Keystone logo
© TESS
EC2U

EC2U

EC2U

Sissejuhatus

Mis on EC2U ?

European Campus of City-Universities ( EC2U ) on mitmekultuuriline ja mitmekeelne liit , mis koosneb seitsmest pikaajalisest hariduse ja teadustööga juhitud kohalikul ja ülemaailmselt kaasatud ülikoolist neljast erinevast Euroopa Liidu piirkonnast: Coimbra ülikool, Iași ülikool, Jena ülikool, Pavia ülikool, Poitiersi ülikool (koordinaator), Salamanca ülikool ja Turu ülikool.

Alliansi eesmärk on arendada välja uuenduslik ruum, mis võimaldaks liikuvusel vabalt liikuda seitsme ülikooli ja nendega seotud linnade vahel.

EC2U arvudes

 • 160 000 õpilast
 • 20 000 Haldustöötajat, õpetajat ja teadlast
 • 30 kaastöötajat
 • 1 600 000 kodanikku otseühenduses

liikmed

Coimbra ülikool (Portugal)

Tulevikule keskendunud ja peamise muutuste edendajana tunnustatud Coimbra ülikoolil on enam kui 7 sajandi pikkune kogemus teadmiste, kultuuri, teaduse ja tehnoloogia loomisel ja levitamisel õppimise, õpetamise, tipptasemel teadustöö ja innovatsiooni kaudu. kõige erinevamates teadmiste valdkondades.

UC on Portugali vanim ja üks maailma vanimaid ülikoole ning selle ajalugu ulatub sajandisse, mis järgnes Portugali asutamisele, kuna see asutati 1290. aastal. Ülikool levis üle kogu Coimbra linna, muutes selle maastikku ja muutes selle tõeliseks linnaülikooliks, kust leiate kosmopoliitse akadeemia.

Iasi ülikool (Rumeenia)

Iasi Alexandru Ioan Cuza ülikool, esimene kaasaegne ülikool, mis asutati Rumeenias (1860. aastal), on Rumeenia ülikoolide seas teadusuuringute, hariduse ja institutsionaalse läbipaistvuse poolest pidevalt 1.–3. kohal. Meie ülikooli 15 teaduskonnas õpib umbes 23 000 üliõpilast ja 2000 täiskohaga töötajat ning meie ülikooli akadeemiline pakkumine sisaldab 80 kraadi bakalaureuseõppes (4 inglise keeles, 1 prantsuse keeles), 116 magistriõppekava (14 inglise keeles, 1 prantsuse keeles), ja 27 õppesuunda doktoriõppes (kõiki pakutakse ka inglise keeles).

Jena Ülikool (Saksamaa)

1558. aastal asutatud Jena Friedrich Schilleri ülikool on üks Saksamaa vanimaid ülikoole. Kunagisest Saksa filosoofilise mõtte keskusest on sellest saanud laiapõhjaline, teadusmahukas institutsioon, millel on ülemaailmne haare ja edukas rahvusvaheline kogukond, kuhu kuulub enam kui 18 000 bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilast enam kui 110 riigist üle maailma.

Pavia ülikool (Itaalia)

Pavia ülikool (UNIPV) on üks maailma vanimaid akadeemilisi asutusi: see asutati 1361. aastal ja kuni 20. sajandini oli see ainus ülikool Milano piirkonnas ja Lombardia piirkonnas.

Täna on tegemist tervikliku ülikooliga, mis hõlmab kõiki ainevaldkondi – loodusteadusi ja tehnoloogiat, loodusteaduste tehnikat, bioteadusi, humanitaarteadusi ja sotsiaalteadusi – ning koosneb 18 osakonnast, mis pakuvad õppeprogramme kõigil tasanditel, alates bakalaureuse kraadist kuni doktorikraadini. Akadeemilises personalis on üle 900 professori ja teaduri. Pavia ülikoolis õpib 21 000 üliõpilast nii Itaaliast kui ka välismaalt.

Poitiers' ülikool (Prantsusmaa)

1431. aastal asutatud Poitiersi ülikool on multidistsiplinaarne ülikool, kus õpib 29 000 üliõpilast, kellest 4200 on rahvusvahelised üliõpilased 120 erinevast riigist ning mida juhendab 2700 töötajat (haldus-, õppejõud ja teadlased). Poitiers on aastatel 2018–2019 Prantsusmaa suuremate üliõpilaslinnade üldedetabelis 2. kohal ja on 16% välisüliõpilastega üle riigi keskmise.

Salamanca ülikool (Hispaania)

Salamanca ülikool asutati 1218. aastal ja on üks kolmest vanimast ülikoolist Euroopas, kus on lai valik teaduste ja kunstide teaduskondi ja uurimisinstituute. 2011. aastal omistati sellele Campus of International Excellence staatus. See on võrdlusülikool oma piirkonnas ja kaugemal (Kastiilia ja León) ning peaaegu kõigi ajalooliste Ladina-Ameerika ülikoolide Alma Mater.

Turu Ülikool (Soome)

Turu Ülikool (UTU) on rahvusvaheline teadusülikool ja aktiivne akadeemiline kogukond, kuhu kuulub 25 000 üliõpilast ja töötajat enam kui 100 erinevast riigist. Ülikooli pealinnak asub Turu ajaloolises kesklinnas – ainulaadse Edela-Soome looduse ja saarestiku lähedal. Soome ühe juhtiva ülikoolina pakub Turu Ülikool õppe- ja uurimisvõimalusi seitsmes teaduskonnas ja seitsmes eriüksuses.

Asukohad

 • Poitiers

  Université de Poitiers - 15, rue de l'Hôtel Dieu - TSA 71117 - 86073 POITIERS Cedex 9, 86000, Poitiers

 • Iași

  Bulevardul Carol I, Nr.11, 700506, Iași

  • Salamanca

   Patio de Escuelas Mayores, 1, , Salamanca

   • Coimbra

    Rua Larga 3000-370, , Coimbra

    • Jena

     Universitätshauptgebäude Fürstengraben 1, 07743, Jena

     • Pavia

      C.so Strada Nuova, 65, 27100, Pavia

      • Turku

       Turun yliopisto, 20500, Turku

       Küsimused