Keystone logo
Hokkai-Gakuen University

Hokkai-Gakuen University

Hokkai-Gakuen University

Sissejuhatus

1872. aastal asutas Meiji valitsus Jaapani esimese koolisüsteemi, mis oli Prantsuse süsteemi eeskujul. Sellest tulenevalt asutati esimene algkool Sapporos.

1875. aastal kolis Kaitakushi (Hokkaido Arenduskomisjon) ajutine kool Tokyost Sapporosse, kus see järgmisel aastal taas Sapporo Põllumajanduskolledžina avati. See oli Jaapani esimene põllumajandusele spetsialiseerunud kõrgkool. See modelleeriti Massachusettsi osariigi põllumajanduskooli järgi. Kuid kuni Hokkaido esimese gümnaasiumi asutamiseni 1883. aastal oli kohalike põhikoolide lõpetanud õpilastel Sapporo põllumajanduskooli praktiliselt võimatu siseneda. Samuti oli raske värvata õpilasi Jaapani mandrimaalt, sest nad pidasid Hokkaidot liiga kaugeks ja vähearenenudks. Selle probleemi lahendamiseks asutas Sapporo Põllumajanduskõrgkool ettevalmistuskursuse, mis võimaldas põhikooli lõpetajatel valmistuda ülikooli astumiseks. Sisseastumiseksam oli aga nii raske, et vastu võeti vaid mõni soovija.

Selliste asjaolude taustal loodi 1885. aastal Hokkai-Gakueni eelkäija Hokkai Inglise Kool. See kool viis kõik tunnid läbi inglise keele õpikute abil ja meelitas kohale mitte ainult õpilasi, kes soovisid astuda Sapporo Põllumajanduskooli, vaid ka neid, kes soovisid saada keskharidust.

1901. aastal asutati Hokkai inglise kooli keskkooli osakond. Keskkool muutis oma nime 1905. aastal Hokkai keskkooliks, tähistades tolleaegse ainsa Hokkaido erakeskkooli sündi. Shizuka Asaba asus ametisse Hokkai keskkooli esimese presidendina. Öeldakse, et ta unistas ülikooli rajamisest Hokkaidosse.

Hokkai-Gakuen University eelkäija Hokkai Junior College oma majandusosakonna (päeva- ja õhtused kursused). Noorema kolledži loomisel alustati ettevalmistusi nelja-aastaseks ülikooliks ümberkorraldamiseks. 1952. aastal Hokkai-Gakuen University majandusteaduskonna majandusteaduskonna (päevakursus). Esimese presidendina astus ametisse Tetsusaburo Uehara ja 259 esimese aasta üliõpilast võeti vastu. Hokkaido esimene eraülikool sündis küll väikesemahulise 17 tavalise juhendaja ja kahe haldusassistendiga.

Asukohad

  • Sapporo

    Sapporo, Jaapan

    Küsimused