Keystone logo
Gershon H. Gordon Faculty of Social Sciences Tel Aviv University

Gershon H. Gordon Faculty of Social Sciences Tel Aviv University

Gershon H. Gordon Faculty of Social Sciences Tel Aviv University

Sissejuhatus

Umbes

Sotsiaalteadused Tel Avivi ülikoolis

Sotsiaalteadused uurivad inimkogemuse kollektiivseid aspekte, mis ilmnevad kultuuris ja paljudes ühiskondliku korralduse vormides. Alates selle loomisest 1964. aastal on Tel Avivi Ülikooli sotsiaalteaduskond seadnud eesmärgiks edendada meie arusaama sotsiaalsetest vormidest üldiselt ja eriti Iisraeli ühiskonnast. Tel Avivi Ülikooli Sotsiaalteaduste teaduskond asub Iisraeli suurimas suurlinnapiirkonnas - oma äri- ja kultuurikeskuses - pakub mitmekesist ja elavat teadus- ja õppekeskkonda.

17 teaduskeskuse ja asutuse toetusel on meie õppejõudude kollektiivne töö käsitlenud selliseid küsimusi nagu Iisraeli ja juudi identiteet, Iisraeli parteisüsteem ja hääletuskäitumine, Iisraeli perekonnamudelid ja sooline ebavõrdsus, sisserändajate integratsioon, sisserände mõju majandusarengule, Juudi-araabia suhted, sõja ja okupatsiooni mõju Iisraeli ühiskonnale ja üksikisikutele, sotsiaalne ja majanduslik ebavõrdsus araablaste ja juutide ning juutide vahel, kõrghariduse laienemise sotsiaalne mõju ja väikesed riigid globaliseeruvas maailmas.

Üle 20 protsendi Tel Avivi ülikooli üliõpilaste registreerimisest on sotsiaalteaduskond kõige heterogeensem; lingid selliste erinevate valdkondadega nagu neuroteadused (kognitiivne ja biopsühholoogia), matemaatika (majandusteadus), kultuuriuuringud (antropoloogia) ja filosoofia (poliitiline mõte). Sotsiaalteaduste laia katuse all uurivad Tel Avivi Ülikooli teadlased selliseid erinevaid teemasid nagu võrdlevad poliitilised institutsioonid; rahvusvahelised suhted; sisseränne ja sotsiaalsed õigused; risk ja otsuste tegemine; turud ja lepingud; elektroonilise meedia ja selle reguleerimise mõju; jätkusuutlik majanduskasv; töö ja organisatsioonid; stress ja selle reguleerimine; taju ja mälu.

8 akadeemilist õppejõudu, mis koosnevad sotsiaalteaduskonnast, pakuvad laia valikut õppekavasid. Bakalaureuseõppe programm julgustab õpilasi osalema multidistsiplinaarsetes uuringutes. Enamik üliõpilasi registreerub sotsiaalteaduste, näiteks poliitikateaduse ja kommunikatsiooni või psühholoogia ja sotsioloogia kahekordsetes suuremahulistes programmides või ühendab sotsiaalteadusi ja muid erialasid, nagu psühholoogia ja bioloogia, majandus ja arvutiteadus või kommunikatsioon ja kaugõppe uuringud.

Kraadiõppe tasemel pakub sotsiaalteaduskond magistrikraadi kommunikatsiooni, konfliktide lahendamise, diplomaatia, majanduse, tööõpingute, poliitikateaduste, psühholoogia, avaliku korra, julgeoleku-uuringute, sotsiaaltöö ning sotsioloogia ja antropoloogia valdkonnas. Uurimisele orienteeritud programmide eesmärk on valmistada ette järgmise põlvkonna akadeemilist juhtimist, pakkudes neile sügavat teoreetilist arusaamist ja metoodilist ekspertiisi. Meie täidesaatvad programmid edendavad varakult ja keskel karjääri asjatundjate teadmistebaasi ja analüütilisi oskusi sellistes valdkondades nagu avalik poliitika, personalijuhtimine, diplomaatia ja julgeoleku-uuringud, poliitiline kommunikatsioon ja poliitiline juhtimine. Rahvusvahelised programmid, mis on täielikult läbi viidud inglise keeles, pakuvad nüüd üliõpilastele üle maailma võimaluse lõpetada magistrikraad Tel Avivi Ülikoolis konfliktide lahendamisel ning diplomaatia ja julgeoleku-uuringutes.

Tel Avivi Ülikooli sotsiaalteaduste teaduskond pakub oma juhtpositsiooni Iisraeli akadeemilistes ringkondades ja distsiplinaarset mitmekesisust teadlastele ja üliõpilastele ainulaadse võimaluse õppida, uurida ja otsida lahendusi üksikisikute ja ühiskonna probleemidele 21. sajandil.

Dekaani laual

Tel Avivi ülikooli sotsiaalteaduskond avati 1964. aastal.

Pärast avamist on teaduskond hoogustanud ja arenenud nii üliõpilaste arvu, akadeemilise kui ka administratiivtöötajate arvu, samuti õppekava ja teadustöö valdkondade laiendamise aspektist. Sotsiaalteaduskonna nimi kinnitab selle ainulaadsust. See pakub kõrgetasemelist akadeemilist raamistikku, mis koolitab õpilasi, kombineerides õpetamist teadustööga, kusjuures iga õppekava teema on tihedalt ja otseselt seotud keskkonnaga, kus me kõik elame. Sellest tulenevalt näeme, et meie kohustuseks on tagada, et õpilased omandaksid põhjalikud teoreetilised teadmised ja oskused, mis võimaldavad neil mõista sotsiaalse elu keerukust ja omandada kogemusi kõrgetasemelise teadustöö läbiviimisel, mis ühendab neid Iisraeli ühiskonna püüdlustes.

Seda mitmekülgset lähenemisviisi väljendab asjaolu, et teaduskonna töötajad koosnevad tipptasemel teadlastest, Iisraelis ja kogu maailmas tunnustatud tuntud teoreetikutest ning valdkonna võtmeisikutest, kes annavad oma laialdase kogemuse teaduskonnale majandus, poliitika, meedia ja kaitse valdkonnas.

Teaduskond on mitmekesine ja esindatud on kogu sotsiaalteaduste valdkond. Teaduskond juhib 5 iseseisvat kooli: Majanduskooli, Sotsiaaltöö kooli, Psühholoogiateaduste Kooli, Poliitikateaduste, Juhtimise ja Rahvusvaheliste Suhete Kooli ning Sotsiaal- ja Poliitikauuringute Kooli, mis sisaldab järgmisi osakondi: sotsioloogia ja Antropoloogia, kommunikatsioon, tööuuringud, avalik poliitika ja konfliktide juhtimise ja vahendamise programm. Ainulaadseid inglise keele õppekavasid pakuvad teaduskonna erinevad koolid, konfliktide lahendamise ja vahendamise, rände, diplomaatia ja kaitse uuringud, samuti poliitilise kommunikatsiooni uuringud ning programm, mis tegeleb stressi, katastroofide ja traumadega võitlemisega.

Bakalaureuseõppekava raames julgustab teaduskond interdistsiplinaarseid uuringuid ning enamik üliõpilasi õpib teaduskonnas kahe osakonna sektoreid või koostöös teiste teaduskondadega, nagu administratsioon, bioteadused, humanitaarteadused, kunst ja täppisteadused. kõrghariduse osas õpivad üliõpilased ühes osakonnas ja on spetsialiseerunud ühele juhtivale uurimisvaldkonnale, osaliselt soovist integreeruda akadeemilisse maailma ja osaliselt soovist rakendada teadmisi erialases praktikas.

Teaduskond on uhke oma üliõpilaste ja lõpetanute üle, kelle kõrgetasemeline õpe avas uksed jätkukoolituseks ja töötamiseks Iisraeli ja kogu maailma mainekates instituudides.

Teaduskonnas läbiviidud laialdast teadustegevust abistavad uurimiskeskused ja -instituudid ning need on aluseks erinevatele õppekavadele, mille kaudu koolitame tulevaste teadlaste ja spetsialistide põlvkonda mitmetes sotsiaalteadustes.

Igal aastal asetab teaduskond mitmeid üritusi - sümpoosione, konverentse ja täiendõpet, kus õpilastele ja üldsusele pakutakse võimalust õppida ja tutvuda ühiskondliku eluga seotud ainulaadsete valdkondadega, mis on praeguse avaliku arutelu epicentriks.

Selles toetavas ja aktsepteerivas õhkkonnas püüame jätkata majanduskasvu ja arendada viljakat koostööd kõigi asjaomaste üksuste vahel.

Tami Ronen Rosenbaum

Teaduskonna dekaan

Asukohad

  • Tel Aviv-Yafo

    Gershon H. Gordon Faculty of Social Sciences Tel Aviv University, , Tel Aviv-Yafo

Küsimused