Keystone logo
L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

Sissejuhatus

Ajakirjanike õpetajad

Praktiline meedia

Tööstuslik kogemus

Meie õpetajad on oma valdkonna aktiivsed professionaalid.

Kooli enda meediaväljaanded: EDJ News, EDJ TV ja EDJ FM annavad teile võimaluse praktiseerida oma eriala siinsamas koolis.

Keskmiselt läbivad meie õpilased oma kraadiõppe jooksul 3 praktikat kohalikes, riiklikes või rahvusvahelistes meediaettevõtetes.

Avasta välismaal

Töötavad vilistlased

Tunnustatud kool

Võimalus õppida ja töötada rohkem kui 60 linnas üle maailma.

88% meie bakalaureuseõppe lõpetajatest ja 81% meie magistriõppe lõpetajatest töötab ajakirjanduses 6 kuud pärast lahkumist (2021).

Meie kool on riiklikult tunnustatud.

Teeme sinust ajakirjaniku!

EDJ on noori tulevasi ajakirjanikke koolitanud alates 1990. aastast.

Sellest ajast alates on kool kasvanud üle 40 töötava ajakirjaniku ja ülikooliprofessori, kes õpetavad nende ametit. Aastate jooksul on meie vilistlased saavutanud suuri edusamme tööstuse igas aspektis; telesaatejuhtide, peatoimetajate, poliitika-, loodus- ja spordireporteritena, kui nimetada vaid mõnda.

Multimeedia koolitus

Kõik EDJ-s õpetatavad ajakirjanduse kraadiõppe programmid on autentselt multimeedia. Alates esimesest päevast uuritakse ja praktiseeritakse traditsioonilist trüki-, foto-, raadio- ja televisiooni ajakirjandust koos nende kaasaegsete digitaalsete kolleegidega: veebimeedia, sotsiaalmeedia ja mobiilne ajakirjandus (MOJO).

EDJ-s õppimine tähendab õppimist töötama tõelise meediaettevõtte rütmis. Iga tavaline päev võib hõlmata ajurünnakuid ja ettepanekuid loo jaoks; koostöö kaaslastega, et uurida teemat ja koostada plaan… Kuna kooli käsutuses on professionaalsete salvestusseadmete park, saadetakse meie õpilasi sageli väljale, et koguda oma aruannete jaoks vajalikku materjali. Tagasi koolis, lõpetavad nad oma õpetajate juhendamisel redigeerimiskomplektis oma lõplikud mustandid, enne kui aruandeid kolleegidega kriitilise analüüsi ja konstruktiivse tagasiside saamiseks jagatakse.

Väljaspool tundi on EDJ-õpilastel võimalus oma käsitööd edasi praktiseerida mis tahes kooli sõltumatus, õpilaste juhitavas meediakanalis: EDJ FM, EDJ TV, EDJ News ( veebi trükiuudised ja EDJ otseülekanne (otses voogesitus). Meie oma raadio- ja telestuudiod saavad õpilased luua ehtsat ajakirjanduslikku sisu, mida avaldatakse ja edastatakse avalikult.

Praktilised oskused; Oskused kogu eluks

EDJ-s õpid ja tugevdad oma oskusi analüüsimisel, uurimisel, kirjutamisel, toimetamisel, produtseerimisel, esitlusel, avalikul esinemisel ja palju, palju muud. Need tööriistad on iga ajakirjaniku jaoks asendamatud.

Lisaks praktilisele haridusele varustame oma õpilasi eluks vajalike oskustega, mis aitavad neil küpseda noorte ambitsioonikate spetsialistidena. Uudishimu, töökus, enesekindlus ja loovus: me kasvatame ja julgustame neid omadusi, andes õpilastele ruumi, mida nad vajavad oma õppimise ja avastuste täielikuks omaksvõtmiseks.

Individuaalne järelevalve

Väikese koolina võimaldab meie madal õpilaste ja õpetajate suhe suuremat individuaalset tuge ja kiiremat edasiminekut kui tavaline ülikoolikeskkond.

See tähendab, et õpilased saavad kasu tagasiside marsruutidest ja järelkontrollist, mis on täpselt kohandatud vastavalt nende individuaalsetele tugevatele külgedele ja parendusvaldkondadele.

Professionaalne integratsioon

EDJ vastutab paljudele oma õpilastele praktikakohtade tagamise eest. Aastas sooritavad EDJ tudengid keskmiselt 350 praktikat kohalikes, riiklikes või rahvusvahelistes uudistetoimetustes. Juba enne kooli lõpetamist saavad meie üliõpilased hakata looma oma erialaseid võrgustikke.

See tähendab, et EDJ lõpetajatel on tee tööle asumisel väga kiire – enamikul juhtudel on vajalikud sidemed juba läbi praktika loodud. Üle 88% meie bakalaureuse- ja 81% meie magistriõppe vilistlastest töötab ajakirjanduses 6 kuu jooksul pärast meie hulgast lahkumist.

Rahvusvaheliselt orienteeritud

Kool on alates 2010. aastast omanud ERASMUS+ hartat ja on partneriks meediagrupiga lepetitjournal.com (rahvusvaheline väljaanne välismaal elavatele prantsuskeelsetele inimestele). See on võimaldanud õpilastel sooritada praktika enam kui 60 linnas üle maailma.

Asukohad

  • Nice

    Rue de Roquebillière,69, 06300, Nice

    Küsimused