Keystone logo
Latvia University of Life Sciences and Technologies

Latvia University of Life Sciences and Technologies

Latvia University of Life Sciences and Technologies

Sissejuhatus

Latvia University of Life Sciences and Technologies on Läti Vabariigi kõrgharidus- ja teadusasutus, kus viiakse läbi nii teadusuuringuid kui ka akadeemilisi ja erialaseid õppeprogramme.

Ülikooli põhieesmärk on luua intellektuaalne potentsiaal Läti ja eelkõige selle maapiirkondade jätkusuutlikuks arenguks, saades samal ajal kaasaegseks ja ajakohaseks rahvusvaheliselt tunnustatud ja prestiižseks ülikooliks, mis integreerub aktiivselt ühtsesse Euroopa kõrgharidus- ja teadusruumi.

Missioon ja visioon

Missioon

Ühiskonna arenguks rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise, innovaatilise, loova ja jätkusuutliku tuleviku loomine.

Visioon

Läti Maaülikooli Maaülikool on kaasaegne, riiklikult ja rahvusvaheliselt tunnustatud teadusülikool – Läänemere piirkonna biomajanduse ja sellega seotud tööstusharudega seotud uuenduste loomise ning loodusvarade säästva kasutamise eestvedaja.

Ülikooli omadused

Kõik meie teaduskonnad asuvad Jelgava linnas, seega on orienteerumine väga lihtne. Mõned kaheksast teaduskonnast asuvad ajaloolistes hoonetes, nagu Jelgava palee ja Valdeka loss, nii et planeerige siin viibides veidi aega vaatamisväärsustega tutvumiseks!

Ülikool pakub tudengisõbraliku hinnaga värskelt renoveeritud majutust ühiskasutatavates kahekohalistes tubades, kus on privaatne vannituba. Hooned asuvad kõigist ülikooli hoonetest jalutuskäigu kaugusel ja pakuvad nii pika- kui lühiajalist peatumist. Õpilased saavad üürida ka eramajutust (korterid/ühiselamud jne)

  Campus Life & Facilities

  • Tasuta sporditegevused õpilastele (pilates, jõusaal, funktsionaalne jooga, ujumine jne)
  • Kaunis raamatukogu, mis asub ajaloolises Jelgava lossis
  • Üliõpilaste vennaskonnad ja harrastuskunsti kollektiivid, et arendada uusi sidemeid ja andeid
  • Rahvusvahelise keskuse sõbralikud töötajad on vajadusel valmis aitama

  Õppimise ajal soovitame liituda harrastuskunsti kollektiividega nagu üliõpilasteater, koor või tantsurühmad. Samuti saate oma oskusi näidata spordimeeskondades, kes osalevad regulaarselt riiklikel meistrivõistlustel. Ülikool korraldab igal aastal kõigile huvilistele balle ja üliõpilasfestivale ning võistlushingelistele mänguturniire.

  Jelgavas elavatel õpilastel on palju võimalusi õppimisevälise aja nautimiseks. Jelgavas on kaasaegsed kontserdisaalid, spordikeskused ja erinevad kunstiruumid, mida külastada. Kogu linnas on palju võluvaid kohvikuid, aga ka lõbusaid baare ja ööklubisid, kus sõpradega aega veeta.

  Asukohad

  • Jelgava

   Latvia University of Life Sciences and Technologies, 2 Liela Street, LV-3001, Jelgava

   Küsimused