Keystone logo
Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Sissejuhatus

Sissejuhatus

Institute of Advanced Design Studies (ADES) on iseseisev disainikool, mis pakub jätkusuutlikkuse õppeprogramme kraadiõppuritele ja spetsialistidele. Meie programmid põhinevad valdkondadevahelisel jätkusuutlikkuse lähenemisviisil ja me võtame vastu õpilasi igasuguse taustaga. Tunnistame nende väljakutsete keerukust ja multidistsiplinaarsust, millega seisame silmitsi kliimamuutuste, keskkonna seisundi halvenemise, tööelu ja globaalse ühiskonna muutustega, ning et nende probleemide lahendamiseks on vaja uut tüüpi ekspertteadmisi.

ADES on loodud uut tüüpi disainerite koolitamiseks, mis on varustatud disainilahenduse mõtlemise tööriistade ja disainiprotsesside tööriistadega ning on tööks valdkondadevahelistes meeskondades, kuid on samal ajal volitatud rakendama oma distsipliini, olgu see siis disaini, keemia või bioenergeetika valdkonnas, et lahendada multi- tänapäeva distsiplinaarprobleemid. Traditsioonilise teaduskonna asemel teeb ADES koostööd külalise moderaatoritega, kes on ülemaailmsed mõtteliidrid mitmesugustest erialadest, alates disaineritest kuni bioloogide, inseneride ja filosoofideni, et saavutada tänapäeva probleemide lahendamiseks sobiv terviklik lähenemisviis.

ADES-i kogemus

ADES-is ei õpita mitte ainult; teete koostööd meie külalise moderaatoritega - mõjukate juhtidega kogu maailmast , kes usuvad, et on aeg tegeleda disainimõtlemisega, et lahendada globaalsed väljakutsed ja edendada disainilahendusi, mis on kasulikud inimkonnale ja keskkonnale. Intensiivne suhtlus nende ekspertidega ADES-stuudios võimaldab teil teha kõikehaarava õpikogemuse osana koostööd, mille eesmärk on kujundada terviklikke disainipõhiseid lahendusi.

Globaalsed suundumused näitavad rohkem ühist labori tüüpi haridust , möödudes silotüüpidest, millega oleme harjunud. ADES-stuudios töötame sarnaselt kalaboriga. Pakume loodus- ja inimväärtustest lähtuvat disainiharidust koos tänapäevaste tehnoloogiliste ja teaduslike edusammudega. Töötame selle nimel, et täiendada olemasolevaid haridusprogramme ja suurendada hariduse mitmekesisust, et tagada jätkusuutlikkus kõigil erialadel. ADES-stuudio töötab disaini alal tootliku teaduse, disainifilosoofia ja metoodikana. Meie kursused viivad teooria praktikasse; innustada ja mõjutada kavandamise, arhitektuuri, tehnoloogia, inseneri ja ka muudes valdkondades, kus toodetakse materiaalseid väljundeid, traditsioonilises praktikas võetud meetmeid.

Meie asukoht

Instituut asub Budapestis Art Quarter (AQB), Doonau jõe kaldal asuv vana õlletehas, mis on muutunud rahvusvaheliseks kaasaegse kunsti keskuseks . Kunstikvartal asub elavas Budapesti linnas ja pakub inspireerivaid sise- ja välistingimustes mõeldud näitusepindu, mitmeid hooneid koos töötoa stuudiote ja residentuuridega. ADQ stuudio AQB-s tegutseb avatud ruumina, kus majutame loenguid ja töötubasid, aga ka rühmatöid ja eraõpet. Stuudio on meie tudengitele alati saadaval väljaspool seansi tundi, teadusuuringuteks ja mooduliprojektide tööks. Õpilastel on juurdepääs ka köögi ja lõõgastavate aladega varustatud üldruumidele. Kunstikvartali mitmekultuuriline ja loominguline õhkkond viib inimesed kokku mõtlema, looma ja koostööd tegema.

ADES inimesed ja võrgustik

ADES on suhteliselt väike organisatsioon, kuid tihedate suhetega globaalses loome- ja keskkonnatööstuses, mis teeb koostööd partnerite võrguga disaini, tehnoloogia, biotehnoloogia, kunsti ja teiste erialade jaoks Euroopas ja kogu maailmas. See hindamatu võrk pakub ADES-i õpilastele pärast kooli lõpetamist koostöö- ja töövõimalusi.

ADES-i lõpetajana rikastatakse teie oskuste kogumit jätkusuutlikkuse kujundamise mõtteviisiga, mida rakendatakse tänapäeva multidistsiplinaarsete probleemide lahendamisel . ADESi lõpetajad moodustavad vilistlased - globaalse jätkusuutlikkuse mõttejuhtide võrgustiku, mis on pühendunud disainipõhistele loodus- ja inimväärtustest lähtuvatele lahendustele.

132068_iads_1500x1000_086.jpg

Miks õppida ADES-iga ja miks KOHE?

Keskendumine jätkusuutlikkusele on tänapäeval tohutu. Kogu maailmas tehtavad jõupingutused on õigeaegsed, kuna kliimamuutused ja inimeste keskkonnajälg keskkonnas avalduvad sellises mahus, milleks me lihtsalt pole valmis. Kutse tegutseda kohe on kiireloomuline. ADES loodi sellele kiireloomulisele olukorrale reageerimiseks. Kuid mitte rohelisemate toodete, süsteemide ja teenuste pakkumisega, vaid ideega, et vajame tõeliselt radikaalsete lahenduste leidmiseks enne pealekäimist. Idee, et me ei saa oma probleeme lahendada samade vahenditega, mis neid lõid. Vaja on uut jätkusuutlikkuse üle järele mõtlemist, mis teataks meetmest, mida nii kiiresti vaja on.

ADES-iga õppimise eelised

1. Kesk-Euroopa asukoht

Ungari pealinn Budapest on ajalooline ja eklektiline linn, rikkaliku ja mitmekesise kultuurieluga. Leiate arhitektuurilisi aardeid, arvukalt muuseume, tervendavate termaalvete massiivi ja Ida- ja Kesk-Euroopas ületamatu ööelu. See on ka õpilaskeskne ja taskukohane linn, eriti Lääne-Euroopa mõistes.

2. Jätkusuutlikkuse uuringute disaini spetsialistid

Oleme teedrajav, sõltumatu disainikool, mis on pühendunud õpilaste juhendamisele jätkusuutlikkuse mõttejuhtideks saamisel.

3. maailmatasemel külalise moderaatorid

ADESi õpilased teevad koostööd laialt tunnustatud teadlaste, teadlaste, disainerite ja innovaatoritega, kes on oma töö kaudu meie ühiskonna muutmise esirinnas.

4. Loov, kaasav õpikeskkond

Kuna tegemist on tõeliselt transdistsiplinaarse haridusega, võimaldab ADES-i õpikeskkond katsemeetodeid, loovust ja radikaalset innovatsiooni nii õppemeetodites kui ka väljundites, olles samal ajal avatud kultuuride ja distsipliinide mitmekesisusele, mis on kaasas multidistsiplinaarsete rühmadega.

5. Üks-ühele juhendamine

ADESi kogenud juhendajad on alati saadaval nii aruteludeks kui ka juhendamiseks nii üksikutele õpilastele kui ka rühmadele. ADES-stuudio funktsioneerib sarnaselt väikestele tootedisaini ateljeedele, ühislaboritele või mõttekodadele, kus üliõpilastel, moderaatoritel ja juhendajatel on võrdne juurdepääs teadmiste loomise tegevustele ja kus eesmärk on teadmiste ühiskasutus.

6. Tegelikkusele keskendunud kursused

Meie roll globaalses hariduses on multidistsiplinaarsete õpilaste jätkusuutlikkuse disainihariduse teerajaja. Töötame selle nimel, et täiendada olemasolevaid haridusprogramme ja suurendada hariduse mitmekesisust, et tagada jätkusuutlikkus kõigil erialadel. Meie kursustel õpivad õpilased rohelisema disaini loomise kõrval; nad uurivad, kuidas kohandada meie praeguseid organisatsioone ja süsteeme ökoloogia, jätkusuutlikkuse ja vastupidavuse põhimõtetega juhitud maailmas.

7. Rahvusvaheline üliõpilaskond

Meie õpilased on loovad ja uudishimulikud, neil on juba oskuste baas ja teaduskraad ning nad soovivad oma oskusi edasi arendada ja on spetsialiseerunud jätkusuutlikkusele. Meie klassid koosnevad igasuguse kultuurilise ja distsiplinaarse taustaga inimestest, näiteks toodete-teenuste disaini, arhitektuuri, tehnoloogiaehituse, loodusteaduste lõpetanute ning kunstnike, antropoloogide ja filosoofide erialadel.

8. Co-lab tüüpi haridus

Uue oskuse õppimise asemel töötavad ADES-i õpilased rühmadena ja koos meeskonnana, et luua uusi mõttemeetodeid, mida saaks kasutada tulevastes tavades disaini, arhitektuuri, tehnoloogia ja sotsiaalse arengu valdkonnas. Külalisredaktorid ja õppejõud toovad kaasa oma valdkonna uusimad teadmised, säilitades alati ADES-i töö olulisuse tolle aja kõige pakilisemate probleemide lahendamisel. Lisaks võimaldavad ADES-i õppekavavälised töötoad, suvekoolid ja õppereisid pakkuda uusi kultuurilisi ja distsiplinaarseid väljavaateid väljaspool ADES-ateljeed.

11. Kujundage mõtlemisoskus radikaalse jätkusuutlikkuse saavutamiseks

ADES-i õpilased saavad liikuda tavapärasest erineva disainilahenduse rakendamisest lähtudes inimese soovist ja mõelda mitte inimese-, toote- või ettevõtluskesksel moel, kuid nad saavad aru, et kõigi disainilahenduste kõige kriitilisem piirang on radikaalne jätkusuutlikkus, nagu meie eksistentsi säilitamine koos meie planeedi eksistentsiga. Meie missioon on edastada transdistsiplinaarset disainiharidust, et meie õpilased saaksid panustada õitsvas keskkonnas.

12. Õppereisid

Kursuse programm hõlmab õppereise, kus tudengid saavad väliseid kultuurilisi ja distsiplinaarseid kogemusi.

Asukoht

Budapest, Ungari. ADES Stuudio asub Budapestis, Art Quarter'is.

132066_artquarterbudapest.jpg

Foto: AQB

Veebisait

https://ades.design/

Asukohad

  • Budapest

    Institute of Advanced Design Budapest Nagytétényi út 48-50 Budapest, Hungary, 1222, Budapest

Programmid

    Asutus pakub ka:

    Küsimused