Keystone logo
Jagiellonian University

Jagiellonian University

Jagiellonian University

Sissejuhatus

Akadeemiline keskus läbi sajandite

Kraków on olnud Poola juhtiva akadeemilise keskusena tuntud alates 14. sajandist. Kuigi meie riigis on palju auväärseid ülikoole, tekitab just Kraków kohe pilte üliõpilaste sõprusest ja professoritest, kes jalutavad vanalinna tänavatel. See sajanditepikkune akadeemiline traditsioon käib käsikäes kaasaegse lähenemisega haridusele ja tipptehnoloogiale. Näiteks Ruczaj, üks Krakówi äärelinnas asuvatest linnaosadest, on tänu Jagelloonia ülikooli 3. ülikoolilinnakule kiiresti muutumas õitsvaks üliõpilastegevuse keskuseks. Asjaolu, et enamik kõrgkoole linnas asuvad üksteise lähedal, võimaldab teha väga tihedat koostööd – mitte ainult teaduse, vaid ka kultuuri ja vaba aja vallas.

Jagelloonia ülikool on Poola vanim kõrgkool ja üks vanimaid Euroopas. Selle asutas 12. mail 1364 Poola kuningas Casimir Suur. Juubeliaastal 2014 möödus sellest tähelepanuväärsest sündmusest 650 aastat. Jagielloni ülikool on oma algusest peale olnud rahvusvaheline institutsioon. Siin õppisid vanasti poolakad, russiinid, leedulased, ungarlased, sakslased, tšehhid, šveitslased, inglased, hollandlased, prantslased, hispaanlased, itaallased ja isegi tatarlased.

Jagielloni ülikool täna

Tänaseks koosneb Jagelloonia Ülikool 16 teaduskonnast, kus ligi 4 tuhat akadeemilist personali tegeleb teadustööga ja annab haridust enam kui 40 tuhandele üliõpilasele enam kui 80 erineva õppesuuna raames. Silmapaistvad teadlased ja tipptasemel infrastruktuur muudavad JU üheks juhtivaks Poola teadusasutuseks, mis teeb koostööd suurte akadeemiliste keskustega üle kogu maailma. Jagielloni ülikoolis tegutseb ka umbes 150 üliõpilasseltsi, kus noored teadlased tegelevad oma akadeemiliste huvidega ja loovad sõprussuhteid inimestega, kes jagavad oma kirge.

Kõige unikaalsemad Jagelloonia ülikooli juhitud suuremahulised projektid on Jagelloonia Eksperimentaalteraapia Keskus, Małopolska Biotehnoloogia keskus, Tervise molekulaarbiotehnoloogia, OMICRON ja Synchrotron Radiation Center Solaris.

Tipptaseme uurimine

Ülikooli prestiiži nii Poolas kui ka välismaal ilmestavad laialdaselt tunnustatud teadussaavutused. JU Meditsiinikolledži teadlased ja arstid viivad läbi pioneeruuringuid, nt südamekirurgia, uroloogia ja neuroloogia vallas, mille tulemuseks on sageli uudsete ravimeetodite väljatöötamine. Nende tulemused on avaldatud mõnedes mainekamates rahvusvahelistes ajakirjades, näiteks European Journal of Cardio-Thoracic Medicine, New England Journal of Medicine ja Lancet. JU arheoloogid uurivad iidsete paikade saladusi erinevates maailma osades, sealhulgas Egiptuses, Küprosel, Kesk-Ameerikas, Lõuna-Aasias ja Altays. Astronoomid osalevad oma valdkonna olulisemates rahvusvahelistes projektides, sh HESS ja VIPERS, kusjuures JU biotehnoloogide uuringute tulemusi on avaldatud sellistes mainekates erialaajakirjades nagu Bioorganic and Medicinal Chemistry, Molecular Ecology Resources või European Journal of Human Genetics. . Need on vaid mõned näited märkimisväärsetest õnnestumistest, mille poolest Jagelloonia ülikool on viimastel aastatel kuulus olnud. Ühisettevõtte praegust positsiooni peegeldab ka kasvav patenditaotluste arv ja tema akadeemilistele töötajatele väljastatud patentide arv – 2007. aastal esitati 8 taotlust ja 2 patenti ning 2013. aastal koguni 60 taotlust ja 11 patenti. Pole üllatav, et Jagelloonia ülikooli töötajaid on autasustatud mitmete mainekate tunnustuste ja auhindadega, sealhulgas Poola Teaduse Fondi eliitauhinnad ("Poola Nobeli preemiad"), mis on antud JU professoritele Jan Woleńskile, Tomasz Guzikile ja Jan Potempale. aastad 2010-2013.

Elada ja õppida Krakówis

Krakówi asukoht on mitmel põhjusel ainulaadne. Lisaks sellele, et kõik suure linna eelised, sealhulgas väga hästi arenenud ühistransport, lihtne juurdepääs hostelitele ja üliõpilaste ühiselamutele ning arvukad ostukeskused ja restoranid, on ka Kraków Tatra mägede läheduses (paljudes suusarajad ja trekking Zakopane lähedal asuvad marsruudid), kaunid rahvuspargid-Pieniny ja Ojców ning Dunajec jõeorg, mis pakub huvitavaid raftinguvõimalusi. Lisaks ei ole Kraków väga kaugel teistest Euroopa pealinnadest, näiteks Prahas ja Viinis, nii et nädalavahetuse reisid naaberriikidesse ei tekita probleeme reisijatele. Kraków on ka oluline transpordi keskus, kus on kiire ja mugav bussi-, rongi- ja lennukiteühendus teiste linnadega nii Poolas kui ka välismaal.

Vibrant tööturul

Kuna Krakówi ülikoolid õpetavad kõrge kvalifikatsiooniga spetsialiste igat liiki valdkondades, ei ole üldse üllatav, et ettevõtted on selles piirkonnas väga sageli loodud. Rahvusvahelised investorid asuvad oma piirkonnas asuvate ettevõtete filiaalide kaudu, et tagada koolitatud spetsialistide sissevool. See pakub tulevastele üliõpilastele hulgaliselt võimalusi karjääri kujundamiseks soovitud elukutsega.

Kuningate linn

Kraków on Poola ajalooline pealinn ja sellisena on see väga sügavalt juurdunud Poola traditsioonis ja kultuuris. Krakovi atmosfääris on peaaegu käegakatsutav ajalugu, samal ajal on see ka väga elav ja elav. Galeriid, muuseumid, teatrid, filharmonikoda ja ooperimaja - kõik need kohad pakuvad kunstihuvilistele unustamatuid kogemusi. Väike ime, et Kraków meelitab igal aastal tuhandeid turiste, sõltumata hooajast.

Kohtumispaik

Vaatamata oma traditsioonilisele iseloomule, on Kraków mitte ainult ajalugu. See on eelkõige mitmekesiste kultuuride sulatusahi, kus kohtuvad inimesed üle kogu maailma, et jagada oma teadmisi, kogemusi ja sõprust. Paljud klubid ja pubid pakuvad kvaliteetset meelelahutust tervitatavas keskkonnas - olgu see avatud turuväljakul, avaras piirkonnas või Kazimierzi salapärastes ja kitsastes alleelides. Klubid asuvad üksteise lähedal, nii et karmid lõbustajad võivad leida uusi õhtuid, et uurida uusi kohti. Samuti elavdavad linnu elavdavad kultuuri-, muusika- ja filmifestivalid, millest paljud korraldavad üliõpilased.

Asukohad

  • Kraków

    ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,, , Kraków

Küsimused