Keystone logo
Heidelberg Center Latin America

Heidelberg Center Latin America

Heidelberg Center Latin America

Sissejuhatus

Heidelbergi Ladina -Ameerika keskus, teaduse ja õpetamise tippkeskus on Heidelbergi ülikooli aspirantuurikeskus Ladina -Ameerikas. See asutati Ladina -Ameerikas asuva Saksa ülikooli esimese ja ainsa kraadiõppekeskusena ning avati ametlikult Santiago de Tšiilis 9. aprillil 2002.

Keskus on loodud akadeemilis-teadusliku dialoogi teenistuseks ja selle eesmärk on korraldada, edendada ja juhtida doktori-, magistri- ja diplomiprogramme, mida see pakub koostöös mainekate Ladina-Ameerika ülikoolidega, nagu Tšiili ülikool, Tšiili paavstlik katoliku ülikool ja Mehhiko riiklik autonoomne ülikool.

Samuti korraldab ja viib läbi eri valdkondade spetsialiseerumisseminare, sümpoosione, suvekoole, püüdes edastada saksa uurimistöö ja õppesisu tulemusi piirkonna riikidesse. Lisaks on Heidelbergi keskus oma peakorterist Santiago de Tšiilis platvorm teaduslikuks koostööks teiste Baden-Württembergi liidumaa osariigi teadusasutuste või ülikoolidega.

Alates 2009. aastast ja pärast Saksamaa akadeemilise vahetusteenistuse (DAAD) korraldatud maineka konkursi võitmist akadeemilise kvaliteedi nimel ja Saksamaa välisministeeriumi vahenditest sai Heidelbergi keskusest (HCLA) tippkeskus. See on ülemaailmselt üks neljast Saksamaa Liitvabariigi teadus- ja õpetamiskeskusest.

Asukohad

  • Providencia

    Las Hortensias,2340, , Providencia

    Küsimused