Keystone logo
Fachhochschule Nordwestschweiz FHNW Masterstudio
Fachhochschule Nordwestschweiz FHNW

Masterstudio

Basel, Šveits

3 Semesters

Inglise keel

Päevane õpe

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

Ülikoolilinnakus

Stipendiumid

Uurige stipendiumivõimalusi oma õpingute rahastamiseks

Sissejuhatus

Õppimine Masterstudio Designis

Kaasaegse disaini praktika instituudi (ICDP) Masterstudio Design koosneb kolmest stuudiost: Masterstudio Industrial Design, Masterstudio Scenography, Masterstudio Fashion Design. Igal stuudiol on distsiplinaarne fookus. Lisaks keskendub ICDP uurimisdiskursus digitaalsele integratsioonile, disainikultuuridele ja ringdisainile ning neid kajastatakse ja edastatakse mitmemõõtmeliselt.

Meie rakendusuuringute ja projektitöö aluseks on kujundustermin "Advanced Design". Senise maksimeerimise majanduspraktika asemel võtame õpetamises ja disainis omaks ekstrapreneur rolli, mis tähistab koostööd ja süsteemset tegutsemist: Arutletakse ja arendatakse edasi globaalsete kriiside, kliimamuutuste ja sotsiaalse ebavõrdsuse aktuaalseid probleeme. Jätkusuutlikkus ja ökoloogia, kaasatus ja tehnoloogia, interaktsioon ja materiaalsus on valdkonnad, milles seatakse kahtluse alla disaini roll ning määratletakse uusi nägemusi inimeste kooseksisteerimisest ja majandustegevusest.

Masterstudio Design pakub põhjalikku koolitust professionaalse, tulevikku suunatud disainipraktika ja rakendusuuringute vallas. Selgitatakse välja ja määratletakse asjakohased uurimisküsimused, mõeldakse välja sobivad ja keerulised projekteerimisprotsessid, töötatakse välja ja viiakse ellu projekte.

Koolituse komponentideks on suhtlemine, projektijuhtimine, valdkondadevaheline ja uurimistööle suunatud meeskonnatöö.

Tööstusdisaini stuudio

Masterstudio Industrial Design pakub kõrgetasemelist, individualiseeritud, professionaalset ja teadustööle orienteeritud kvalifikatsiooni, mis põhineb "täiustatud disainil". Programm võimaldab õpilastel metoodiliselt ja loovalt lihvida oma individuaalset tulevikku suunatud lähenemist disainile. Tootedisain ja projektitööd on põimitud meie rahvusvahelisse võrgustikku, mis toimub tihedas koostöös valitud ICDP-ga seotud ekspertidega.

Masterstudio tööstusdisaini programm keskendub kolmele peamisele kaasaegsele uurimisvaldkonnale: digitaalne integratsioon, disainikultuurid ja ringdisain. Diskursused, mis ümbritsevad globaalseid kriise, nagu kliimamuutused või sotsiaalne ebavõrdsus, loovad aluse konkreetsetele uurimisküsimustele ja lahendustele jätkusuutlikkuse ja ökoloogia, tulevikuplaneerimise ja tehnoloogia, vastastikuse mõju ja olulisuse kohta. Me ei karda võtta seisukohta, määratleda väärtusi ja taastada disaini. Masterstudio programmide terviklikud ja interdistsiplinaarsed moodulid täiendavad ja süvendavad õpilaste poolt varem omandatud disainiperspektiive.

Stuudio moedisain

Täiustatud kraadiõppe programm põhineb terviklikul kontseptsioonil "Moe tegemine". Siin mõistetakse moodi kultuurilise disaini praktikana, mis peegeldab kriitiliselt sotsiaalseid muutusi ning juhib neid vastutustundlikul ja jätkusuutlikul viisil. “Doing Fashion” tähendab selle praktikaga tegelemist – radikaalselt teistsugusel viisil, mis põhineb elujõulisel visioonil disainist ja kontseptuaalsest alusest tänapäeva moemaastikul.

Kuidas meie riietumisviis edastab sõnumeid meie identiteedi kohta?

Riietus kui kultuuriline ja sotsiaalne identiteet, mida mõistetakse sümboli osana, mis võib selgitada inimese sugu ja identiteeti. Soolisuse igapäevaelus kogemise viisid tulenevad erinevatest ajaloolistest, sotsiaalsetest ja kultuurilistest struktuuridest. Kultuur teavitab sugudevahelisi suhteid, mis toimivad ühiskonda keskse korraldava printsiibina, kujundades viisi, kuidas elatakse elu olulisi aspekte ja milliseid riideid me tänapäeval kanname.

Stsenograafia stuudio

Masterstudio stsenograafias tõlgitakse keerukad, sotsiaalsed, poliitilised ja ökoloogilised sisud ligipääsetavateks ruumipiltideks ning luuakse lavastatud ruumid, millel on narratiivsed omadused ja sotsiaalne tähtsus. Masterstudio Scenography näeb end diskursiivse kogukonnana ja kollektiivse uurimistöö füüsilise infrastruktuurina asjakohase sisu eksperimentaalseks ruumiliseks kommunikatsiooniks.

Masterstudio Stsenograafias uuritakse stsenograafilise kujunduse praktikaid avaliku, poolavaliku ja privaatse ruumi kontekstis ning arendatakse uusi narratiiviformaate, mis positsioneeritakse installatsiooni, näituse, performance’i, lavakujunduse, liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse jms vahele.

Pandeemia on meile õpetanud, et näitustele ei pea mõtlema muuseumi kontekstis ja performatiivsed formaadid ei pea viitama ainult lavaruumile. Sotsiaalse vahetuse, kooseksisteerimise ja sotsiaalsete muutuste üle mõtisklemise kohad, mida tuleb kujundada, ei ole seotud institutsionaalsete raamidega. Selles mõttes eksperimenteerime linna-, sotsiaal- ja hübriidstsenograafia valdkonnas ning töötame interdistsiplinaarselt.

Kooli kohta

Küsimused

Sarnased kursused

  • Máster en Diseño y Tecnología en Moda
    • Barcelona, Hispaania
  • Magister disaini ja loomingulise suuna erialal moes
    • Pontevedra, Hispaania
  • Moedisaini magister
    • Rome, Itaalia