Keystone logo
Johannes Gutenberg University Mainz (JGU)

Johannes Gutenberg University Mainz (JGU)

Johannes Gutenberg University Mainz (JGU)

Sissejuhatus

Johannes Gutenbergi ülikooli Mainzi kohta

Johannes Gutenberg University Mainz (JGU) on üks suurimaid ja mitmekesisemaid ülikoole Saksamaal, kus on umbes 31 500 üliõpilast üle 120 riigi. JGU ühendab peaaegu kõik akadeemilised erialad ühe katuse all ülikooli meditsiinikeskusega, Mainzi Kunstiakadeemias, Mainzi Muusikakoolis ja Germersheimi keeleõppe, keeleteaduse ja kultuuriuuringute teaduskonnas. Üle 150 instituudis ja kliinikus on 4 400 akadeemikut, kellest 560 on professorid, õpetavad ja viivad läbi uuringuid. 75 erialal ja rohkem kui 260 kraadi kursustel pakub JGU erakordselt laia valikut kursusi.

Ainuüksi saksa ülikoolina oma suuruses asuvad peaaegu kõik JGU institutsioonid ühel ülikoolilinnakul, mis asub ka kesklinna lähedal, kus elab ka neli ülikoolide instituudi, kes tegelevad tipptasemel mitte-ülikooliuuringutega: Max Plancki Instituut Keemia (MPI-C), Max Plancki polümeeriuuringute instituut (MPI-P), Helmholtzi instituut Mainz (HIM) ja molekulaarbioloogia instituut (IMB). Ülikooli meditsiinikeskuse ülikoolilinnak on vaid umbes kilomeetri kaugusel ja nii Mainzi Leibnizi assotsiatsiooniasutused - Euroopa Ajaloo Instituut (IEG) kui ka Rooma-Germaani Keskmuuseum (RGZM) - asuvad sisemaal veidi kaugemal. Lisaks sellele teevad paljud kohalikud ettevõtted ka uuringuid, muutes Mainzi ainulaadseks dünaamiliseks uurimiskeskuseks.

World-Wide tunnustamine kui teadustegevusega ülikool

JGU-l on ülemaailmne kõrgharidus kui teadustegevusega seotud ülikool. Selle peamisteks uurimisvaldkondadeks on osakeste ja hadroni füüsika, materjaliteadused ja translatiivmeditsiin, samas kui tema silmapaistvamad uurimistulemused humanitaarteadustes on saavutatud Ameerika uuringute ja ajalooliste kultuuriuuringute valdkonnas. Edu Saksamaa föderaal- ja riigivalitsuste tippsaavutuste algatuses on kinnitanud JGU akadeemilise staatuse. 2012. aastal tunnustati tipptasemel klastrina teadustöö võrgustikku Precision Physics, Fundamentaalseid koostoimeid ja materjali struktuuri (PRISMA) ning laiendati Mainz (MAINZ) kõrgkooli tipptasemel materjaliteaduse rahastamist. Lisaks näitavad suurepärased paigutused riiklikesse ja rahvusvahelistesse edetabelitesse ning arvukalt teisi auhindu ja auhindu, mis näitavad, kui edukad on Mainzi baasil asuvad teadlased ja akadeemikud.

Teine JGU tunnus on tema teaduspõhine õpetamine, mis sisaldab teaduspõhiseid teemasid õppekavadesse varakult. Sarnane rõhk on ka noorte teadustöötajate edendamisel ja juhendamisel. JGU peab üheks peamiseks ülesandeks ka teadmiste vahetamist ühiskonnaga. Avatud ülikoolina pakub JGU elanikele ainulaadset infopõhimõtete portfelli, mis ulatub kaugemale tavapäraste populaarsete akadeemiliste formaatide ulatusest. Oma ülikoolide juhtimise süsteemi kaudu tagab JGU, et selle liikmed osaleksid strateegilises planeerimises ja et silmapaistvad teadlased osaleksid.

Johannes Gutenbergi Mainzi ülikool asutati algselt 1477. aastal ja püüab tänapäeval oma nimekaasluse uuenduslikku vaimu jäljendada. Johannes Gutenbergi ülikooli Mainzi põhieesmärgid on uute ideede edendamine ja tutvustamine, teadmiste kasutamine inimeste elu parandamiseks ja nende igapäevaste paljude piiride ületamiseks.

Asukohad

  • Mainz

    Johannes Gutenberg University of Mainz, Saarstraße 21, 55122 Mainz, Germany, 55122, Mainz

    Küsimused