontoise'i linn. Cergy-Pontoise'i piirkonna ajalooline süda edeneb mainekale minevikule, mis on sageli leidnud end Prantsusmaa enda ajaloo ristteel, nagu siis, kui seal asus kuninglik õukond. Selle kuulsust suurendas Camille PISSARRO pikk residentuuriaeg, kes maalis linna ja selle lähedal asuva maapiirkonna vaheldusrikkaid maastikke paljudes töödes, mida praegu leidub maailma suurimates muuseumides. Rikkaliku pärandiga õnnistatud Cergy-Pontoise sai 30. märtsil 2006 riikliku kunsti ja ajaloo linnade ja maade võrgustiku liikmeks. See kultuuri- ja kommunikatsiooniministeeriumi väljastatud märgis hõlmab poliitikat, mille eesmärk on edendada pärandit ja arhitektuuri. Tänapäeval on Cergy tuntud kui elav üliõpilaste keskus.

Õpilaste iseloomustused

Asukohad

 • Cergy

  Avenue du Parc, 95000, Cergy

  • Pau

   2 Boulevard Lucien Favre- CS 77563, 64075, Pau

   • Saint-Germain-en-Laye

    Saint-Germain-en-Laye, Prantsusmaa

    Küsimused