Keystone logo
KU Leuven Keemiainstituudi magister
KU Leuven

Keemiainstituudi magister

Leuven, Belgia

2 Years

Inglise keel, Hollandi keel

Päevane õpe, Osakoormus

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Ülikoolilinnakus

Sissejuhatus

Keemiatehnika magister tagab teile kindla keemiatehnoloogia tausta, valides samal ajal ka kaasaegse ülevaate toodete intensiivistamisest, energiatõhusatest töötlemisviisidest, tootetehnoloogiast ja biokeemilistest protsessidest. Õpid mõtlema protsessikeskselt ja olema valmis mõistma füüsikalis-keemiliste süsteemide keerukust. Lisaks saate teada nano- ja mikrotasandi protsessidest, mis on uute toodete ja tehnoloogiate väljatöötamisel üha olulisemad.

Keemiatehnika magistriõppekava on eelkõige suunatud keemiatehnika põhimõtete rakendamisele tehniliste toodete väljatöötamisel ning tööstusprotsesside projekteerimisel, juhtimisel ja täiustamisel. Kuigi elementide ja komponentide aluseks olev keemia, nende omadused ja vastastikused reaktsioonid on olulised, ei ole need programmi peamised fookuspunktid. Seevastu keskendute peamiselt nende keemiapõhimõtete viimisele kõrgemale (tööstusliku tootmise) tasemele, integreerides ja kasutades inseneri- ja tehnoloogiaaspekte.

Samuti õpite keskkonna- ja ohutusküsimusi arvesse võtma protsessi kõikides etappides (uuringud, arendus, projekteerimine ja käitamine). Rõhutatakse kahte säästva arengu juhtpõhimõtet – ressursside ja energia ratsionaalset kasutamist ning parima võimaliku tehnoloogia rakendamist, aga ka mantrat „vähenda, taaskasuta, taaskasuta“.

Programmi tugevused

Kui klassikalistel naftakeemiapõhistel tehnoloogiatel ja toodetel on endiselt oma väärtus, siis meie magistriõppekava keskendub rohkem protsesside intensiivistamise, tootedisaini ja ring(biopõhise) majanduse hetketrendidele.

Magistriõppekava väärtustab suhtlemist keemiatööstusega ja mõnda kursust õpetavad külalisprofessorid tööstusest. Osakond oli esimene, kes asutas tööstusliku nõuandekogu, mis moodustati asjatundlikest kommertsvaldkonnast.

Inseneriteaduskonnas antakse üliõpilastele võimalus Erasmus+ programmi raames ühe või kahe semestri jooksul õppida välismaal mõnes Euroopa ülikoolis või ülikoolis väljaspool Euroopat. Keemiatehnika magistriprogrammil on näiteks aastane edukas (kahe kraadi) koostöö Delaware'i ülikooliga (USA) ja Ecole Polytechnique'iga Montréalis (CA).

Sisseastumised

</p>

Programmi tulemus

Programmi õppemaks

Stipendiumid ja rahastamine

Info Sessions

Edetabelid

Akrediteeringud

Kooli kohta

Küsimused