Keystone logo
© ©UCLouvain
Economics School of Louvain

Economics School of Louvain

Economics School of Louvain

Sissejuhatus

Economics School of Louvain (ESL) asub UCLouvain Belgias Louvain-la-Neuve'is. See pakub tipptasemel majandusteaduse magistriprogramme, mida õpetavad juhtivad akadeemilised professorid, pakkudes laias valikus makroökonoomika / avaliku majanduse / tööökonoomika / tööstusorganisatsiooni / rahvusvahelise majanduse / peremajanduse / arenguökonoomika / ökonomeetria / mänguteooria/ edasijõudnuid ja interdistsiplinaarseid kursusi. Sotsiaalse valiku teooria / Vaesuse ökonoomika / Kolmanda sektori majandusteadus/ Käitumisökonoomika. ESL on üks parimaid ettevalmistusi doktorikraadi saamiseks. programmid ja kõrgetasemeline tööalane karjäär.

Vilistlased kiidavad ESLi õppejõudude kättesaadavuse eest. ESL-i põhivarad on i) tipptasemel õpetamine ja teadustöö (ESL on Euroopa 10 parima hulgas, Belgia majandusteaduskond on Tilburgi ülikooli 100 parima maailma majanduskoolide edetabelis) ja ii) tugev rahvusvaheline kogemus: ESL on välja töötanud võrgustiku partnerülikoolid vahetuste ja topelt-/ühiskraadide magistriprogrammide jaoks ning iii) kõrgetasemeline teadustöö, mis toetab õpetamist rahvusvaheliselt tuntud keskustes.

Teaduskonnas läbiviidavad uuringud keskenduvad inimesele ühiskonnas: sellele, kuidas ta teistega suhtleb ja teistega suhestub. Seetõttu on see koduks majandusteaduste, juhtimise, politoloogia, antropoloogia, kommunikatsiooni, inim- ja sotsiaalteaduste, tööteaduste, demograafia ja arengu õppeprogrammidele.

Eesmärk, mille poole teaduskonna programmid ja teadustöö töötavad, on raskesti lahendatav, kuna sellise eesmärgi omased tegurid on üksteisest niivõrd sõltuvad, kui ka asjaolu, et seda ei saa katsetada. Inimkäitumine (kuna inimesed on näiteks uurimisobjektid) on ettearvamatu; inimeste uurimine ei ole seetõttu lihtne ja nõuab kindlat koolitust.

Nende uurimis- ja õppeprogrammidega käsitletavate valdkondade laius võib selgitada nende vastu üles näidatud huvi. Samas õigustab see tähelepanu, mida me pöörame laialdase distsipliini avatustunde saavutamisele, mis peaks võimaldama õpilastel omandada erialaseid oskusi.

Kaasaegse Euroopa antropoloogia

Ülikooli omadused

UCLouvain on mitme asukohaga ülikool! Louvain-la-Neuve, Brussels Woluwe, Brussels Saint-Louis, Brussels Saint-Gilles, Mons, Tournai, Namur ja Charleroi: kaheksa ülikoolilinnakut, kus UCLouvain pakub oma koolitust õpilastele lähedal. Kus ta arendab aktiivselt alus- ja rakendusuuringuid. Kus see loob sidemeid sotsiaal-majandusliku maailmaga, et saavutada üha suurem tipptase. Kus see tervitab nii belglaseid kui ka välismaiseid tudengeid, homse maailma käsitöölisi.

Louvain-la-Neuve

Louvain-la-Neuve, mis asub Brüsselist 30 km kaugusel Valloonia Brabanti südames, tervitab enam kui 20 000 üliõpilast oma üheteistkümnes teaduskonnas.

1971. aastal ülikooli poolt loodud linn on üks noorimaid Euroopas. Linn maal pakub erakordset elukeskkonda üliõpilastele, teadlastele, professoritele ja elanikele. Muuseumid, kinod, teatrid, kontserdi- ja näitusesaalid, ujulad ja spordikeskused, restoranid ja kohvikud, kauplused ja haljasalad aitavad kaasa selle keskkonna kvaliteedile.

Selle täielikult jalakäijatele mõeldud linnakeskus soodustab lihtsat juurdepääsu kõigile akadeemilistele hoonetele ja pakub keskkonda, kus kohtuvad üliõpilased, teadlased, professorid ja elanikud ning moodustavad ainulaadse sotsiaalse, kultuurilise ja majandusliku struktuuri.

Elamine ülikoolilinnakus

Üliõpilasühendused

UCLouvain on asutus, mis võtab vastu kõige rohkem õpilasi prantsuskeelses Belgias. Alates ülikooli loomisest on üliõpilased ülikoolilinnakute elavdamiseks organiseerunud erinevatesse rühmadesse.

Need ühendused võimaldavad õpilastel kogeda rikkalikku ja nauditavat ülikoolikursust, arendades samal ajal erinevaid akadeemilisi väliseid oskusi (projektijuhtimine, rühmatöö, vastutuse võtmine jne).
Ülikool toetab ja juhendab üliõpilasühendusi läbi erinevate regulatsioonide, ruumide ja inventari andmise või toetuste eraldamise.

Raamatukogud

Louvaini katoliku ülikooli raamatukogud on avatud kõigile, olenemata sellest, kas olete üliõpilane või mitte. Louvaini õppekeskuste võrgustik pakub teile stimuleerivaid kohti, mis edendavad aktiivset, koostööpõhist ja eksperimentaalset õpet.

Ülikooli restoranid

Kas otsite tervislikku, kiiret ja taskukohast söögikohta? Meie iseteenindus on teie jaoks olemas! Leiad päevapakkumise, soovituse, taimetoitlase ja mitmekesise menüü. Louvain-La-Neuve'is on teil isegi valik: Sablon tervitab teid oma kõige laiema pakkumise ja suurte ruumidega, samas kui Galilée võrgutab teid oma mugavuse ja hubaste ruumidega! Pakume teile regulaarselt uusi tooteid, nagu Giant burger, Köögiviljad neljapäeviti või isetehtud kroketid.

Mitme asukohaga ülikool

UCLouvain on mitme asukohaga ülikool!

Louvain-la-Neuve, Brussels Woluwe, Brussels Saint-Louis, Brussels Saint-Gilles, Mons, Tournai, Namur ja Charleroi: kaheksa ülikoolilinnakut, kus UCLouvain pakub oma koolitust õpilastele lähedal. Kus arendatakse aktiivselt alus- ja rakendusuuringuid. Kus see loob sidemeid sotsiaal-majandusliku maailmaga, et saavutada üha suurem tipptase. Kus see tervitab nii belglaseid kui ka välismaiseid tudengeid, homse maailma käsitöölisi.

  Sisseastumised

  SISESTAMISTINGIMUSED MEIE MAJANDUSALA MAGISTRILE (TEADUSALANE, PROFESSIONAALNE, 1 AASTA)

  Juurdepääs taotluse alusel: juurdepääsu võib anda kas otse või tingimusel, et läbitakse täiendavad kursused maksimaalselt 60 ECTS ainepunktiga, või keelduda.

  Juurdepääs pärast faili ülevaatamist tähendab, et esitatud täieliku faili põhjal on juurdepääs programmile võimalik:
  - olgu otsekohene
  - või nõuda täiendavat koolitust maksimaalselt 60 EAP ulatuses
  - või keelduda (kui fail ei vasta allpool loetletud kriteeriumidele)

  • Üliõpilastel, kellel ei ole Valloonia-Brüsseli Föderatsiooni akadeemilist kraadi (vt ülal), on võimalus taotleda vastuvõtmist majandusteaduse magistriõppesse (60 või 120), kui nad vastavad lisatud kriteeriumidele:
  • Omama tunnustatud diplomit (ENIC-NARIC keskused), mis tõendab majandusteaduse või muu sarnase esimese astme akadeemilise kraadi edukat lõpetamist ja omandanud koduülikoolis vähemalt 60% (või 12/20) keskmiselt eduka õppeaasta
  • Valideerinud - viimase 7 aasta jooksul - kõik või enamuse majandusteaduse magistriõppesse pääsemise eelduseks peetud õppeainetest, nimelt
   o Mikroökonoomika
   o Makroökonoomika
   o Majandus- ja juhtimisstatistika II
   o Matemaatika majanduses ja juhtimises II
   o ökonomeetria
   o Üks järgmistest: riigimajandus, tööstusökonoomika, Euroopa majandus, mänguteooria ja infoökonoomika, muu
  • Tõesta head inglise keele oskust. Sisseastumisavalduse failile PEAB lisama tõend inglise keele õppeühikute järgimise sobivuse kohta:
  • kas ülikooli õiendi, mis tõendab, et olete oma eelmise ülikoolikarjääri jooksul edukalt läbinud vähemalt 3 majanduskursust inglise keeles;
  • või tõend B2-taseme inglise keele testi läbimise kohta CEFR: Common European Framework of Reference (Common European Framework).
   See tase annab TOEFL (iBT) testi tulemuseks vähemalt 79 ja IELTS testi tulemuseks 6,5 (arvestatakse ka teisi sertifitseeritud teste).

  Sisseastumisotsuse tegemisel arvestatakse ka sisseastumistoimiku üldist kvaliteeti, majanduse eelduste saamise kuupäevi, elulookirjeldust, motivatsiooni ja üliõpilase terviklikku tausta. Need abikõlblikkuse kriteeriumid on vajalikud, kuid mitte piisavad.
  Sellest võib siiski loobuda, kui on olemas märkimisväärne ja nõuetekohaselt tõendatud kvaliteetne töökogemus (žürii otsusel).

  Lisaks nendele tingimustele lisage:
  ECON2MD – õpetamise fookuse jaoks :
  Õpilased, kes soovivad tutvuda didaktilise eesmärgiga, PEAVAD tõendama prantsuse keele piisavat valdamist (CEFRi tase C1: ühine Euroopa tugiraamistik)).

  ETRI2MA jaoks – uurimistöö fookus: :
  o Programmi akadeemiline juht määrab faili põhjal iga lisakoolituse, mille üliõpilane PEAB magistriõppesse lisama.
  o Üliõpilased, kes soovivad osaleda rahvusvahelises Erasmus Mundus Joint Master Degree QEM (“Master in Models and Methods of Quantitative Economics”), PEAVAD samuti täitma selle programmiga seotud tingimused.

  Viisanõuded

  Immigratsioon / viisa

  Üliõpilastele, teadlastele ja õppejõududele, kes viibivad riigis kauem kui kolm kuud:

  • Euroopa Liidu, Islandi, Liechtensteini, Monaco, Norra või Šveitsi kodanikud ei vaja viisat.
  • Mis tahes muu riigi kodanikud peavad võimalikult kiiresti taotlema viisat oma koduriigi Belgia saatkonnas või konsulaadis.

  Olenemata kodakondsusest peavad isikud, kes viibivad riigis kauem kui kolm kuud, registreeruma oma elukohajärgses omavalitsuses (Administration communale, mida sageli nimetatakse lihtsalt "omavalitsuseks") kaheksa päeva jooksul pärast Belgiasse saabumist. See registreering kehtib üks aasta (ELi kodanike puhul viis aastat) ja see tuleb uuendamiseks uuesti esitada üks kuu enne selle kehtivusaja lõppu

  UCLouvaini palgatud teadlased ja õppejõud võivad nõuda ka Belgia tööluba.

  Vilistlaste statistika

  Edetabelid

  UCLouvain on QS World University Rankings 2024 edetabelis tõusnud maailmas 15 kohta, 180. kohale. See on endiselt kõrgeim prantsuskeelne Belgia ülikool. Selle tugevused? Teadustöö ja selle lõpetajate tööalane konkurentsivõime.

  UCLouvain on QS World University Rankings 2024 edetabelis hüpanud 15 kohta 180. kohale, jäädes samal ajal Belgia juhtivaks prantsuskeelseks ülikooliks. See on QS-i edetabelikriteeriumide järgi maailma ülikoolide 12% parima hulgas, mis on koos Times Higher Educationi (THE) ja Shanghai edetabelitega üks mainekamaid. Sellesse tippgruppi kuulumine on suur saavutus, arvestades järjest suurenevat hinnatavate asutuste arvu.

  Alates QS edetabelisse kuulumisest on UCLouvain, hoolimata tugevast rahvusvahelisest konkurentsist, alati olnud 200 parima hulgas, palju suuremate õppe- ja teadusressurssidega ülikoolide hulgas.

  QS-i edetabeli järgi eristab UCLouvaini kaks elementi. Esiteks tõestab selle lõpetajate tööhõive määr 89%, et UCLouvaini kursused vastavad professionaalse maailma vajadustele. Belgias on UCLouvaini diplom endiselt tipptaseme näitaja, kusjuures UCLouvain on Belgia ülikoolide hulgas, millel on tööandjate seas parim maine.

  Teiseks ületab selle teadustöö tipptase maailma keskmist. QS-i edetabel tõstab esile UCLouvaini aktiivset osalemist rahvusvahelistes teadusvõrgustikes ja teadlaste tsitaatide arvu, kus ta on ka Belgia esikolmikus.

  Oma 2024. aasta väljaande jaoks hindas QS edetabel 2963 kõrgharidusasutust 104 riigis, millest 1499 pääses edetabelisse. Kaasatud on üheksa Belgia ülikooli. Hindamiskriteeriumid on järgmised:

  • Teadus- ja arendustegevus (väärtusega 50%). See hõlmab akadeemilist mainet (30%), mida mõõdetakse rahvusvahelise uuringuga, ja teaduslike tsitaatide arvu (20%), mille eesmärk on hinnata teadustöö mõju ülikoolides.
  • Tööalane konkurentsivõime (20%). Seda mõõdetakse tööandjate maineuuringuga (15%) ja töölkäijate osakaaluga (5%).
  • Akadeemiline juhendamine (10%). Õppejõudude arv õppurite arvu kohta. See kriteerium on ebasoodne Belgia ülikoolidele, mille eesmärk on olla kõigile kättesaadav ja mille rahalisi vahendeid ei saa suurendada.
  • Rahvusvaheline pühendumus (15%). Mõõdab ülikoolide rahvusvahelist väljavaadet nende atraktiivsuse kaudu rahvusvaheliste üliõpilaste ja õppejõudude jaoks (10%) ning nende osalemise kaudu rahvusvahelistes teadusvõrgustikes (5%).
  • Säästev areng (5%). Hindab ülikoolide sotsiaalset ja keskkonnamõju.

  Asukohad

  • Ottignies-Louvain-la-Neuve

   Place Montesquieu, 3, 1348, Ottignies-Louvain-la-Neuve

  Küsimused