Keystone logo
Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Erasmus University Rotterdam - Erasmus School of Social and Behavioural Sciences

Sissejuhatus

Tere tulemast Erasmuse sotsiaal- ja käitumisteaduste kooli (ESSB)

ESSB on koduks üliõpilaste õppeprogrammide ja teadusharude mitmekesisusele: avaliku halduse, pedagoogika, psühholoogia ja sotsioloogia. Lisaks on teaduskonnaga ühendatud Erasmuse ülikooli kolledž, IHS ja kaks uurimisinstituuti RISBO ja DRIFT. Meie haridus on väikesemahuline ja põhineb probleemipõhisel õppel (PBL). Kutsekvalifikatsiooniga ühendamine on meie õppekavade teine tunnusjoon.

Dekaan

Lõplik vastutus Erasmuse sotsiaal- ja käitumisteaduste kooli (ESSB) teaduskonna juhatuse ja juhtimise eest lasub dekaanil. Dekaani toetavad tema töötajad, kuhu kuuluvad dekaan, üliõpilasliige, õppejõudude direktor ning haridus- ja teadusnõustajad ning ärijuht.

Teaduskonna nõukogu

Oluliste teadusküsimuste korral konsulteerige dekaaniga teaduskonna nõukoguga. Teaduskonna nõukogu tegutseb teaduskonna tasandil ka kaasotsustamisorganina. Teaduskonna nõukogusse kuulub 50% üliõpilastest ja 50% ESSB töötajatest. Prof Victor Bekkers on praegu ESSB dekaan.

Organisatsioonilised komponendid

Õppeosakonnal on järgmised võimekusrühmad, kus on akadeemiline personal, tugi- ja juhtivtöötajad:

 • Avaliku halduse ja sotsioloogia osakond.
 • Psühholoogia, hariduse ja lasteteaduste osakond.
 • Erasmuse ülikooli kolledž.

Haridus- ja teadustöö juhatajad

Riigihalduse, psühholoogia, sotsioloogia ja pedagoogikateaduste haridus ja teadustöö on paigutatud programmidesse. Nende programmide haldamine lasub haridus- ja teadusdirektoritel.

Teaduskonna asukoht

Kõik tugi- ja juhtivtöötajad, kes konkreetselt ühe teaduspõhise ala jaoks ei tööta, asuvad õppejõu büroos. Õppeosakonna juhatajaks on õppejõud: mw.dr. AMPh. de Jong.

Ühine otsuste tegemine

Ühine otsustamine tähendab, et erinevad sidusrühmad saavad osaleda olulistel teemadel peetavates aruteludes. ESSB-s saavad üliõpilased grupis või individuaalselt liituda aruteludega Erasmuse sotsiaal- ja käitumisteaduste kooli professorite ja töötajatega, et esindada üliõpilasi ja nende arvamust. Õpilased osalevad aktiivselt erinevate tasandite ühistes otsustusprotsessides, edastades nii oma ideid ja kaebusi.

Veebisaidi selles osas antakse teavet erinevate võimaluste kohta osaleda ESSB ühiskomitee otsuste tegemisel, kuidas see on korraldatud ja kuhu minna hariduse kaebuse korral.

ESSB-l on erinevad otsuseid tegevad organid ja sidusrühmad:

 • Hariduskomisjonid
 • Teaduskonna nõukogu
 • Ülikooli nõukogu
 • Juhatuse liikmed
 • Juhtmeeskonna üliõpilane

Cedo Nulli

"Cedo Nulli", mis tähendab "ma ei anna teed millelegi ega kellelegi", on oma aja mõjukaima humanisti moto: Desiderius Erasmus. See moto on ka Rotterdami Erasmuse ülikooli sotsiaal- ja käitumisteaduste üliõpilaste ühenduse nimi. Cedo Nulli esindab riigihaldureid, sotsiolooge, pedagooge ja psühholooge, pakkudes täiendavaid tegevusi ja võimalusi, varieerudes erinevate õppeprogrammide, loengute, töötubade ja õppereiside sümpoosionidest.

Asukohad

 • Rotterdam

  Erasmus University Rotterdam Institute For Housing and Urban Development Studies P.O. Box 1935,

  • Rotterdam

   Erasmus Universiteit Rotterdam Faculteit der Sociale Wetenschappen Mandeville Building, T15-19 Postbus 1738 3000 DR Rotterdam, , Rotterdam

  Küsimused