Keystone logo
ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy

ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy

ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy

Sissejuhatus

122193_180531-poster_presentations-004.jpg

ETH Zürich

Vabadus ja individuaalne vastutus, ettevõtlikkus ja avameelsus: ETH Zürich seisab Šveitsi tõeliste väärtuste aluspõhjas.

Meie teadus- ja tehnoloogiaülikool pärineb aastast 1855, kui tänapäeva Šveitsi asutajad lõid selle innovatsiooni ja teadmiste keskusena.

ETH Zürichis avastavad õpilased ideaalse keskkonna iseseisvaks mõtlemiseks, uurides õhkkonda, mis inspireerib parimaid tulemusi. ETH Zürich asub Euroopa südames, kuid loob sidemeid üle kogu maailma. See on teerajaja tõhusate lahenduste leidmisel täna ja homme globaalsetele väljakutsetele.

Portree

Vabadus ja individuaalne vastutus, ettevõtlikkus ja avameelsus: ETH Zürich seisab Šveitsi tõeliste väärtuste aluspõhjas. Meie teadus- ja tehnoloogiaülikool pärineb aastast 1855, kui tänapäeva Šveitsi asutajad lõid selle innovatsiooni ja teadmiste keskusena. ETH Zürichis avastavad õpilased ideaalse keskkonna iseseisvaks mõtlemiseks, uurides õhkkonda, mis inspireerib parimaid tulemusi. ETH Zürich asub Euroopa südames, kuid loob sidemeid üle kogu maailma. See on teerajaja tõhusate lahenduste leidmisel täna ja homme globaalsetele väljakutsetele.

122192_190917-istp-siptalk6-IM5A4624-web-2400.jpg

Faktid ja arvud

 • 19 800 üliõpilast, sealhulgas 4000 doktoranti, üle 120 riigi
 • 500 professorit
 • 355 spin-offi alates 1996. aastast
 • 21 Nobeli preemia laureaati, sealhulgas Albert Einstein ja Wolfgang Pauli (1 väljamedali võitja, 2 Pritzkeri auhinna võitjat)
 • Igal aastal 90 patenditaotlust ja 200 leiutisteadet
 • 1,8 miljardit Šveitsi franki, mis koosneb 1,3 miljardi Šveitsi frangi põhirahastusest föderaalvalitsuselt
 • 9. koht edetabelis (2016)
 • QS edetabeli 8. koht (2016)
 • 19. koht ARWU edetabelis (2016)

Peamised fookusvaldkonnad

Inimkonna suurte väljakutsetega toimetulekuks on sageli vaja kombineerida valdkondadevahelisi lähenemisviise multidistsiplinaarsetes meeskondades või multidistsiplinaarset lähenemist. Seetõttu keskendub ETH Zürich lisaks osakondlikele tegevustele mitmele peamisele fookusvaldkonnale. Uurimistöö keskendub ühiskonna vajadustele - olgu see siis kohalikul, riiklikul või globaalsel tasandil - ning annab seega väärtusliku panuse poliitikasse, majandusse ja ühiskonda.

122195_181106-kolloquium-011.jpg

ETH Zürichi peamised fookusvaldkonnad on järgmised:

Ravim

Tehnika- ja teadusülikoolina on ETH Zürich aastakümneid andnud olulise panuse meditsiini edendamisse läbi fundamentaaluuringute, prognostika-, diagnostika- ja teraapiatehnoloogiate väljatöötamise, spin-off-ettevõtete asutamise, koolitus- ja haridusprogrammide ning infrastruktuuri.

Andmed

ETH Zürichi teadlased töötavad välja uusi lähenemisviise andmeteadusele ja masinõppele, et kindlustada ja hinnata tohutult palju andmeid.

Jätkusuutlikkus

Toiduga kindlustatus, energiavarustus ja kliimamuutused, meie elupaikade jätkusuutlik kujundamine ja loodusvarade hoolikas käitlemine on ühed suurimad ülemaailmsed väljakutsed. ETH Zürich on neid teemasid aastakümneid intensiivselt uurinud ning on täna energia-, toitumis- ja keskkonnauuringute liider.

Tootmistehnoloogiad

Ettevõtte majanduslik edu sõltub tema võimest arendada uuenduslikke tooteid ja tagada kulutõhus tootmine. ETH Zürichi uurimistöö aitab kaasa tulevikku suunatud tootmisprotsesside ja tootmistehnoloogiate arendamisele.

Kriitilise mõtlemise algatus

ETH Zürich käivitas 2012. aastal kriitilise mõtlemise algatuse (CTETH) eesmärgiga õpetada ETH üliõpilasi kriitiliselt ja iseseisvalt mõtlema. See algatus võimaldab ülikoolil lisaks erialasele asjatundlikkusele pakkuda kriitilist mõtlemist ning suhtlemis- ja juhtimisoskust.

Zürich
122197_180920-kolloquium-028.jpg

Asukohad

 • Zürich

  ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy Universitätstrasse 41 8092 Zürich Switzerland , , Zürich

Küsimused