Keystone logo
Czech Technical University in Prague Maastikuarhitektuuri magister
Czech Technical University in Prague

Maastikuarhitektuuri magister

Prague 6, Tšehhi

2 Years

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

CZK 132 000 / per year

Ülikoolilinnakus

Stipendiumid

Uurige stipendiumivõimalusi oma õpingute rahastamiseks

Sissejuhatus

Arhitektuuriteaduskonna uusim õppeprogramm purustab naiivse idee, et maastikuarhitektuur on midagi, mida arhitektuurile lisatakse pärast seda, kui kõik teised erialad on oma töö lõpetanud. Siiani oli Tšehhi Vabariigis selles valdkonnas kättesaadav haridus keskendunud peamiselt aianduse ja loodusteaduste alaste teadmiste kasvatamisele. Kuid meie teaduskonnas seob õpetamine maastikuarhitektile iseloomulikud teadmised ja oskused arhitekti ja linnaplaneerija hariduse paljude aspektidega.

Mida sa õpid?

Saate olulise ülevaate kunsti- ja arhitektuuriajaloost ning saate teada selle valdkonna jaoks vajalike spetsialiseeritud loodusteaduste erialade, näiteks dendroloogia alused. Lõpuks saate töödelda maastiku kujunduse uuringut, näiteks pargi, tänavaruumi või spordiväljaku kohta, sealhulgas kõiki üksikasju ja üksikasjalikke üksikasju, sealhulgas näiteks harimiskava.

Raske käsitöö ja ilus kunst

Kooskõlas Vitruviuse väitega, et igasuguse struktuuri ehitamisel peab olema kolm põhiomadust - firmitas, utilitas, venustas; see tähendab struktuurilist stabiilsust, kasulikkust ja ilu, nii on ka teie õpingud teaduskonnas, ehkki suure tõenäosusega väljakutsuvad ja rasked, eesmärgiks saavutada samasugune tulemus ilma aega raiskamata. See tähendab, et te ei oska mitte ainult tehnilisi oskusi, vaid teil on ka palju ruumi loovuse ja oma muusade jaoks ning palju võimalusi oma ande lendamiseks.

Mõtle nagu maastikuarhitekt

Põhiolemus on õppida nägema ümbritsevat maailma mitte ainult maastikukujundaja, vaid samal ajal ka arhitektina. Maastikuarhitekt ei ole, nagu enamik inimesi arvab, sama aednik, kuid ta peab teadma, kuidas ümbritsevaid looduslikke ja loodud elemente tervikuna tajuda ning oskama neid põhjalikult analüüsida ning neile uue kvaliteedi anda.

Potentsiaaliga väli

Maastikuarhitektuur on teadusharu, mis on tohutult kasvamas kogu maailmas, mitte ainult arenenud riikides, vaid isegi kolmanda maailma riikides. Maastikuarhitekt on vahendaja planeerimisprotsesside ja avalikkuse vahel ning hea kvaliteediga keskkonna jätkusuutlikkuse eest seisja tulevastele põlvedele. See on väli, mis töötab maastiku, ruumi ja laia haardega. Maastikuarhitekt leiab tööd looduses, maal, linnades ja tööstuspiirkondades.

Miks õppida koos meiega?

Vertikaalsed stuudiod

Stuudio on õppeaine, milles rakendate oma teoreetiliste teadmiste arsenali. Järk-järgult proovite kujundada munitsipaalruume, maastikke, esemeid jms. Stuudioid on üle neljakümne, eesotsas valdkonna tunnustatud juhtidega - ja atribuut „vertikaalne“ tähendab, et stuudio kontekstis saavad õpilased teha koostööd ühe projekti raames olenemata sellest, kas neil on teine, kolmas, neljas või viimane aasta.

Individuaalne lähenemine

Stuudioõpetuse rõhutamine võimaldab õpilaste ja õpetajate vahel väga tihedat koostööd. Nad kohtuvad valitud stuudios kaks korda nädalas ja osav saab veeta oma ülesandega koos oma “guruga” palju aega, arutades valitud lähenemist ja sobivaimat lahendust.

Õppimine tegemisel

Arhitektuuriteaduskonna tudengid ei veeda tundide kaupa loengusaalides. Reaalsuse hea tunde saamiseks vastavalt kontseptsioonile „õppides tehes“ kasutame töötubasid, ekskursioone ning erinevaid isetegemise ja loomingu vorme. See tähendab, et me teeme asju, mida ei saa lihtsalt kordamise kaudu meelde jätta.

Õpetajad

Arhitektuuriteaduskonna õppejõud ei ole ainult akadeemikud, vaid tegelevad ennekõike ka erialase praktikaga - oma ala tunnustatud eksperdid. Ja nad on imeliselt eristuvad isiksused, nii et ärge oodake igavaid, täidisega särke. Selle asemel võite oodata, et nad viiksid teid ekskursioonile keskkonda, mida paljud kunagi ei näe või võib-olla isegi õlle järele.

 • Dok. Ing. Arch. Irena Fialová (rahvusvaheliste suhete prodekaan)
 • Ing. Jiri Mráz
 • Ing. Radmila Fingerová
 • Ing. Arch. Laura Jablonská
 • Prof Ing. Arch. Jan Jehlík (linnadisaini osakonna juhataja)

Lõpetajad

Maastikuarhitekt on laia haridusega ekspert, kelle põhitegevuseks on avalike ruumide ja kultuurmaastike kujundamine. Maastikuarhitekt on ette nähtud multidistsiplinaarseks osalemiseks planeerimisprotsessides, näiteks linna-, regulatiiv- ja maakasutusplaanide koostamisel. Põhiteadmised arhitektuurist ja linnaplaneerimisest võimaldavad maastikuarhitektil mängida olulist rolli asula välisuste detailplaneerimisel väikestes ja suuremates mastaapides. Maastikuarhitekt võib töötada maastiku kujundamise stuudios, vabakutselisena või valitsuse heaks.

Sissepääs eksamid

Kandidaadid, kes on bakalaureuseõppe lõpetanud samal või sellega seotud erialal, võivad kandideerida magistrantuuri. Vastupidiselt bakalaureuseõppe sisseastumiseksamitele puuduvad talenditestid, vaid pigem hinnatakse üliõpilase portfelli koolitöödest või muudest projektidest, millega kandidaat on töötanud. CTU FA-s sellega seotud programmi bakalaureuseõppe lõpetajad, kellel on suurepärased tulemused, võetakse magistriõppesse ilma sisseastumiskatseteta.

Riigi lõpueksamid

Riiklikud lõpueksamid koosnevad riigiplokkide riigieksamist ja lõputöö kaitsmisest. Lõputöö kaitsmisele eelnevad riigieksamid ja eelduseks on nõutavate õppeainete edukas sooritamine.

Diplomiprojekt

Diplomiprojekt kontrollib õpilase võimet maastikukujundusprojekti tervikuna iseseisvalt juhtida. Õpilane peab rakendama teoreetilisi ja tehnilisi teadmisi ning oskust keerukat probleemi analüüsida ja lahendust kujundada. Töö on sõltumatu, lähtudes rakendatud projektide uurimisest, disaini kaalumisel oleva ala analüüsimisest kuni programmi ja ruumikujunduse kontseptsiooni kehtestamiseni, struktuuride, materjalide kujundamise ja lõpliku graafilise esitluseni. Sellele eelneb lõputööde seminar, uurimis- ja taustamaterjalide kogum, millele üliõpilane seejärel oma lõputöö tugineb. Lõputöö hindamine on osa riigieksamist ja toimub töö kaitsmise vormis komisjoni ees.

Sisseastumised

Stipendiumid ja rahastamine

Kooli kohta

Küsimused

Sarnased kursused

 • Maastikuarhitektuuri magistrid (MLA)
  • Arlington, Ameerika Ühendriigid
 • Maastikuarhitektuuri magister
  • Fargo, Ameerika Ühendriigid
 • Ametlik magistrikraad aiakujunduses | haljastus
  • Madrid, Hispaania
  • Online