Keystone logo
FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

FFHS Swiss Distance University of Applied Sciences

Sissejuhatus

Šveitsi rakendusteaduste kaugülikool (Fernfachhochschule Schweiz – FFHS) on riiklikult tunnustatud ülikool. Alates 1998. aastast pakub see osalise tööajaga bakalaureuse- ja magistrikraadi ning täiendusõppe programme. Rohkem kui 20-aastase kaugõppekogemusega on see Šveitsi juhtiv e-õppe ülikool ning see on alternatiiv üliõpilastele, kes soovivad ühendada töö, pere ja õppimise.

FFHS-il on neli asukohta Zürichis, Baselis, Bernis ja Brigis. Sellel on 150 töötajat ja üle 500 õppejõu, kes edastavad oma erialateadmisi umbes 2900 üliõpilasele (staatus: 2021) praktikale orienteeritud viisil. FFHS teostab oma neljas uurimisinstituudis föderaalvalitsuse mandaadi alusel rakendustele suunatud uuringuid veebiteaduse, juhtimise ja innovatsiooni, tervise ja e-õppe valdkondades.

Alates 2004. aastast on FFHS olnud seotud Lõuna-Šveitsi rakendusteaduste ja kunstide ülikooliga (Scuola Universitaria Professionale della Svizzera Italiana – SUPSI) ning kaasatud selle üldisesse strateegiasse.

Alates 2017. aastast on FFHSil UNESCO isikupärastatud ja adaptiivse kaugõppe õppetool.

Segaõppe pioneer

FFHS on pakkunud "segaõppe" mudeli järgi kraadiõppe kursusi juba üle 20 aasta ja seda peetakse Šveitsi kaugõppe pioneeriks. Selle mudel põhineb umbes 80% iseseisval või veebipõhisel õppel ja 20% klassiruumis õpetamisel. Uuenduslik õppevorm – kombinatsioon e-õppest traditsioonilise õpetamisega ja otsese praktilise tähtsusega – täidab Šveitsi haridussüsteemi tühimiku: FFHS koolitab kõrgelt kvalifitseeritud spetsialiste neid tööturult eemaldamata.

Asukohad

 • Brig

  Schinerstrasse,18, 3900, Brig

  Programmid

   Asutus pakub ka:

   Küsimused