Keystone logo
KU Leuven Bioinformaatika magister
KU Leuven

Bioinformaatika magister

Leuven, Belgia

2 Years

Inglise keel, Hollandi keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Ülikoolilinnakus

Sissejuhatus

Kaasaegset bioloogiat iseloomustab suurte andmemahtude genereerimine. Mõelge näiteks patsientide, aga ka taimede, bakterite ja viiruste genoomse järjestamisele. Lisaks muutuvad nende andmete genereerimiseks kasutatavad tehnoloogiad pidevalt. Selle programmi käigus õpid sõnastama bioloogiliselt olulisi küsimusi, kujundama õiget lahendust ja seda bioloogilisi ja sekveneerimisandmeid haldades ja analüüsides ellu viima ning saadud tulemusi tõlgendama. Bioinformaatika on kaasaegse molekulaarbioloogia ja biotehnoloogia jaoks hädavajalik.

Programm koosneb kolmest osast:

  1. Ümberorienteerumise pakett annab teile täiendavad taustateadmised erialadel, mis ei olnud teie bakalaureuseõppekavas.
  2. Ühine pakett, mis tugineb nii eelõpingute kui ka ümberorienteerumise käigus omandatud algteadmistele ja -oskustele, integreerides need erinevatesse bioinformaatika kursustesse. See pakett koosneb bioloogiamoodulist, statistikamoodulist ja bioinformaatika moodulist.
  3. Sõltuvalt teie eelnevast haridusest valite oma profiili tugevdamiseks ühe kolmest erialast: loodusteadused, bioteaduste inseneriteadused või inseneriteadused.

Programmi tugevused

Programm on tõeliselt multidistsiplinaarne. Ühelt poolt omandavad õpilased üksikasjalikud teoreetilised teadmised kvantitatiivsetest meetoditest ja teisest küljest saavad tuttavaks tänapäeva bioloogias kasutatavate molekulaartehnikatega.

Erinevate teaduskondade õppejõudude panus annab laia ülevaate bioinformaatika rakendusvaldkondadest, alustades alusteadustest kuni sordiaretuse ja meditsiinirakendusteni.

Pakume kõrget akadeemilist taset ja omame oma õpilastele kõrgeid ootusi. Õpilased hindavad seda, et nad õpivad kaheaastase programmi jooksul palju.

Õppekava

Sisseastumised

</p>

Programmi tulemus

Programmi õppemaks

Stipendiumid ja rahastamine

Info Sessions

Edetabelid

Akrediteeringud

Kooli kohta

Küsimused