Keystone logo
Institut Polytechnique de Paris

Institut Polytechnique de Paris

Sissejuhatus

Institut Polytechnique de Paris ülevaade

Institut Polytechnique de Paris on maailmatasemel teaduse ja tehnoloogia instituut, mis hõlmab viit mainekat Prantsuse insenerikooli: École Polytechnique, ENSTA Paris, ENSAE Paris, Télécom Paris, Télécom SudParis.

Ülikoolilinn Pariisi lähedal

Saclay platsil asuv Institut Polytechnique de Paris ülikoolilinnak koondab oma viit asutajakooli. See pakub üliõpilastele, õppejõududele ja töötajatele tipptasemel rajatisi, et jätkata oma tegevust elavas ja stimuleerivas keskkonnas. Maailma kaheksa suurima innovatsioonikeskuse südames asuv ülikoolilinnak saab kasu klastris asuvate era- ja avaliku sektori osalejate loodud dünaamilisusest. Ideaalses kohas Pariisi lähedal asuv ülikoolilinnak on ühistranspordiga hõlpsasti ligipääsetav, võimaldades üliõpilastel ja õppejõududel ära kasutada Prantsuse pealinna majanduslikku dünaamilisust ja rikkalikku kultuurielu.

Tipptasemel distsiplinaar- ja interdistsiplinaarsed uuringud

Institut Polytechnique de Paris uurimistöö põhineb selle koolide tunnustatud teadmistel kümnes peamises distsipliinis: bioloogia; Keemia ja protsessid; Majandusteadus; teave, side ja elektroonika; arvutiteadus, andmed ja tehisintellekt; Matemaatika; mehaanika ja energeetika; Füüsika; humanitaarteadused, kunstid, kirjandus ja keeled; Sotsiaalteadused ja juhtimine. Distsiplinaarosakondade loodud uurimisprogrammid määravad kindlaks võtmevaldkonnad ja arendavad koostöös tööstusega transdistsiplinaarseid uurimisprojekte. Teadustöö keskendub 12 uurimisvaldkonnale: keskkond ja kliima ; Energia üleminek ; Tehisintellekt ja andmeteadus ; Võrgud ja asjade Internet ; Matemaatika ja digitaalne simulatsioon ; Küberturvalisus ; kaitse ; Geopoliitika ja strateegia ; Uuenduslikud materjalid ja kvanttehnoloogiad ; Laserid ja plasma Teadus ; Robootika ; Bioinsener. Selleks on Institut Polytechnique de Paris loonud suured interdistsiplinaarsed keskused, et tulla toime meie aja suurimate majanduslike ja sotsiaalsete väljakutsetega.

Ülikooli omadused

Meie koolid

École polütehniline

École polytechnique, tuntud ka kui L'X, on juhtiv Prantsusmaa asutus, mis ühendab teaduse ja tehnoloogia tipptasemel teaduse, akadeemikuid ja innovatsiooni. Selle erinevad bakalaureuse- ja magistriõppe programmid – bakalaureusekraad, Ingénieur Polytechnicien (magistriõppe programm), magistriõpe ja doktorikraad – on väga selektiivsed ja edendavad humanistlikes traditsioonides põhinevat tippkultuuri, kus on suur rõhk teadusel. Laialdaselt rahvusvahelistunud ülikoolina pakub École polytechnique mitmesuguseid rahvusvahelisi programme ja meelitab ligi üha rohkem välisüliõpilasi ja -teadlasi kogu maailmast (praegu 40% üliõpilastest ja õppejõududest). École polytechnique pakub erakordset haridust, et valmistada ette säravaid mehi ja naisi silma paistma tipptasemel võtmepositsioonidel ning juhtima keerulisi ja uuenduslikke projekte, mis vastavad 21. sajandi ühiskonna väljakutsetele, säilitades samal ajal oma kodaniku- ja sotsiaalse vastutustunde. École polütehniline uurimiskeskus uurib oma 23 laboriga, millest 22 on ühised uurimisüksused Prantsuse riikliku teadusuuringute keskusega (CNRS), interdistsiplinaarsete teadmiste piire, et anda suur panus teadusesse, tehnoloogiasse ja ühiskonda. École polytechnique on Institut Polytechnique de Paris asutajaliige. Institut Polytechnique de Paris uurimistöö põhineb selle koolide tunnustatud teadmistel kümnes peamises distsipliinis: bioloogia; Keemia ja protsessid; Majandusteadus; teave, side ja elektroonika; arvutiteadus, andmed ja tehisintellekt; Matemaatika; mehaanika ja energeetika; Füüsika; humanitaarteadused, kunstid, kirjandus ja keeled; Sotsiaalteadused ja juhtimine. Distsiplinaarosakondade loodud uurimisprogrammid määravad kindlaks võtmevaldkonnad ja arendavad koostöös tööstusega transdistsiplinaarseid uurimisprojekte. Teadustöö keskendub 12 uurimisvaldkonnale: keskkond ja kliima ; Energia üleminek ; Tehisintellekt ja andmeteadus ; Võrgud ja asjade Internet ; Matemaatika ja digitaalne simulatsioon ; Küberturvalisus ; kaitse ; Geopoliitika ja strateegia ; Uuenduslikud materjalid ja kvanttehnoloogiad ; Laserid ja plasma Teadus ; Robootika ; Bioinsener. Selleks on Institut Polytechnique de Paris loonud suured interdistsiplinaarsed keskused, et tulla toime meie aja suurimate majanduslike ja sotsiaalsete väljakutsetega.

ENSTA Pariis

1741. aastal Royal Shipbuilding Engineers Schooli nime all asutatud ENSTA Paris on vanim Prantsuse insenerikool. Selle haridusprogramme iseloomustab multidistsiplinaarne lähenemine mitmekülgsete inseneride arendamiseks, tugev rahvusvaheline kokkupuude, initsiatiiv uurimistöös, innovatsioonis ja ettevõtluses. ENSTA Paris haridusprogrammide kvaliteet sõltub ka selle alalistest õppejõududest (professorid ja teadlased). nagu paljude majandus- ja tööstusmaailmast kõnelejate sekkumise kohta. IP Paris saab kasu ENSTA Paris'ist, mis on Prantsusmaal hästi hinnatud ja tuntud transpordisüsteemide, energeetika, tehisintellekti, matemaatilise inseneri ja keerukate süsteemide projekteerimise valdkonnas.

ENSAE Pariis

Enam kui 75 aastat tagasi asutatud ENSAE Parisil on ainulaadne haridusprojekt, mis ühendab rakendusmatemaatika, statistika ja majandusanalüüsi kõrgetasemelise meisterlikkuse. Selle haridusprojekt on aastakümnete jooksul arenenud vastavalt majanduse vajadustele ja muutustele teadustegevuses. IP Paris saab kasu ENSAE Paris ainulaadsetest teadmistest majanduse ja kvantitatiivse sotsioloogia, andmeteaduse, rahanduse ja kindlustuse vallas. ENSAE Paris kuulub ka riiklike majandus- ja statistikakoolide (Genes) rühma.
Lisateavet ENSAE Paris haridusprogrammide ja uuringute kohta

Télécom Paris

Télécom Paris on Prantsusmaa juhtiv digitaaltehnoloogia insenerikool. Kool annab teile oskused, mida vajate uuenduste tegemiseks ja ettevõtluse edendamiseks jätkusuutliku fookusega digimaailmas.

1878. aastal asutatud Télécom Paris pakub suurepärast õpetamist, tipptasemel interdistsiplinaarset uurimistööd ja uuenduslikke rajatisi: fab-lab, e-lab, disainistuudio ja inkubaatorid.

Meie peamised valdkonnad hõlmavad: andmeteadus ja tehisintellekt, küberturvalisus, matemaatiline modelleerimine, pildi- ja signaalitöötlus, digitaalne innovatsioon, masinõpe, asjade internet (IoT), väga suured võrgud ja süsteemid, pilv- ja kvantandmetöötlus, 5G ja 6G mobiil võrgud, plokiahel, manussüsteemid ja telekommunikatsioon.

Télécom Paris lõpetajad naudivad erakordset tööalast konkurentsivõimet kõigis ärisektorites, nii Prantsusmaal kui ka välismaal. Kooli tugevad sidemed ettevõtetega, rahvusvaheliste üliõpilaste ja õppejõudude suur osakaal ning rikkalik üliõpilaselu meie uhiuues ülikoolilinnakus aitavad teil saavutada oma täieliku potentsiaali.

IP Paris asutajaliige Télécom Paris on ka Institut Mines Télécomi (IMT) liige.Telecom SudParis

1979. aastal asutatud Télécom SudParis koolitab info- ja kommunikatsioonitehnoloogia alal insenere. Selle haridusprogramm põhineb uuenduslikul lähenemisviisil, eelistades kohandatud akadeemilisi programme, mis pakuvad teoreetilisi kursusi, projektipõhist õpet ja äripraktikaid. Télécom SudParis juhib ka olulisi uurimistegevusi. IP Paris saab kasu oma süvendatud teadmistest kõigis IKT-ga seotud teemades, nagu võrgud, infosüsteemid, multimeedia, modelleerimine ja rakendusmatemaatika. Telecom SudParis põhineb Saclay platool koos ülejäänud nelja IP Pariisi kooliga. Sellel on ka teine ülikoolilinnak Evrys, mis on IP Paris ülikoolilinnaku lahutamatu osa. Télécom SudParis on ka Institut Mines-Télécomi kool.

  Viisanõuded

  Pikaajaline üliõpilasviisa

  Kui olete Euroopa Majanduspiirkonna riigi (Euroopa Liidu riigid (EL), Island, Norra ja Liechtenstein) või Šveitsi kodanik, ei vaja te Prantsusmaal õppimiseks viisat.

  Kui te ei ole Euroopa Majanduspiirkonna riigi (Euroopa Liidu riigid, Island, Norra ja Liechtenstein) või Šveitsi kodanik, peate taotlema meie partnerilt Campus France'i ülikooli elamisluba, mis kehtib Prantsusmaa elamisloana (VLS-TS = Visa). étudiant Long Séjour valant Titre de Séjour).

  See viisa võimaldab Prantsusmaal viibida ühe aasta. Sel ajal ei pea te elamisluba taotlema. Teie viisa peab OFII (Prantsuse immigratsiooni- ja integratsiooniamet) heaks kiitma esimese 3 kuu jooksul pärast Prantsusmaale saabumist.

  Viisataotlus

  Campus France'i veebisaidilt leiate oma Campus France'i ruumi

  • 1. juhtum: kui teie elukohariik on üks 46 riigist, mille suhtes kehtib "Études en France" ("Õpingud Prantsusmaal") protseduur, registreeruge platvormil "Etudes en France" ja laadige üles vajalikud dokumendid. Campus France kontrollib teie viisataotluse faili enne selle Prantsusmaa konsulaadile esitamist.

  Vilistlaste statistika

  Asukohad

  • Palaiseau

   Route de Saclay Palaiseau CEDEX, 91128, Palaiseau

  Küsimused