Keystone logo
Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

Maastricht University, Faculty of Health, Medicine & Life Sciences

Sissejuhatus

Tervise-, arsti- ja bioteaduskond alustas tööd 1. jaanuaril 2007. aastal. Teaduskond tekkis terviseteaduskonna ja arstiteaduskonna ühinemisel.

Ravim

Arstiteaduskond oli esimene teaduskond, mis loodi Maastrichti ülikoolis. Ülikool asutati ametlikult 9. jaanuaril 1976, kuigi esimesed arstitudengid alustasid õpinguid 1974. aasta septembris. Arstiteaduskond oli maailmas teine, kus rakendati probleemõppe meetodit. Teised Maastrichti ülikooliteaduskonnad st Kunst ja kultuur, majandus ja ärijuhtimine, üldteadused, terviseteadused, õigusteadus ja psühholoogia võtsid kasutusele haridussüsteemid ja uurimisorganisatsioonid, mis on sarnased arstiteaduskonnaga.

Teaduskonnast kujunes kogukond, kus töötab ligikaudu 1200 töötajat (akadeemikud, haldus- ja abipersonal) ning ligikaudu 1950 arstitudengit. Alates 1992. aastast asuvad töötajad ja üliõpilased 1991. aastal avatud tervishoiu-, meditsiini- ja bioteaduste teaduskonna, psühholoogiateaduskonna ja ülikooli haigla (Academisch Ziekenhuis Maastricht) hoonetekompleksis.

Terviseteadused

Terviseteaduste teaduskond pakkus laia valikut erialasid, mis muutsid teaduskonna ainulaadseks mitte ainult Hollandis, vaid ka Euroopas. Formaat võimaldas õpilastel integreerida oma distsipliini ja uurimistööd kõikidesse ühiskonna, haiguste ja tervisega seotud valdkondadesse. Tervishoiuteaduskond aitas kaasa teadustöö ja spetsiifilise (bakalaureuse- ja magistriõppe) tervishoiu kvaliteedi tõstmisele.

Praegu on tervishoiu-, meditsiini- ja bioteaduste teaduskonnas bakalaureuse- ja/või magistrikraadini viivates haridusprogrammides ligikaudu 2500 üliõpilast. Terviseteadused uurivad seost tervise, elustiili, haiguste ennetamise, hoolduse ja ravi vahel. Terviseteaduste õppekava hõlmab kogu terviseteaduste valdkonda: bioloogia-, käitumis- ja sotsiaalterviseteadusi. Kogu kursuse kesksel kohal on kolm küsimust:

1) Mis on tervis?
2) Millised tegurid mõjutavad tervist?
3) Kuidas saame neid tegureid mõjutada?

Tervishoiu hea kvaliteedi tagamiseks pole vaja ainult arste, vaid olulised on ka õed ja parameedikud. Kuid ka teiste spetsialistide – terviseteadlaste – teadmised on olulised.

Sisseastumised

Asukohad

  • Maastricht

    Maastricht University Faculty of Health, Medicine & Life Sciences P.O. Box 616

    Küsimused