Keystone logo
KU Leuven Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia magister
KU Leuven

Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia magister

Leuven, Belgia

2 Years

Inglise keel, Hollandi keel

Päevane õpe

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Ülikoolilinnakus

Sissejuhatus

Milline on globaliseerumise mõju pereelule? Millised sümbolid ja rituaalid kujundavad meie igapäevaelu? Mis on supermitmekesisus ja mida see tähendab linna ja selle infrastruktuuri sotsiaalsele dünaamikale? Kuidas kujundavad inimesed sotsiaalmeedia abil oma usulist identiteeti? See on vaid väike valik küsimusi, millega programm tegeleb.

Püüdliku antropoloogina uurite selliseid küsimusi nagu koloniseerimise mõju, identiteedi loomine ja väljakujunemine, inimeste ja nende keskkonna vaheline suhe, agentuuri ja institutsioonide ja poliitilise majanduse kalibreerimine. Te võtate kaasatud osalejate vaatenurga, asetades rõhku nende igapäevasele kogemusele. See nurk lisab sellistele nähtustele nagu globaliseerumine, ökoloogia või ränne teistsuguse mõõtme.

Sellist võimutundlikku, agentuuripõhist ja koostööpõhist lähenemist praktiseeritakse refleksiivselt KU Leuveni sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia magistriõppes. Programm pakub õpilastele põnevaid teid ja kriitilisi teadmisi distsipliini põhialuste kohta ning kutsub neid üles tegelema oma teaduslike huvide ja ühiskondlike probleemidega üksikutes uurimisprojektides. Tuginedes sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakonnas läbiviidud tipptasemel teadustööle, pakuvad magistrid laialdast uurimisväljavaadet, mille aluseks on, kuid mitte ainult, selle piirkondlik keskendumine Euroopale, Põhja- ja Kesk-Aafrikale.

Tugevused

  • Programm koolitab teid empiiriliste ja võrdlevate uurimismeetoditega, mis seavad kahtluse alla teie tuttavad maailmas olemise viisid ja eelarvamused, mis teil enda ja teiste suhtes on.
  • Kogu programmi jooksul arendate oma uurimistöö fookust, tehes välitöid, analüüsides andmeid kriitiliselt ja kirjutades sellel konkreetsel teemal oma lõputöös.
  • Sõltuvalt teie uurimisteemast on õpilastel võimalus tegeleda kvalitatiivse uurimistööga paljudes erinevates kohtades üle maailma, võimaluse korral koos Erasmuse vahetuse või suvekooliga.

Sisseastumised

Programmi õppemaks

Stipendiumid ja rahastamine

Info Sessions

Edetabelid

Akrediteeringud

Kooli kohta

Küsimused