Keystone logo
© BIMM University
London Film School

London Film School

London Film School

Sissejuhatus

Filosoofia

London Film School – koht katsetamiseks, oma hääle leidmiseks ja valdkonnaga ühenduse loomiseks.

Üle 65 aasta on London Film School ( LFS ) olnud esilekerkivate loominguliste talentide koht, kes oma oskust lihvida, oma häält leida ja Ühendkuningriigi elava ekraanitööstusega vahetult suhelda. Õpilastega kõikjalt maailmast on LFS alati olnud kultuurikeskus, kus traditsioonide ja ajalooga hõõrduvad värsked hääled, kogemused ja vaatenurgad.

Filmi lugu on siin Shelton Streetil läbi mängitud – tselluloidi tõmbejõud koos uue tõuke ja digitaalse maailma tekkimisega. Siin võtame mõlemat tõsiselt, et tähistada uuenduste traditsiooni.

LFS on pühendatud filmile, pakkudes kasvuhoonekeskkonda intensiivseks loometööks. Screenskills tunnustab meie magistriõppe programme filminduses ja stsenaristides tööstusharu standardina ja professionaalsuse tasemel, mis on andnud meile filmiakadeemia staatuse. Peaaegu iga maailma riigi filmitööstus on rikkalikult kooli lõpetanutega üle puistatud. Väike valik paljudest märkimisväärsetest vilistlastest on Mike Leigh OBE, Michael Mann, Ann Hui, Duncan Jones, Tak Fujimoto, Danny Huston. Pikemat nimekirja saab lugeda siit.

Meie MA Filmindusega pole eelspetsialiseerumist , pigem usume, et oma filmitegemise hääle leidmiseks on vaja mõista filmitegemist tervikuna. See tähendab, et kogete ja teile antakse täielik haridus kõigis käsitöövaldkondades. Siin pakutav kogemus põhineb arusaamal, et filmitegemine on koostööprotsess, mitte ühe inimese toode. Meie õpilased tegelevad kaasüliõpilaste ja töötajatega kõikidel erialadel.

Meie MA stsenaariumi kirjutamine annab ainulaadse võimaluse töötada välja täispikk mängufilmi stsenaarium koos valdkonna mentorite individuaalse juhendamise ja juhendamisega. Lisaks on meie stsenaristide õpilastel võimalus teha koostööd meie filmikunsti üliõpilastega, et teha aasta jooksul mitmeid lühifilme.

Kiiresti muutuval meediamaastikul käsitletakse vajadust mõista digitaalseid strateegiaid ja uusi rahastamismudeleid meie rahvusvahelise filmiäri magistriõppes , mis on Exeteri ülikooliga koostöös toimuv kursus. Rahvusvahelise rahanduse, maailmakino ja Berliini filmifestivali õppereisi moodulitega kursus valmistab õpilasi ette programmeerimise, näituse ja levitamise alal.

LFS arendame ja austame oma õpilaste kujutlusvõimet. Usume, et on oluline katsetada, vaidlustada tavasid ja uurida uusi jutuvestmisviise ning leida uusi viise publikuga ühenduse loomiseks. Selle kaudu saame luua dünaamilise dialoogi ekraanitööstustega ning kujundada ja mõjutada tulevikku.

Meie töötajad ja külalislektorid on seotud Ühendkuningriigi ja ülemaailmsete tööstusharudega, tuues oma kogemused igapäevasesse õpetamise praktikasse siin aadressil LFS . Tasakaalustame tehniliste oskuste valdamist ideede loomingulise arendamisega. Lisaks sellele tegelete ka uute väljakutsetega, millega ekraanijutuvestjad pidevalt muutuval maastikul silmitsi seisavad. Rakendame sama kujutlusvõimet ja katsetamist uutele ärimudelitele ja sellele, kuidas arendada oma karjääri sõltumatu filmitegijana.

Vaatame ka tulevikku. Meie lõpetajad on andnud olulise panuse maailma kino ja ülemaailmsesse jutuvestmisse. Edaspidi ei oota me vähemat, kuid nüüd on mängumaa suurem. Väljaspool kino näeme oma jutuvestjaid ja filmitegijaid töötamas televisioonis ja uutel platvormidel. Filmi ja televisiooni lähenedes ning uute platvormide ilmnemisel uurivad meie lõpetajad enesekindlalt, kuidas kohandada oma oskusi ja teadmisi filmitegemise vallas, et jutustada köitvaid lugusid mis tahes meediumis, mis tahes platvormil ja igal pool.

Ühendkuningriigi vanima filmikooli lühike ajalugu

London Film School on Ühendkuningriigi vanim filmikool, mis sai 2021. aasta oktoobris 65-aastaseks. Kool on oluliselt kaasa aidanud filmihariduse arendamisele Suurbritannias ja kogu maailmas.

Selle asemel, et proovida luua rahvuskino, nagu paljud valitsuse rahastatud koolid on teinud, edendas LFS algusest peale laiaulatuslikku käsitööpõhist tippkultuuri õpilastega enam kui 80 riigist. Praegu on üle 60% kooli õpilastest pärit väljastpoolt Ühendkuningriiki.

1956. aasta oktoobris asutas Heatherley kaunite kunstide kooli direktor Gilmore Roberts filmitegemise lühikursuse, kuid enne kui kandidaadid jõudsid registreeruda, avastas ta, et tema kool oli tema alt maha müüdud. Ta otsustas kursust iseseisvalt jätkata, kuid vaevalt oleks osanud ette kujutada, et üle kuuekümne aasta hiljem töötab Londonis Covent Gardenis ümberehitatud laohoones edukas rahvusvaheline kool, mis pärineb sellest embrüonaalsest ideest.

Esimene LFS filmitegemise kursus toimus 1957. aasta mais.

Pärast ebakindlaid alguspäevi asus kool elama Brixtoni "Londoni filmitehnika koolina". See loodi usul, et Suurbritannia filmitegemise edaspidist tervist saab edendada korralikult kavandatud ametliku koolitusega inimestele, kes sisenevad sellesse tööstusesse ja seejärel traditsioonilise praktika alusel. Kuna ametlikust tegevusest nende plaanide elluviimiseks oli vähe märke, otsustas rühm entusiaste valida klassikalise Briti tee ja asutada sellise kooli.

Lähenemist vanale koolile, mis kulgeb läbi kõheda käigu ja käänuliste tellistest treppide, kuni käputäie tubade juurde poodide kohal Brixtonis Electric Avenue's, võrdles kartmatu külastaja filmiga "Doktor Caligari kabinet".

1960. aastate alguses kolis kool West Endis Charlotte Streeti ruumidesse ja nimetati ümber The London Film School . 18. sajandi ladu Covent Gardenis, kus kool on olnud alates 1960. aastate keskpaigast, säilitab samasuguse dramaatilise ja individuaalse iseloomu.

Algne põhiseadus, mis jääb kehtima, on väga ebatavaline. Kool on registreeritud heategevusorganisatsioon, mittetulundusühing, piiratud garantiiga. Kõik õpilased saavad ühingu liikmeteks ja valivad koos teiste liikmetega juhatuse, milles nad on esindatud. Juhatus vastutab kooli juhtimise eest. Praegune esimees on Greg Dyke ning meie direktor ja tegevjuht on Neil Peplow. Kool on alati olnud täiesti sõltumatu ja jääb selliseks ka pärast seda, kui Warwicki ülikool ja Exeteri ülikool on oma kursusi kinnitanud.

London Film School on endiselt üks vähestest sõltumatutest loominguliste erialade institutsioonidest maailmas. Jätkame kõvasti tööd, et jääda juhtivaks filmihariduse keskuseks. Praegu on LFS ja valdkonna jaoks põnevad ajad. Kutsume teid meiega liituma, kui siseneme meie teekonna järgmisse peatükki.

Asukohad

  • London

    The London Film School 24 Shelton Street, WC2H 9UB, London

Küsimused