Keystone logo
Federal University Of Bahia

Federal University Of Bahia

Federal University Of Bahia

Sissejuhatus

Federal University Of Bahia algas 18. veebruaril 1808, kui prints Regent Dom João VI asutas Brasiilias esimese ülikoolikursuse Bahia kirurgiakooli. Sellegipoolest ühendas see 19. sajandil farmaatsia (1832) ja hambaravi (1864), Kaunite Kunstide Akadeemia (1877), õiguse (1891) ja polütehnikumi (1896) kursused. 20. sajandil lõi Isaías Alves filosoofia-, teadus- ja kirjateaduskonna (1941).

UFBA asutaja - ülikooli esimene rektor tõsteti esile kõrghariduse trajektooril. Sündinud Salvadoris 1894. aastal, lõpetanud meditsiini ja spetsialiseerunud kirurgiale São Paulos. Naastes astus ta patoloogia ja kirurgia õppetooli ning juhatas arstiteaduskonda. 15 aasta jooksul rektorina (1946-1961) juhtis ta föderaliseerumisprotsessi ning viis ellu füüsilise ja personali infrastruktuuri, kirjutades integreeritud ülikooli esimese peatüki: kunst, kirjad, humanitaarteadused ja teadused. Rektoraadi esimesel aastal moodustati Bahia ülikool ametlikult. 1950. aastal sai temast Federal University Of Bahia , integreerides isoleeritud koole ja korraldades muid kursusi. Viieteistkümne aasta jooksul õitses UFBA kunsti, humanitaarteaduste ja tervise valdkonnas Edgard Santose juhtimisel.

Bahiasse tõi Edgard Santos nimesid rahvusvaheliselt areenilt; ehitas ülikooli haigla; lõi Afro-Orientalistika Keskuse ning Canela, Federação ja Ondina ülikoolilinnakud. Oma rektoraadis saavutas Bahia tähelepanu, pannes rõhku tantsule, muusikale ja teatrile, mis on esimesed omataolised ülikoolikursused riigis. 1960. aastatel asutas UFBA kaks kaasaegse kultuuri olulist nähtust: Cinema Novo ja Tropicalismo. Institutsioon kasvas, moderniseerus, säilitades Edgard Santose perioodi identiteedi.

Asukohad

  • Ondina, Salvador

    Avenida Adhemar de Barros,s/nº, 40170-110, Ondina, Salvador

    Programmid

    Küsimused