Keystone logo
Fondazione Giangiacomo Feltrinelli

Fondazione Giangiacomo Feltrinelli

Fondazione Giangiacomo Feltrinelli

Sissejuhatus

Peamised tema käsitletavad teemad on Euroopa , demokraatia , töö , linna , ressursside teema, mida analüüsitakse lähtudes nende ajaloolistest juurtest ning heade tavade ja asjakohaste juhtumite uurimisest.

121316_salalettura_low_phcpajewski-4068.jpg

Uurimisvaldkonna peamine eesmärk on panna dialoogi akadeemia ning ettevõtete ja ühenduste maailmaga. Veelgi olulisem on fondi soov anda teadusuuringute tulemused üldsusele tagasi algatuste, toimetus- ja haridustoodete, näituste ja performatiivsete hetkede kaudu, mis kasutavad paljusid keeli ja meetodeid, mis on loodud kodanike otseseks kaasamiseks.

Alates 1949. aastast kogub Fondazione Giangiacomo Feltrinelli - sündinud raamatukoguna ja hiljem instituudiks - kogudes ideede ajaloo ja sotsiaalsete liikumiste uurimiseks vajalikke allikaid ning pannes need teadlastele, asutustele ja ülikoolidele kättesaadavaks võrgus, kus on kokku 350 asutust . maailm. 1,5 miljonit arhiivikaarti , 250 000 köidet , 17 500 ajakirja pealkirja ja 15 000 plakatit , plakatit ja trükist koosneva pärandi ümber asutas sihtasutus kohe rahvusvahelisel areenil ajaloo säilitamise ja uurimise keskuse. poliitiline, sotsiaalne, majanduslik ja kultuuriline, pöörates erilist tähelepanu kaasaja uurimisele ja dekodeerimisele.

Feltrinelli fondi uus peakontor asub hoones Viale Pasubios, mis on Šveitsi stuudio Herzog projekteeritud esimene avalik hoone Itaalias Filippo Romano - Feltrinelli Sihtasutus Viale Pasubio

121317_CreditsObbligatoriFilippoRomano-FondazioneFeltrinelliVialePasubio.jpg

Fondazione Giangiacomo Feltrinelli pakub välja erinevatele sihtrühmadele mõeldud tegevuskava: lisaks kaasaegse aruteluga seotud levitamisele, mille tegevused toimuvad peamiselt mitmeotstarbelises ruumis , korraldatakse raamatu ja lugemise ümber kohtumisi, millel on omaette eesmärk on edendada arhiivipärandit ja edendada tasuta ja sõltumatuid teadmisi, käsitledes erinevaid küsimusi alates paberraamatutest kuni tehnoloogiliste uuendusteni, loomingulistest ühistest kuni digitaalsete allikate haldamiseni.

Lisaks edendab fond õpilaste, õpetajate, laste ja täiskasvanute uuenduslikku õpetamist kohaloleku ja kaugjuhtimise teel, mis katsetab tavapäraste õppetehnikatega , mis sageli põhinevad õppimisel tehes , et pakkuda funktsionaalset kogemust reaalsele kaasamine töömaailma . Sihtasutuse haridusvaldkond on tarneahela saabumispunkt, mille eesmärk on sisu levitamise eesmärgil edendada pärandit ja uurimistöö tulemusi. Fondi haridusprogrammid on suunatud praegustele koolitusvajadustele, mis on tingitud pidevalt muutuvatest tööturu muutustest, suunatud mitmekesisele üldsusele: spetsialistid, kraadiõppurid ja teadlased, keskkoolid, lapsed.

www.fondazionefeltrinelli.it

Kraadiõppe pakkumine

Avaliku ajaloo magistrikraad

Fondazione Giangiacomo Feltrinelli ja Milano ülikool reklaamivad pidevalt arenevas töömaailmas reageerimist avaliku ajaloo I taseme magistrile "Ajalugu, kultuuri elukutsed". Kõrghariduse kursus, mille eesmärk on ajalugu tuleviku tööna töö 4.0 stsenaariumi korral.

Õppetundidega projektijuhtimisest kultuurivaldkonna kommunikatsioonini, rakendatud historiograafiast uute meediakanaliteni ja audiovisuaalse tootmiseni valdkondadeülese koolituse, kutseõppe alal ning keskendudes valdkonnaülestele oskustele.

Hariduspakkumine, mis sisaldab teoreetilisi ja metoodilisi seansse, on rikastatud laboratooriumide, praktikakohtade, töötubade ja välielamustega koostöös kirjastus- ja meediasektoris tegutsevate kultuuriasutuste, ettevõtete ja eraettevõtetega, muuseumide ja arhiivivara valdkonnas. bibliograafiline ja ajalooline. Üle 25 meistri partneri, sealhulgas organisatsioonid, asutused, ettevõtted, mis on seotud ajaloolise jutustamise, kommunikatsiooni ja kultuuripärandi edendamisega.

href = "http://fondazionefeltrinelli.it/publichistory

Magistrikraad säästva arengu töökohtades

Üleilmastumine , digitaalne revolutsioon , ökoloogiline kriis ja kaasaegsete majandussüsteemide jätkusuutmatus on vaid mõned suurepärased nähtused, mis kujundavad ümber peamised arenguprobleemid, mida ÜRO tegevuskava säästva arengu eesmärgid kujutavad . Selles muutuvas ja keerulises stsenaariumis, mis nõuab asutuste, teadusasutuste ja rahvusvaheliste organisatsioonide tegutsemist, edendavad Fondazione Giangiacomo Feltrinelli ja Milano-Bicocca ülikool esimese säästva arengu magistrikraadi "töökohad jätkusuutlikkusega", koostöös Milano ülikooli, Milano polütehnikumi, Pavia ülikooli ja Itaalia säästva arengu alaliiduga (ASviS). Väga professionaalne, multidistsiplinaarne tee, mis on tugevalt orienteeritud töömaailmale, mis seob teooria ja jätkusuutlikkuse tavadega tihedas seoses. Koolituskursus koosneb haridusalastest tegevustest, mis lisaks käsitletavate teemade teoreetilistele raamidele pakuvad ka vahendeid analüüsi, kavandamise, juhtimise ja seire jaoks, mis on olulised arengut soodustavate sotsiaalsete, keskkonna-, majanduslike ja kultuuriliste aspektide mõistmiseks ja integreeritud juhtimiseks. jätkusuutlik.

href = "http://fondazionefeltrinelli.it/mastersdj/

Asukohad

  • Milan

    Viale Pasubio 5 Milano, 20154, Milan

    Küsimused