Keystone logo
© Eva Dang
Heriot-Watt University, University of South-Eastern Norway and Budapest University of Technology and Economics

Heriot-Watt University, University of South-Eastern Norway and Budapest University of Technology and Economics

Heriot-Watt University, University of South-Eastern Norway and Budapest University of Technology and Economics

Sissejuhatus

Heriot-Watti ülikool Šotimaal


Heriot-Watti ülikool (HWU) pakub esimesel poolaastal arukate süsteemide põhikontseptsioone, andes kursusi programmist, mis on saanud Eurotrainingi kvaliteedimärgi. Praktiline töö toimub puhtas ruumis, kus õpilased saavad õppida ja praktiseerida fotolitograafiat, mis on MEMS -i ja andurite tootmise põhiline protsess mikrotöötluses. Arukate süsteemide tootmise alternatiivsete meetodite uurimise toetamiseks kasutatakse muid laboreid, näiteks laseritöötlust ja 3D -printimist. Arvutipõhised projekteerimis- ja simulatsioonilaborid on ette nähtud andurite ja täiturmehhanismide teooria ja põhimõtete õppimise toetamiseks, kasutades tööstuse standardset tarkvarapaketti (COMSOL Multiphysics). IoT õpetatud kursusmaterjali toetamiseks kasutatakse andurivõrkude praktilisi laboreid. HWU määrati viisteist aastat tagasi ELi programmi ESPRIT raames mikroajamate tippkeskuseks. Seda kogemuste kogumit kasutatakse andurite, ajamite ja asjade Interneti kursuse läbiviimisel.


Kagu -Norra ülikoolikolledž


Kagu-Norra ülikoolikolledž (HSN) pakub õpetamis- ja laboratoorset tööd ränipõhistes mikrosüsteemides, täiendades seega HWU esimese semestri õppe- ja laboritööd. See pakub ka aruka süsteemi spetsialiseerumist teisel poolaastal, kus õpilased valivad spetsialiseerumise mikro-/nano -bioloogilistele süsteemidele (MNBS) või MEMS -i disainile. MNBS ühendab endas pädevuse MEMS -tehnoloogias, biotehnoloogias ja mikrofluidisüsteemides kasutamiseks biomeditsiinilistes rakendustes, samas kui MEMS Design süveneb füüsiliste andurite ja täiturmehhanismide projekteerimisse, tuginedes HWU esimesel poolaastal saadud teadmistele. Teise poolaasta ulatuslikud laboratoorsed tööd viiakse läbi HSN-i kaasaegses uurimislaboris “MSTLab”, mis on üks Norra mikro- ja nanotöötlemisrahastu kolmest sõlmest, omades riiklikku juhtpositsiooni süsteemide integreerimise tehnoloogiates.


Budapesti tehnika- ja majandusülikool Ungaris


Esimesel kahel semestril omandatud põhiteadmiste baas annab aluse kolmanda semestri õppekavale Budapesti Tehnika- ja Majandusülikoolis (BME). BME kursuse sisu selgroo tagavad 15-aastane kogemus mikrosüsteemide projekteerimisel ja iseloomustamisel ning viimased H2020 projekti tegevused küberfüüsikaliste süsteemide valdkonnas. BME edendab pidevat akadeemilist partnerlust Mentor Graphics, Cadence, National Instruments ja ANSYS, mis on nutikate süsteemide integreerimise tipptehnoloogiliste disainitööriistade peamised pakkujad. Osakonna CAD -laborid on varustatud nende disainikostüümide uusimate väljaannetega ja kasutamiseks SSI üliõpilastele. Üliõpilastel võib olla juurdepääs ka BME peamistele projekteerimis- ja tootmisinfrastruktuuridele.


Suvekool Ungaris


Suvekool enne kolmandat semestrit on erakordne võimalus praegustele ja lõpetanud (vilistlastele) üliõpilastele kohtumiseks ja üksteise töö tundmaõppimiseks ning annab ka tagasisidet programmi kohta. Viiepäevane professionaalne programm toimub Ungaris, Ungari enim külastatud turismisihtkohtana Balatoni järvel. Esitatakse nutikate süsteemide integreerimise akadeemiliste ja tööstusspetsialistide ettekandeid uusimast tehnikast ning toimuvad ka töötoad koos tööstusharuga (seotud partnerid EPoSS ja NCE-MNT ning teised koostööpartnerid). Suvekoolis tutvustavad meie teise kursuse õpilased oma äsja valminud magistriprojekte.

128658_rsz_eliott-reyna-jcepn62owl4-unsplash.jpg

Asukohad

 • Edinburgh

  Edinburgh, Scotland, UK EH14 4AS, , Edinburgh

  • Kongsberg

   Universitetet i Sørøst-Norge Postboks 235 3603 Kongsberg, , Kongsberg

   • Budapest

    Műegyetem rkp. 3. 1111 Budapest,, , Budapest

    Küsimused