Keystone logo
ICDA Escuela De Noegcios

ICDA Escuela De Noegcios

ICDA Escuela De Noegcios

Sissejuhatus

Kuuekümnendate keskel sõitis isa Jean Sonet SJ algatusel väike rühm UCC majandusteaduste ja haldusteaduskonna esimese klassi lõpetajaid Belgiasse, mida toetas selle riigi valitsus, eesmärgiga koolituse viibimist Leuveni katoliku ülikoolis.

Reisi tegelik eesmärk läks aga rangelt kujundavast kaugemale. Isa, olles veendunud, et suur probleem organisatsioonidele - olgu era-, avalikus või kodanikuühiskonnas - seisneb juhtide teadmatuses või sobimatus juhtimisvahendite kasutamises ning et haridusasutuste ülemused peavad vastutama selle parandamise eest. Sonet usaldas stipendiaatidele Belgia ülikoolides asjaga tegelenud erinevate spetsialiseeritud keskuste omaduste ja dünaamika üksikasjaliku uurimise ja tundmise, et oleks võimalik seda mudelit Córdobas korrata.

Selle algatuse tulemusel asutati augustis 1967 UCC ärijuhtimise täiustamise keskus (Cepade) - praeguse ICDA ajalooline päritolu - esimene juhtimiskoolituskeskus riigi sisemuses.

Cepade hea vastuvõtt Cordoba ühiskonna poolt oli stiimuliks, nii et aastatel 1972 ja 1977 käivitati kaks paralleelset ja üksteist täiendavat projekti: avaliku halduse uurimiskeskus (Cipeap) ja ühistuhalduse uurimiskeskus ( Cipac).

Aasta pärast viimase loomist, 1978. aastal, kirjutas toonane Argentina Jeesuse Seltsi provintsimees isa Jorge Mario Bergoglio SJ alla resolutsioonile, millega kiideti heaks kolme keskuse integreerimine praeguse nimega Instituto de Ciencias de the Haldus - ICDA.

Sellele ajaloole truuks jäädes on ICDA juba pool sajandit olnud pioneer juhtimisvahendite loomisel, edastamisel ja rakendamisel, mis aitavad inimestel ja organisatsioonidel jätkusuutlikult rikkust, töökohta ja heaolu luua.

Asukohad

  • 323

    Obispo Trejo,323, X5000, 323

    Küsimused