Keystone logo
European University Institute (EUI)

European University Institute (EUI)

European University Institute (EUI)

Sissejuhatus

Euroopa Ülikooli Instituut (EUI) on rahvusvaheline interdistsiplinaarse uurimistöö ja kõrghariduse keskus, mis asub Itaalias Firenze lähedal mägedes. Instituut koosneb neljast osakonnast – majandus, ajalugu ja tsivilisatsioon, õigus ning poliitika- ja sotsiaalteadused; Robert Schumani edasijõudnute uuringute keskus; Max Weberi järeldoktorantuuri programm; riikidevahelise valitsemise kool; ja Euroopa Liidu ajalooarhiiv.

EUI on Euroopa juhtiv sotsiaal- ja humanitaarteaduste instituut. 1972. aastal kuue toonase Euroopa ühenduste liikme poolt asutatud EUI on pälvinud rahvusvahelise teadus- ja kõrghariduse keskuse maine.

Meie missioon

EUI silmapaistvad doktori-, järeldoktorantuuri-, magistri- ja juhtide koolitusprogrammid koos meie elava kogukonnaga, kuhu kuulub enam kui 1000 teadlast enam kui 60 riigist, loovad mõjuvõimu andva ja intellektuaalse kliima, kus üliõpilased ja teadlased saavad anda oma panuse ühiskonna paremaks muutmisse.

EUI-l on ideaalne võimalus luua uusi teadmisi, mis aitavad meie ühiskondadel edasi liikuda.Professor Renaud Dehousse
EUI president

Igal aastal ilmub ligikaudu 150 uut doktorikraadi. teadlased alustavad teadusmahukat doktoriprogrammi meie majanduse, ajaloo ja tsivilisatsiooni, õiguse ning poliitika- ja sotsiaalteaduste osakondades. EUI on koduks ka Robert Schumani kõrgtehnoloogiliste uuringute keskusele (RSC), mis asutati 1992. aastal, et viia läbi uuringuid Euroopa ees seisvate peamiste probleemide kohta ning luua ühendus akadeemiliste ringkondade ja praktikaga interdistsiplinaarsete ja rakendusuuringute kaudu.

Max Weberi programm on suurim ja innovaatilisem rahvusvaheline sotsiaal- ja humanitaarteaduste järeldoktori programm Euroopas. See pakub ligikaudu 60 täielikult rahastatud stipendiumi kvalifitseeritud teadlastele kogu maailmas, kes töötavad EUI asjakohastel erialadel või nende vahel.

2017. aastal loodud EUI Transnational Governance School (STG) valmistab ette praeguseid ja tulevasi liidreid poliitika kujundamisel väljaspool riiki. 2020. aasta septembris alustas meie esimene grupp üliõpilasi kaheaastast rahvusvahelise valitsemise magistriõpet . STG pakub ka poliitikajuhi stipendiumiprogrammi ja juhiharidust . EUI ülikoolilinnakus asub uhkelt Euroopa Liidu ajalooarhiiv (HAEU), mis annab võrratu ülevaate Euroopa Liidu toimimisest.

Meie nägemus

Sotsiaal- ja humanitaarteaduste keskus, mis ühendab akadeemilist tipptaset ja teadussuutlikkust kogu Euroopas ning poliitika ja praktika maailmaga ühiskonna paremaks muutmiseks.

Meie ambitsioon

Meie eesmärk on kasvatada akadeemikutesse ja poliitikakujundajatesse kõrgetasemelisi panustajaid, kes kujundavad sotsiaalset progressi ja Euroopa vaimu edendamist.

Meie väärtused

 • Oleme ühendatud pluralismis
 • Meil on aluseks akadeemiline vabadus ja rangus
 • Meid juhib intellektuaalne uudishimu ja väljakutse
 • Oleme rikastatud avatud mõtlemise ja multidistsiplinaarse mõtlemise kaudu

Partnerid

Euroopa Ülikooli Instituut loob suhteid arvukate institutsioonidega oma osalisriikides ja kogu maailmas. Need suhted soodustavad ühist uurimistööd, jagatud algatusi ning edendavad dialoogi ja teadmiste edasiandmist hariduslikel ja teaduslikel eesmärkidel kogukondadega nii lähedal kui kaugel. Samuti hõlbustavad need üliõpilaste, teadlaste, õppejõudude ja töötajate vahetust ning pakuvad magistrantidele praktikavõimalusi.

Akadeemiline ringkond
Rahvusvahelised institutsioonid
Meediapartnerid
Partnerlussuhted kõrgharidus- ja teadusasutustega, mis keskenduvad kraadiõppele, teadusuuringutele ja vahetusele.Poliitikauuringute võrgustikud, juhtide koolitus ja professionaalse arengu programmid soodustavad teadlaste ja praktikute vahelist koostööd.Meediapartnerite sari, et ühendada EUI uurimisprogrammid ja võrgustikud laia publikuga väljaspool teadusringkondi.
Mõttekojad ja kodanikuühiskonna organisatsioonid
Võrgustikud ja liidud
CIVICA
EUI teeb koostööd mõttekodade ja kodanikuühiskonna organisatsioonidega üle kogu maailma, et ühendada akadeemiline teadustöö avalikkuse küsimuste, murede ja vastustega.Teadus- ja koolitusvõrgustikud hõlbustavad erineva taustaga teadlaste ja praktikute kohtumist Euroopa ja riikidevaheliste probleemide lahendamiseks.Euroopa Sotsiaalteaduste Ülikool – loodud kaheksa Euroopa kõrgharidus- ja teadusasutuse liiduga ning seda rahastab ELi programm Erasmus+.

Statistika

Asutatud Euroopa ühenduste asutajaliikmete poolt

1972. aastal

Akadeemilised üksused

7

Teadlased

1000+

Päritoluriigid

60+

  Ülikooli omadused

   Fast Tracki taotlejatele 10% soodsam

   Avasta, kas oled sobilik ja kandideeri 8. jaanuariks!

   Õpilaste iseloomustused

   Asukohad

   • Florence

    Badia Fiesolana - Via dei Roccettini 9 San Domenico di Fiesole, I-50014, Florence

   Küsimused