Keystone logo
Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Federal University of Pelotas - Universidade Federal De Pelotas (UFPEL)

Sissejuhatus

Rio Grande do Suli lõunaosas Pelotase linnas, 250 km kaugusel osariigi pealinnast Porto Alegrest, loodi Pelotase föderaalne ülikool (UFPEL) 1969. aastal. Selle ajalugu ulatub tagasi Maaelu Ülikooli. Lõuna (URS), mille esilekerkimine 1960. aastal oli tingitud Eliseu Macieli agronoomiakooli õpetajate liigutustest, kes alates 1957. aastast võitles selle loomise eest.

Põllumajandusministeeriumiga seotud Lõuna maaülikooli loonud dekreet koosnes sajanda aastapäeva agronoomiakoolist Eliseu Maciel, kõrgemast koduteaduskoolist, veterinaarkoolist, kraadiõppeasutusest ning koolitus- ja teabekeskusest (Cetreisul ), mida peetakse akadeemiliseks üksuseks.

1967. aastal föderaliseeriti dekreediga nr 60 731 Lõuna maaülikool, mis viidi üle haridus- ja kultuuriministeeriumile, muutes selle nime Rio Grande do Suli föderaalseks maaülikooliks (UFRRS) ning üksused läksid kursustelt kolledžitesse .

1968. aastal loodi professoritest ja akadeemikutest koosnev komisjon, mille eesmärk oli õppida ja teha ettepanek ülikooli ümberkorraldamiseks.

Nii allkirjastas Vabariigi President 8. augustil 1969 dekreedi, millega muudeti Rio Grande do Suli föderaalne maaülikool Pelotase föderaalseks ülikooliks (UFPel), kuhu kuuluvad veterinaarteaduskonna agronoomiateaduskond Eliseu Maciel. Meditsiin, siseteaduskond, õigusteaduskond (asutatud 1912), hambaarstiteaduskond (1911) - kaks viimast kuuluvad Rio Grande do Suli föderaalsele ülikoolile ja aastal asutatud sotsioloogia ja poliitika instituudile (ISP). 1958.

UFPel lisati ka teisi Pelotases eksisteerivaid eraasutusi, nagu Pelotase muusikakonservatoorium, kaunite kunstide kool Dona Carmen Trápaga Simões ja riigi lõunaosas asuva Instituto Pró-Ensino Superior'i meditsiinikursus ( Ipesse). Samal aastal sai UFPeli osaks ka Visconde da Graça agrotehniline rühmitus (CAVG).

Koduteaduskonna poolt loodi omalt poolt teised üksused, näiteks haridusteaduskond, toidukeemia kursus ning haldus- ja turismiteaduskond. Ta vastutas ka 18 aastat Pelotases töötanud tarbijate teavitamise ja nõustamise teenuse (Siocon) loomise eest hariduses ja tarbijakaitses. Koduteaduskonna õppeobjekt on alati olnud perekond, eriti madala sissetulekuga pere. Ta koolitas bakalaureuse- ja kraadiõppes spetsialiste 1. ja 2. kraadi õpetamiseks. Viimane sisseastumiseksam oli tal 1997. aastal. Tema mälestused on osa UFPeli juurtest.

Asukohad

  • Historical Centre

    Rua Gomes Carneiro,1, 96010-610, Historical Centre

    Küsimused