Keystone logo
© ©Linnaeus University
Linnaeus University

Linnaeus University

Linnaeus University

Üliõpilaste sessioon

Uude riiki kolimine, õpingute alustamine ja uus elu on suur samm. Teie õnneks on meie õpilased selle protsessi juba läbinud! Seetõttu soovivad nad teid kutsuda õpilaste veebiseminarile.

Sissejuhatus

Linnaeus University on kaasaegne rahvusvaheline ülikool Rootsi kaguosas. Asume kahes loodust armastavas linnas, üks Läänemere ääres ja teine järvedest ümbritsetud Euroopa roheliseimas linnas.

Õppimine Linnaeus University

Välismaal õppimine on midagi enamat kui lihtsalt hariduse omandamine. Õppimine tähendab uute sõprade leidmist, uue kultuuri tundmaõppimist, armumist, karjääri loomist, uue keele õppimist, jalgratta hankimist ja kogukonna osaks saamist. Linnaeus University on täis elu. Valige ülikool, kus elu on võimalik.

Õpilane elu

Ülikoolielul on palju pakkuda, alates kohtumisest sõpradega üliõpilaspubis kuni ürituste ja kultuuritegevuste külastamiseni. Üliõpilaskond ja üliõpilasesindused annavad endast parima, et tunneksite end koduselt.

Kvaliteetne vaba aeg on oluline, kui olete õpilane. Kui leiate oma üliõpilaselust rõõmu ja rahulolu, saate õpinguteks lisaenergiat. Teil pole keeruline midagi leida. Õpilastel on tore korraldada lõbusaid võistlusi, pidusid, kontserte ja väljasõite.

Kui kasutate ka võimalust osaleda üliõpilasesinduses või muudes õppekavavälistes tegevustes, võite omandada kasulikke oskusi ja kogemusi, mis võivad hilisemas elus tööle kandideerimisel osutuda hindamatuks.

Linneliit töötab selle nimel, et saaksite parima võimaliku hariduse, kuid soovib lisaks õpingutele pakkuda ka meeldivat tegevust. Ülikoolis on mitmeid üliõpilasorganisatsioone ja klubisid, mis pakuvad üliõpilastele laia valikut vaba aja veetmise võimalusi.

ESN (Erasmus Student Network) on Euroopa suurim üliõpilasorganisatsioon. See koosneb kohalike sektsioonide võrgustikust, mis korraldab üritusi välismaale õppima minevatele õpilastele ja ka kohalikele õpilastele. Linnaeus University ESN sektsioonid on ESN Kalmar ja ESN Växjö (VIS). Mõlemad sektsioonid korraldavad kohalikke üritusi, nagu grillid, sporditegevused ja teemaõhtud, kus on esindatud tüüpilised Rootsi traditsioonid, samuti reise Rootsis ja väljaspool.

Sõprade programm

Sõprade programm sobib rahvusvaheliste üliõpilaste (enamasti Rootsi) õpilastega. Sõbrad abistavad rahvusvahelisi tudengeid igapäevaste küsimustega, tutvustades neile Rootsi kultuuri ja eluviisi ning seda, mis tunne on olla Linnaeus University tudengiks olemine.

Üliõpilasühendused

Linnaeus University on umbes 70 üliõpilasühendust, kus saate üliõpilasena osaleda mitmesugustes tegevustes. Tutvu õpilasühendustega.

Võib -olla eelistate sportlikke üritusi, muusika mängimist õpilasorkestris, filmisessioone, laulmist või tegelete kirjutamisega teemadest, mis teid kui tudengit mõjutavad? Aktiivne tudengielu on võimalus kohtuda uute sõpradega, olla võimeline ennast arendama ühes oma huvides ja töötada koos meeskonnas inimestega, kellele meeldib sama asja teha.

Rahvusvahelised võimalused

Linneuse ülikooli üliõpilasena saate kultuuridevahelisi vaatenurki nii õpetuste, rahvusvaheliste üliõpilastega suhtlemise, rahvusvahelise kursuse kirjanduse ja teiste riikide külalisprofessorite kaudu. Nii avardad oma silmaringi ning tervitad väljakutseid ja erinevaid vaatenurki nii iseendale kui ümbritsevale. Rahvusvahelised kogemused panevad teid kasvama nii akadeemiliselt, isiklikult kui ka tööalaselt.

Statistika

Rohkem fakte Linnaeus Universitykohta:

 • Asutati 2010. aastal Kalmari ülikooli ja Växjö ülikooli ühinemise teel;
 • Asub Kalmaris ja Växjös;
 • 44 000 registreerunud üliõpilast;
 • 2200 välisüliõpilast;
 • üliõpilaste arvult Rootsi suuruselt 6. ülikool;
 • 780 partnerülikooli enam kui 80 riigis;
 • 100-kraadised programmid esimese tsükli tasemel, neist 8 õpetatakse inglise keeles;
 • 80-kraadised programmid teise tsükli tasemel, neist 35 õpetati inglise keeles.

  Ülikooli omadused

  Kalmar ja Växjö

  Linnaeus University asub kahes Rootsi kaguosas asuvas linnas – Kalmaris ja Växjös. Mõlemad linnad asuvad Smålandi piirkonnas, kus meri ja loodus on alati lähedal.

  Kalmar - Tudengilinn mere ääres

  Kalmari linn asub rannikul, mida Linnaeus University kasutas hiljuti ära, ehitades otse sadama äärde uusi ülikoolihooneid ja koondades ülikooli ühte kohta. Kuna sadam asub Kalmari kesklinnas, saavad õpilased oma igapäevaste asjadega tegeleda kesklinnas ja täita linna tegevusega. Kalmaris on ligikaudu 65 000 elanikku ja pikk ajalugu ulatub keskaega – see ei jää märkamata, kui ülikoolilinnaku kõrval asub vana Kalmari loss. Linn on valitud "Rootsi suvelinnaks", võib-olla tänu paljudele päikeselistele päevadele, linna randadele ning sündmustele ja kontsertidele.

  Växjö – elav ülikoolilinnak

  Kõik Växjö ülikoolilinnakus on viieminutilise jalutuskäigu kaugusel – õpilaste majutus, klassiruumid, raamatukogu, restoranid ja pubid, järved ja vaba aja veetmise võimalused. Ülikoolilinnak on täis elu ja energiat ning on loomulik kohtumispaik kõigile õpilastele ja huvilistele. Växjös on umbes 90 000 elanikku ja see on rakendatud keskkonnasäästlike lahenduste tõttu kuulutatud Euroopa roheliseimaks linnaks. Växjö nimi on tõlgitud "järvede linnaks", mis ei jää märkamata, kuna sellel on üks ülikoolilinnaku kõrval asuvad paljud järved. Koos ümbritsevate metsadega on see ideaalne koht jalutamiseks ja sörkimiseks.

   Sisseastumised

   Lisateavet leiate, klõpsates kandideerimisviisil.

   Viisanõuded

   Elamisloa taotlemine Rootsi Migratsiooniameti kaudu.
   Üldteave, klõpsake nuppu Loe edasi.

   Stipendiumid ja rahastamine

   Meil on stipendiumid üliõpilastele, kes õpivad magistriõppes. Täisprogrammi õppemaksust on võimalik saada kuni 75 protsenti allahindlust.

   Tutvuge ka Rootsi Instituudi stipendiumidega aadressil https://si.se/en/apply/scholarships/swedish-institute-scholarships-for-global-professionals/

   Bakalaureuse-/bakalaureuseõppes õppivale üliõpilasele me esimesest aastast stipendiumi ei paku.

   Vilistlaste statistika

   Edetabelid

   • Timesi kõrghariduse edetabel 2021. Linnaeus University asetab end 100 parima ülikooli hulka kvaliteetse hariduse valdkonnas ja 200 parima hulgas kliimamuutuste valdkonnas; Inimväärne töö ja majanduskasv. Linnaeus University 1115 ülikooli seast 301–400.
   • Shanghai 2020. aasta edetabel. Linnaeus University on maailma 18 000 ülikooli seas 800–900 parima hulgas.

   Õpilaste iseloomustused

   Asukohad

   • Växjö

    P G Vejdes väg, 351 95, Växjö

   • Kalmar

    Universitetsplatsen 1, 39231, Kalmar

    Chat with students

    Küsimused