Keystone logo
Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Erasmus Mundus Master Chemical NanoEngineering

Sissejuhatus

Keemilise nanotehnoloogia programm on keemilise nanotehnika inseneri magistriprogramm, mida pakuvad kolm Euroopa ülikooli:

  • Aix-Marseille ülikool (Prantsusmaa)
  • Rooma Tor Vergata ülikool (Itaalia)
  • Wroclawi teaduse ja tehnika ülikool (Poola)

Keemia nanotehnika jaoks on uuenduslik teaduse ja tehnoloogia valdkond, mis areneb väga kiiresti. 2016. aasta Nobeli keemiauhind näitab selle valdkonna uuringute tähtsust. See on näidanud, et nanomasinate tootmine pole enam ulme; see on alles uue insenerieriala algus, kus nanosüsteeme saab arvuliselt kujundada ja keemiliselt sünteesida. Need uued tehnoloogiad tekitavad suure nõudluse selle valdkonna spetsialistide järele.

See magistrikursus pakub originaalset programmi väga uuendusmeelses valdkonnas . Oskused omandatakse tugevalt interdistsiplinaarsel tasandil, mis on vajalik tekkivate nanotehnoloogiate valdamiseks ning originaalsete kontseptsioonide ja rakenduste väljatöötamiseks, mille eesmärk on uudsed insenerimurrangud paljudes valdkondades; biomeditsiinilised nanotehnoloogiad, nanomaterjalid või keskkonnaalased rakendused.

Meie programmi originaalsus on see, et see süvendab keemia ja inseneritöö põhimõtteid, pöörates erilist tähelepanu nanotehnoloogia valdkonnas ja tugeva pöördumisega tööstusreaalsuse poole. Teine meie programmi originaalsus põhineb ulatuslikult välja töötatud kursustel, mis käsitlevad nanosüsteemide arvulist disaini ja insenerirakendusi.

Meie programm on suunatud metoodikatele, mida rakendatakse nanotehnikas , rakendusele orienteeritud ning keskendutakse spetsiaalselt keemilisele sünteesile ja kirjeldamisele. Selle eesmärk on nanosüsteemide alt üles kujundamise metoodika, kasutades nanoskaalas modelleerimist ja keemilist sünteesi.

Asukohad

  • Marseille

    Centre St Jerome, 13397, Marseille

    Programmid

    Küsimused