Keystone logo
© LUMSA
LUMSA University

LUMSA University

LUMSA University

Sissejuhatus

LUMSA (Libera Università degli Studi Maria Ss. Assunta di Roma) on katoliiklikel põhimõtetel loodud avalik-õiguslik valitsusväline Itaalia ülikool. See on Sapienza järel Rooma vanim ülikool ja selle asutas Luigia Tincani 1939. aastal. LUMSA vastutab riikliku ülikoolisüsteemi ees ja annab välja riiklike ülikoolide omadega samaväärseid kvalifikatsioone. Professionaalsus, kasv ja areng on ülikooli aluspõhimõtted koos õpetamise, tööhõive, uurimistöö ja üliõpilaste kogemusega.

Miks LUMSA

 1. Alates selle loomisest on LUMSA põhirõhk olnud inimesel. Koolituskursused on üles ehitatud õpilaste ümber, et vastata nende õpinõuetele ja valmistada neid ette töömaailmaks, jätmata tähelepanuta inimlike aspektide tähtsust. Üliõpilaste suhted õppejõudude ja teiste ülikooli töötajatega põhinevad kuulamisel ja vastastikusel vahetusel. Ülikooli pakutavad teenused on loodud selleks, et aidata õpilastel keskenduda õppimisele, isiklikule arengule ja õigete karjäärivalikute tegemisele.
 2. LUMSA õppejõud on kõrgelt koolitatud ja alati avatud üliõpilastega diskussioonidele, et aidata neid teel suurema mõistmise poole ning anda nõu õppetöö korraldamisel või karjäärivalikute tegemisel. Tulemused on selgelt näha õpilaste rahulolu näitajatest, kus LUMSA saavutas riigi keskmisest kõrgema taseme (95,9 võrreldes 90,5%).
 3. Keskkond, mis pakub õpilastele nõu ja sõbralikku vastuvõttu juba enne registreerumist. Juhend- ja juhendamisbüroo ning õppejõud selgitavad meie kraadiõppekavade ülesehitust ja sisu ning räägivad elust LUMSA kogukonnas. Hiljem juhendavad õpilasi samad juhendajad nende õpingute ajal, rõhutades otsest jätkusuhet, mis on meie õpetamise jaoks põhiline.
 4. LUMSA pakub mitmeid stipendiume ja stipendiume, et aidata suure potentsiaaliga üliõpilasi ja neid, kellel on rahalisi raskusi; Ülikool kasutab meritokraatia süsteemi osana universaalsest õigusest kõrgharidusele.
 5. Rahulik ja korras õppekeskkond, mis soodustab suhtlemist ja suurendab keskendumisvõimet tõeliselt ainulaadse ülikoolikogemuse saamiseks. Ülikoolielu imelises ajaloolises linnas nagu Rooma või Palermo on hämmastav ja inspireeriv.
 6. Meie pakutav õpe ja teenused aitavad õpilastel õpingud kavandatud ajakavas lõpule viia; Ülikooli üldtulemused on selles osas üle riigi keskmise (76,8% võrreldes 60,9%), mis annab üliõpilastele edumaa tööks valmistumisel.
 7. LUMSA pakub LUMSA Talendiakadeemia kaudu erialaseid tööpraktikaid, järgides töönõustamise strateegiat, ning võimalusi omandada olulisi rahvusvahelisi kvalifikatsioone, praktikakohti ja praktikakohti (üle 2050 aastas).
 8. LUMSA üliõpilastel on võimalus õppida välismaal meie rahvusvaheliste vahetuste ja lepingutega 324 Euroopa ja 35 mitte-Euroopa ülikooliga, samuti õppides stimuleerivas, mitmekultuurilises keskkonnas, mis hõlmab üle 300 välisüliõpilase 55 erinevast riigist. LUMSA on üks kolmest Itaalia ülikoolist, mis on saanud meie Erasmus+ programmi ECTS märgise.
 9. Diplomilisa, rahvusvaheliste programmide ja ühiskraadide abil saavad LUMSA lõpetajad oma kvalifikatsiooni kasutada kogu Euroopas ja kogu maailmas.
 10. Üliõpilaselamud LUMSA ülikoolilinnakus pakuvad majutust üle 300 noorele ülikooli lähedal, et saada täielik ülikoolikogemus, sealhulgas õppida ülikooli raamatukogudes ja puhata LUMSA kohvikus.

Meie ajalugu

Ülikool asutati 26. oktoobril 1939, mil see sai nii oma kanoonilise püstitamise kui ka Itaalia riigi tsiviiltunnustuse. Tolle aja kohta ebatavaliselt asutas selle naine Luigia Tincani koos kardinal Giuseppe Pizzardoga ning see on algusest peale nautinud Püha Tooli kaitset ja toetust.

Algselt anti sellele Istituto Superiore Pareggiato di Magistero Maria Ss staatus ja tiitel. Assunta oli riiklikult tunnustatud kõrgharidusasutus ja sisuliselt ülikool, millel oli üks teaduskond – haridus –, mis pakkus valikut kraadiõppekavadest.

See loodi kahel peamisel põhjusel, millest esimene on kiirem ja praktilisem vajadus võimaldada katoliku koolidesse õpetama kutsutud nunnadele hõlbus juurdepääs kõrgharidusele; teine, sügavam põhjus, oli aidata kaasa tolleaegsest ideoloogilisest survest vabale intellektuaalsele ja humanistlikule haridusele, mis püüdis monopoliseerida haridust ja õpet.

Üliõpilaskond kasvas ja arenes 1960. ja 70. aastatel, registreerides naisüliõpilasi ja pakkudes laiemat valikut programme.

Osana nelja-aastasest Itaalia ülikoolide arengukavast sai see 1989. aastal "vabaülikooliks" ja kasvas mitme teaduskonnaga asutuseks, mis pakkus ka kraadiõppe programme, ning oli üks esimesi Itaalia ülikoole, mis pakkus kommunikatsiooniteaduse programme. ja ajakirjandus kunstiteaduskonnas. Tasapisi lisandusid portfelli ka õigus, poliitika, majandus ja psühholoogia. Erilist tähelepanu pöörati haridusele ja pedagoogilisele õppele, mis hõlmas ka koolivälist haridust ja kogu sotsiaalteenuste sektorit.

Üheksakümnendate lõpus avati ootamatu eduga ülikoolilinnakud ka Tarantos (Apuulia) ja Palermos (Sitsiilia). Samal ajal suurendati õppejõudude koosseisu nii arvuliselt kui ka tööülesannete poolest, võttes endale teadustöö kohustusi oma erinevatel erialadel ja arendades rahvusvahelisi suhteid. Erilist tähelepanu pöörati Erasmuse projektile ning LUMSA tunnistati Euroopa Liidu poolt üheks parimaks Itaalia ülikooliks Euroopa programmide arendamiseks.

LUMSA on avalikkusele avatud Itaalia eraülikool, mis annab tunnustatud kvalifikatsioone; seda on toetanud ja julgustanud iga järgnev paavst. See peegeldab katoliikluse põhimõtteid pakutavas koolituses ja siin õppivate noorte hariduses nii õpetuse suunas kui ka selle uurimistööga seotud kõrgemates väärtustes, nagu vendlus, solidaarsus, võrdsus ja rahu. .

Ülikooli omadused

Rahulik ja korras õppekeskkond, mis soodustab suhtlemist ja suurendab keskendumisvõimet tõeliselt ainulaadse ülikoolikogemuse saamiseks. Ülikoolielu imelises ajaloolises linnas nagu Rooma või Palermo on hämmastav ja inspireeriv.

Üliõpilaselamud LUMSA ülikoolilinnakus pakuvad majutust üle 300 noorele ülikooli lähedal, et saada täielik ülikoolikogemus, sealhulgas õppida ülikooli raamatukogudes ja puhata LUMSA kohvikus.

  Sisseastumised

  Euroopa Liidu riikidest ja ülikoolidest, millega LUMSA on ERASMUS+ programmi raames kahepoolsed lepingud, peavad saabumisel end LUMSA rahvusvaheliste suhete büroosse registreerima ja täitma sisseastumisankeet (Erasmuses osalevad üliõpilased). + programm on registreerimistasudest vabastatud). Erasmuse üliõpilaste registreerimistähtajad on juuni lõpus (I semester) ja novembri lõpus (II semester).

  Rahvusvaheliste suhete büroos tuleb esitada järgmised dokumendid:

  • Ülikooli, kuhu üliõpilane kuulub, deklaratsioon, et kõnealune üliõpilane on Erasmuse üliõpilane;
  • Üliõpilase ülikooli tõend selle kohta, et kõnealune üliõpilane on selles ülikoolis registreeritud, ja tema väljavõte.
  • Algne taotlusvorm (täidetud ja allkirjastatud registreerimisavaldus)
  • Õppeleping, mille on allkirjastanud üliõpilase ülikooli vahetuskoordinaator.
  • Euroopa tervisekindlustus või eratervisekindlustus.
  • Pass või isikutunnistus (fotokoopia).
  • Kaks passisuurust fotot.

  ELi mittekuuluvad kandidaadid

  Välismaal elavad väljaspool ELi asuvad taotlejad peavad samuti läbima eelregistreerimise Itaalia ametiasutuste (tavaliselt Itaalia konsulaadi) kaudu selles riigis, kus nad omandasid oma akadeemilise kvalifikatsiooni (või on seda omandamas) ja oma akadeemilise kvalifikatsiooni. s).

  Mitte-ELi kodanikud, kellel on kehtiv elamisluba

  Kandidaadid, kes on mitte-ELi kodanikud, kellel on Itaalias kehtiv elamisluba (vastavalt Itaalia seaduse nr 286/98 sätetele, art. 39, 5), peavad järgima sama menetlust nagu Itaalia ja ELi kodanikud ning esitama taotluse eelregistreerimine Rooma LUMSA University määratud tähtajaks. Välisriigi kvalifikatsiooni omavad kandidaadid peavad esitama ka väärtusdeklaratsiooni, mille saab kandidaadi koduriigis asuvast Itaalia saatkonnast või konsulaadist.

  Tõend, mille väljastab konsulaadi akadeemiline büroo, kinnitab, et kandidaadi poolt keskkooliastmes (bakalaureuseõppesse vastuvõtmiseks) või ülikoolikraad (aspirantuuriõppesse vastuvõtmiseks) omandatud kvalifikatsioon võimaldaks tal saada kõrgharidust selles riigis, kus kvalifikatsioon omandati. Kui kandidaadi tunnistus/tunnistused ei ole kirjutatud itaalia keeles, tuleb lisada ametlik tõlge itaalia keelde. Kui õpingute kestus riigis, kus kandidaat kvalifikatsiooni omandas, on alla 12 aasta, peab ta esitama tõendi kõigi nõutavate eksamite sooritamise kohta: ülikooli esimese aasta kohta (juhul kui kohalik koolisüsteem). kestab 11 aastat) ja ülikooli kaks esimest aastat (juhul, kui kohalik koolisüsteem kestab 10 aastat).

  Välismaal elavad mitte-ELi kodanikud

  Rooma LUMSA University kraadiõppele pääsemiseks peavad välisriigis elavad mitte-ELi kodanikud omama vähemalt 12-aastase keskhariduse lõpus omandatud kvalifikatsiooni, nagu see on Itaalias. Kui keskkooliharidus kestis alla 12 aasta, tuleb kandidaadil esitada ka akadeemilised tunnistused, mis kinnitavad, et on sooritatud kõik eksamid, mis on vajalikud:

  • ülikooli esimene aasta (kui kohalik koolisüsteem kestab vaid 11 aastat)
  • ülikooli kaks esimest aastat (kui kohalik koolisüsteem kestab vaid 10 aastat)

  LUMSA University eelregistreerimiseks on vaja:

  • Eelregistreeruge veebis LUMSA veebisaidi kaudu, järgides osakonna tähtaegu ja nõudeid. Kui veebipõhine eelregistreerimisvorm on täidetud, tuleb see välja printida, allkirjastada ja saata lihtkirjaga üliõpilasesindusse koos kõigi LUMSA õppemanifestis loetletud dokumentidega.
  • Esitage eelregistreerimise avaldus kandidaadi koduriigi Itaalia ametiasutustele (saatkond või konsulaat) ainult ühe kraadi kursuse jaoks (ei ole võimalik eelregistreerida üheski teises Itaalia ülikoolis).

  Stipendiumid ja rahastamine

  Osaluskuludeks on määratud 3500 eurot aastas. Need kulud hõlmavad õppemaksu, eksamite ja iga akadeemilise asutuse pakutavaid haldusteenuseid. LUMSA pakub mitmeid stipendiume ja stipendiume, et aidata suure potentsiaaliga üliõpilasi ja neid, kellel on rahalisi raskusi; Ülikool kasutab meritokraatia süsteemi osana universaalsest õigusest kõrgharidusele.

  Õppetoetusi saavad taotleda registreerunud üliõpilased, kes vastavad teenetele ja rahalistele nõuetele. Summa ulatub minimaalselt 1 989 eurolt maksimaalselt 5 052,56 euroni ja sõltub pereüksuse majanduslikest tingimustest ja üliõpilase elukohast. Õpilased saavad taotleda õppetoetuse osa ümberarvestamist toitlustusteenuse krediidiks.

  Rahaline toetus stipendiumide, õppemaksuvabastuse ja erinevate vähendatud õppemaksudega bändide kaudu, majutuse pakkumine spetsiaalse eluaseme teeninduspunkti kaudu, toitlustusvõimalused, osalise tööajaga töökohad ja puuetega üliõpilaste toetused.

  Vilistlaste statistika

  Why study at LUMSA University

  LUMSA õppejõud on kõrgelt koolitatud ja alati avatud üliõpilastega diskussioonidele, et aidata neid teel suurema mõistmiseni ja anda nõu õpingute korraldamisel või karjäärivalikute tegemisel. Tulemused on selgelt näha õpilaste rahulolu näitajatest, kus LUMSA saavutas riigi keskmisest kõrgema taseme (96,5% võrreldes 88,9%).

  Miks LUMSA

  • Alates selle loomisest on LUMSA põhirõhk olnud inimesel. Koolituskursused on üles ehitatud õpilaste ümber, et vastata nende õpinõuetele ja valmistada neid ette töömaailmaks, jätmata tähelepanuta inimlike aspektide tähtsust. Üliõpilaste suhted õppejõudude ja teiste ülikooli töötajatega põhinevad kuulamisel ja vastastikusel vahetusel. Ülikooli pakutavad teenused on loodud selleks, et aidata õpilastel keskenduda õppimisele, isiklikule arengule ja õigete karjäärivalikute tegemisele.
  • LUMSA õppejõud on kõrgelt koolitatud ja alati avatud üliõpilastega diskussioonidele, et aidata neid teel suurema mõistmise poole ning anda nõu õppetöö korraldamisel või karjäärivalikute tegemisel. Tulemused on selgelt näha õpilaste rahulolu näitajatest, kus LUMSA saavutas riigi keskmisest kõrgema taseme (95,9 võrreldes 90,5%).
  • Keskkond, mis pakub õpilastele nõu ja sõbralikku vastuvõttu juba enne registreerumist. Juhend- ja juhendamisbüroo ning õppejõud selgitavad meie kraadiõppekavade ülesehitust ja sisu ning räägivad elust LUMSA kogukonnas. Hiljem juhendavad õpilasi samad juhendajad nende õpingute ajal, rõhutades otsest jätkusuhet, mis on meie õpetamise jaoks põhiline.
  • LUMSA pakub mitmeid stipendiume ja stipendiume, et aidata suure potentsiaaliga üliõpilasi ja neid, kellel on rahalisi raskusi; Ülikool kasutab meritokraatia süsteemi osana universaalsest õigusest kõrgharidusele.
  • Rahulik ja korras õppekeskkond, mis soodustab suhtlemist ja suurendab keskendumisvõimet tõeliselt ainulaadse ülikoolikogemuse saamiseks. Ülikoolielu imelises ajaloolises linnas nagu Rooma või Palermo on hämmastav ja inspireeriv.
  • Meie pakutav õpe ja teenused aitavad õpilastel õpingud kavandatud ajakavas lõpule viia; Ülikooli üldtulemused on selles osas üle riigi keskmise (76,8% võrreldes 60,9%), mis annab üliõpilastele edumaa tööks valmistumisel.
  • LUMSA pakub LUMSA Talendiakadeemia kaudu erialaseid tööpraktikaid, järgides töönõustamise strateegiat, ning võimalusi omandada olulisi rahvusvahelisi kvalifikatsioone, praktikakohti ja praktikakohti (üle 2050 aastas).
  • LUMSA üliõpilastel on võimalus õppida välismaal meie rahvusvaheliste vahetuste ja lepingutega 324 Euroopa ja 35 mitte-Euroopa ülikooliga, samuti õppides stimuleerivas, mitmekultuurilises keskkonnas, mis hõlmab üle 300 välisüliõpilase 55 erinevast riigist. LUMSA on üks kolmest Itaalia ülikoolist, mis on saanud meie Erasmus+ programmi ECTS märgise.
  • Diplomilisa, rahvusvaheliste programmide ja ühiskraadide abil saavad LUMSA lõpetajad oma kvalifikatsiooni kasutada kogu Euroopas ja kogu maailmas.
  • Üliõpilaselamud LUMSA ülikoolilinnakus pakuvad majutust üle 300 noorele ülikooli lähedal, et saada täielik ülikoolikogemus, sealhulgas õppida ülikooli raamatukogudes ja puhata LUMSA kohvikus.

  Campus Life & Facilities

  LUMSA pakub LUMSA Talendiakadeemia kaudu erialaseid töökohti, järgides töönõustamise strateegiat, ning võimalusi omandada olulisi rahvusvahelisi kvalifikatsioone, praktikakohti ja praktikakohti (üle 1250 aastas).

  LUMSA üliõpilastel on võimalus õppida välismaal meie rahvusvaheliste vahetuste ja lepingutega 213 Euroopa ja 29 mitte-Euroopa ülikooliga, samuti õppida stimuleerivas, mitmekultuurilises keskkonnas, mis hõlmab üle 300 välisüliõpilase 55 erinevast riigist. LUMSA on üks kolmest Itaalia ülikoolist, mis on saanud meie Erasmus+ programmi ECTS märgise.

  LUMSA Rooma ja Palermo ülikoolilinnakud on mõlemad akrediteeritud testimiskeskused suurte rahvusvaheliste kvalifikatsioonide jaoks äri, IT, keelte ja elukutsete valdkonnas. Need kvalifikatsioonid hõlmavad inglise keele võõrkeelena TOEFL testi ja CELI Certificazione Ufficiale della conoscenza della Lingua Italiana (itaalia keele tunnustatud pädevustunnistus).

  LUMSA VILISTLASTE Ühing on Itaalias ja välismaal asuvate lõpetajate, spetsialistide ja ettevõtjate võrgustik, mis on loodud selleks, et võimaldada pidevat kontakti kolleegidega ning suurendada selle kõrgelt kvalifitseeritud asutuse ressursse ja kogemusi nii professionaalsel kui ka isiklikul tasandil.

  LUMSA University is in the Top 10 Countries to Study Abroad

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Asukohad

  • Rome

   Borgo S. Angelo, 13 Rome Via di Porta Castello 44, Rome Piazza delle Vaschette 101, Rome Via Pompeo Magno 28, Rome, 00193, Rome

  Küsimused