Keystone logo
Czech University of Life Sciences - Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University of Life Sciences - Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University of Life Sciences - Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Sissejuhatus

Ajalugu ja praegune fookus

Ülikooli ja teaduskonna ajalugu algas keisri Franz Josephi määrusega 1906. aastal Prahas Tšehhi tehnikaülikooli põllumajandusosakonna asutamisest. Esimeseks dekaaniks määrati tol ajal põllumajandusteaduste juhtfiguur professor Stoklasa.

Ülikool asutati iseseisva asutusena valitsuse määrusega 8. juulil 1952. Agronoomiateaduskond, nagu seda tol ajal tunti, oli üks kolmest uue ülikooli asutajateaduskonnast. Sellest ajast peale on teaduskond olnud peamine ekspertide koolitus- ja koolituskeskus, peamiselt põllumajandusettevõtetele, teadusele ja riigiasutustele.

Hiljuti laiendas teaduskond oma fookust ja muutis 2005. aastal oma nime Agrobioloogia, toidu ja loodusvarade teaduskonnaks (FAFNR). See nimemuutus iseloomustab üleminekut peamiselt põllumajandushariduselt ja -uuringutelt laiemale fookusele, mis hõlmab uusi loodusvarade majandamise ja toidukvaliteedi probleeme.

Teaduskonna lõpetajad töötavad põllumajanduses, aianduses, loomakasvatuses, põllukultuuride kaitses, põllumajandussaaduste kvaliteedis, põllumajanduses, loodusvarade haldamises, jäätmekäitluses, maastikuarhitektuuris, maaelu arendamises ja muudes rahvamajandusele olulistes valdkondades. Meie lõpetajad ei leia tööd mitte ainult juhtidena, vaid võivad töötada ka riigihalduses, teadus- ja kõrgkoolides või eraettevõtjana.

Kes me oleme

Ligi 4000 üliõpilase ja 300 töötajaga FAFNR on Tšehhi Maaülikooli (CULS) suuruselt teine ​​teaduskond ja Tšehhi Vabariigi suurim sarnase fookusega teaduskond, mida tunnustatakse ja austatakse nii kodu- kui ka välismaal.

Mida me pakume

Pakume kvaliteetset haridust laias valikus bakalaureuse-, magistri- ja doktoriprogrammides. Pakutakse mitmeid õppeprogramme, mis keskenduvad põllumajandus- ja aiandustootmisele, aia- ja maastikuarhitektuurile, kaasloomade aretamisele, loodusvarade säästvale kasutamisele, toidule ja inimeste toitumisele ning paljudele teistele. Teostame ulatuslikke uuringuid, mis on meie kraadiõppe programmide akrediteerimise eeltingimus ja võimaldab kõrgetasemelist praktilist koolitust üliõpilaste aktiivsel osalusel. Teeme tihedat koostööd juhtivate tööstustootjate ja teenusepakkujatega, kus rakendame rakendusuuringute tulemusi ja meie lõpetajad võivad tööd leida.

Meie pikaajaline strateegia

Meie eesmärk on saavutada tipptaset ja laialdast tunnustust meie erialade valdkondades. Seetõttu investeerime märkimisväärselt tehnilisse infrastruktuuri. Pooldame oma töötajate pidevat teadusliku ja pedagoogilise kvalifikatsiooni parandamist ning toetame kõrge kvaliteediga töö tulemusi, mis on võrreldavad rahvusvaheliste standarditega. Üha rohkem teadusväljaandeid ja kvaliteet, kõrge tööhõivega lõpetajad, nõudluse suurendamine meie osalemise järele rahvusvahelistes konsortsiumides ja võrgustikes ning alalise koostöö säilitamine tööstuse juhtidega on meie peamised eesmärgid ja need on meie tulevase suuna jaoks olulised näitajad.

Statistika

Tänapäeval on agrobioloogia, toidu ja loodusvarade teaduskond kaasaegne ja lugupeetud õppe- ja teadusasutus, mis mahutab enam kui 4000 üliõpilast ja 300 töötajat ning millel on tugev positsioon nii kodu- kui ka välismaal.

  Ülikooli omadused

  Meie hooned on hästi varustatud kaasaegsete rajatistega ning tänu kõrgele pidevale tehnilisele ja isiklikule arengule on teaduskond oma 110-aastase põllumajanduse, toidu ja loodusvarade valdkonna hariduse ja teadustöö pakkumise traditsiooni jooksul hästi arenenud.

   Asukohad

   • Prague

    Kamýcká 129 165 00 Praha 6 - Suchdol , , Prague

   Küsimused