Keystone logo
German University of Technology in Oman Hariduselt Rakendusgeoloogia
German University of Technology in Oman

Hariduselt Rakendusgeoloogia

Muscat, Omaan

6 Semesters

Inglise keel

Osakoormus

Request application deadline

Request earliest startdate

OMR 13 800 / per credit *

Ülikoolilinnakus

* Õppetasud varieeruvad sõltuvalt iga mooduli ainepunktidest. Kohaldatavat tasu OMR 115 hinnatakse iga ECTS AP jaoks. Enne taotluse menetlemist on vajalik tagastamatu tasu OMR 100.

Sissejuhatus

Programmi kohta

Magistrikraad rakenduslikes geoteadustes pakub õpilastele teoreetilisi ja tehnilisi teadmisi hüdrogeoloogia, naftageoloogia ja maavarade geoloogia alal.

Hüdrogeoloogia spetsialiseerumine valmistab õpilasi ette kaevude pumpamise ja laadimise kavandamiseks, põhjavee vooluhulgaks analüütilise ja numbrilise modelleerimise rakendamiseks, hüdrogeoloogiliste katsemeetodite ja nende rakenduste õppimiseks ning põhjavee väljakutsetega geoloogiliste väljade meetodite rakendamiseks.

Naftageoloogia spetsialiseerumisel õpivad õpilased seismilise modelleerimise lähenemisviise, seismilisi atribuute ja kvantitatiivseid tõlgendusmeetodeid, saavad 2D ja 3D seismilise tõlgendamise kogemuse tööjaama keskkonnas, valdavad lähenemisi põllumajanduse arendamise kavandamiseks ja tootmiseks õli / gaasi kogunemiseks, hindavad ja hallata nafta- / gaasivälja varusid ning õppida basseini modelleerimise põhimõtteid ja basseini modelleerimise tarkvara põhifunktsioone, samuti mõista ja tõlgendada geokeemilist teavet ning hinnata geokeemilisi tehnilisi aruandeid. Õpilased saavad ka ülevaate peamistest alumise metsaraie tehnikatest, nende füüsilisest alusest koos andmete ja tulemuste visualiseerimise ja tõlgendamisega.

Maavarade geoloogia spetsialiseerumine valmistab ette õpilasi valdama maavarade uurimise proovivõtumeetodeid ja analüütilisi vahendeid, õppima looduslike ja tööstuslike maavarade uurimise meetodeid, tõlgendama maavarade uurimise andmeid ja mõistma tehnilisi aruandeid, samuti geoelektriliste, gravitatsiooni tõlgendusi ja geomagnetilised andmed maavarade maardlate skaalal.

Karjäär ja õppimisvõimalused

Rakendusgeoteaduste magistriprogramm on karjäärile orienteeritud multidistsiplinaarne programm, mis sobib üliõpilastele, kellele pakub huvi geoteaduste üldine ala.

Rakendusgeoteaduste magistrantuuri lõpetanud saavad genereerida ja rakendada laboritöid, välitöid ja arvulisi protsessisimulatsioone.

Rakenduste geoteaduste magistrantuuri lõpetanute seas on populaarseteks tööstusteks Lähis-Idas ja mujal naftatööstus, kaevandusettevõtted, mis uurivad ja kaevandavad maavarasid nagu vask, kroomi, mangaani, aga ka selliseid tööstuslikke mineraale nagu lubjakivi, dolomiit, kips, ränidioksiidliiv ja teised.

Lõpetajad MSc programmi hüdrogeoloogia spetsialiseerumine on ka kvalifitseeritud töötama veevarustus-ja jaotusettevõtted, ja kõiki aspekte veevarude haldamine. Lisaks töötab hüdrogeoloog ka naftaettevõtetes, kuna naftatootmise tehnoloogial on veeaspekte. Mäetööstuses on hüdrogeoloogi vaja ka põhjavee käitlemiseks ja ka veetõrjeks.

Lisaks tööstusele võivad lõpetajad jätkata nõustamist ja teadlaskarjääri kas doktorantuuri kaudu akadeemilistes ringkondades või kommertsuuringute kaudu.

Struktuur

Magistrikraad rakenduste geoteaduste õpetatakse osalise tööajaga programmi. MSc programmi kestus on kuus semestrit.

Programm hõlmab töömahtu, mis võrdub 120 ainepunktiga Euroopa ainepunktide ülekandmise süsteemis (ECTS) või 300 ainepunktiga Omani kvalifikatsiooniraamistikus (OQF).

Hariduselt AGEO nõuab 19 kursuse läbimist järgmiselt:

  • Kaksteist sihtasutuskursust edasijõudnute ja rakenduslike geoteaduste põhialuste kohta
  • Seitse edasijõudnute kursust ühel selle eriala hüdrogeoloogia, naftageoloogia ja maavarade geoloogia erialal.

Õppekava õpetatakse inglise keeles, sealhulgas kirjalikud ja suulised testid, seminaritööd ja magistritöö. Programm võib pakkuda võimalust reisida Euroopasse kursuste lõpetamiseks RWTH Aachenis või mõnes muus Saksamaa ülikoolis.

Täitmise nõuded

Õppenõuded koosnevad kontakttundidest (klassis, ekskursioonil või praktiliste laboritööde ajal) ja nendega seotud individuaalsetest õppetöödest (seotud kirjanduse lugemine, eksami ettevalmistamine, seminaride või referaatide kirjutamine ja magistritöö vormistamine). Kõik kuus semestrit hõlmavad 20 ECTS ainepunkti.

Kokku 120 ECTS ainepunkti on kohustatud Graduate :

  • 60 ECTS ainepunkti põhikursuste eest,
  • 40 ECTS ainepunkti PGEO, HGEO ja MGEO spetsialiseerumisega seotud kursustel
  • Magistritöö eest 20 EAP-d.

Ajavahemik

Täiskoormusega õppivatelt üliõpilastelt oodatakse programmi läbimist kolme aasta jooksul, kuue semestri jooksul, võttes semestris 20 ECTS ainepunkti.

Graduate ainepunktide ülekandmine

Sissetulevad üliõpilased võivad esitada avalduse kanda kuni 50 protsenti ECTS ainepunktist klassidesse, mis on lõpule viidud enne nende vastuvõtmist GUtechis. Üliõpilast taotlevad üliõpilased peaksid pärast programmi saamist täitma vormi. Ülekande krediiti hindavad igal osakonnal vastavad osakonna õppejõud.

Sisenemise nõuded

Akadeemilised nõuded: tunnustatud bakalaureusekraad geoteadustes, füüsikas, naftatööstuses, keskkonnateadustes või samaväärsetes õppesuundades. Vastav töökogemus võib kompenseerida tuletamist kitsast seotud õppevaldkonnast.

Keelenõuded: Taotlejad peavad esitama piisavad inglise keele oskuse tõendid (nt TOEFL 79 Interneti-põhine test, IELTS 6.0 või samaväärne).

Tasud

Taotluse tasu

Enne taotluse menetlemist on vajalik tagastamatu tasu OMR 100.

Õppemaksud

Õppetasud varieeruvad sõltuvalt iga mooduli ainepunktidest. AGEO kraadi omandamiseks ja omandamiseks on vaja kokku 120 EAP ainepunkti (ECTS AP). Kohaldatavat tasu 115 hinnatakse iga ECTS AP jaoks.

Stipendiumivõimalused

Pakume edukatele taotlejatele kakskümmend (20) stipendiumi, mis katavad 15 protsenti õppemaksust. Nende stipendiumide jaoks eraldi taotlust ei ole.

Programmi õppemaks

Kooli kohta

Küsimused