Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Mendel University in Brno

Mendel University in Brno

Mendel University in Brno

Sissejuhatus

Mendel University in Brno on vanim sõltumatu spetsialiseeritud ülikool Tšehhi Vabariigis. See asutati 1919. aastal Brno põllumajandusülikoolina ja alates 2010. aastast on ta kasutanud nime Mendel University in Brno (MENDELU). Ülikoolil on uhkelt kaasaegse geneetika asutaja JG Mendel, kes viis oma kuulsad eksperimendid Brnosse läbi.

MENDELU on üks Tšehhi juhtivatest haridusasutustest eluteaduste valdkonnas. Ülikool koosneb viiest teaduskonnast - AgriSciences, Metsandus- ja Puidutööstuse teaduskond, Äri- ja Majandusteaduskond, Aianduse teaduskond ja Regionaalarengu ja Rahvusvaheliste Uuringute Instituut. Tänapäevastes laborites tegelevad akadeemilised töötajad mitte ainult taimekasvatust ja loomakasvatust, vaid ka toidutootmist, agroökoloogiat, virtuaalset reaalsust või puidutöid. 2011. aastal ühendas ülikool sõltumatu ülikoolide instituudi CEITEC MENDELU asutamisega ülikool rahvusvahelisel teaduse tippkeskusel - Kesk-Euroopa tehnoloogiainstituudis.

Ülikool pakub laias valikus inglise keele õpiprogramme nii traditsioonilises kui ka kaasaegses õppevaldkonnas. MENDELU pakub põllumajandus-, metsandus- ja puidutöötlemise, aianduse, majanduse, informaatikaga või rahvusvaheliste uuringute õppekavasid. Ülikool kasutab ECTS-i krediidisüsteemi, mis võimaldab aineid / õpitulemusi lihtsalt ja selgelt tunnustada. Akadeemiline aasta jaguneb kaheks semestriks (talvel ja suvel). Igaüks sisaldab 13 õppenädalat, millele järgneb nelja / viie nädala eksamiperiood. Enamikul programmidel on täpselt määratletud kursuste struktuur ja ajastus, mida tuleks järgida.

Ülikoolis õppitakse ligikaudu 10 000 üliõpilast ja ligi 10 protsenti neist on rahvusvahelised. MENDELU toetab oma rahvusvahelist õpilasklubi, kes töötab sõprade süsteemis - Tšehhi vabatahtlike õpilased, kes abistavad saabunud õpilasi ja partnereid kohanemisega saabumisel. Ülikool osaleb ka paljudes akadeemilistes vahetusprogrammides ja korraldab spetsiaalseid seminare, konverentse, seminare ja suvekursuseid. Enamik neist tegevustest on inglise keeles.

Ülikool on tuntud tugevast rahvusvahelisest koostööst partnerülikoolidega üle kogu maailma. Mendele pakuvad rahvusvahelised õpetajad ja huvitavaid võimalusi välismaal õppimiseks välisüliõpilastele väga atraktiivne.

Laialdasemate rakendusuuringute ja -koolituse hõlbustamiseks pakub ülikool oma erinevaid rajatisi. Üks tähtsamaid on elukestva õppe instituut. Instituut pakub laia valikut erialasele vaatajaskonnale mõeldud professionaalseid, keele- ja erikursusi ning töötoad. Rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks pakuvad nad välismaalaste jaoks üheaastast tšehhi keelt. Üliõpilaste praktiliseks koolituseks on mõned erikogud: metsakoolitusettevõte (Masaryki mets) Křtinyses, Žabčice ülikooli treeningumajand ja Mendeli paviljon - ühine ruum ülikoolilinnakule kõigi teaduskondade jaoks, mis pakub üliõpilastele paremaid võimalusi uurimistööks. Ülikooli ülikoolilinnaku lahutamatu osa on Botaanikaaed ja Arboretum, mis on kogu akadeemilisele ringkonnale vabalt kättesaadav.

Kuidas taotleda õppeprogramme

• Valige teaduskond, kus soovite õppida veebisaidil www.mendelu.cz/en.

• Järgige valitud teaduskonna veebisaidil toodud juhiseid.

• Täida taotlusvorm veebiaadressil http://mendelu.cz/en/25225-admissions-procedures ja lisage oma CV.

Palun pöörduge kõikide küsimuste või probleemide poole, mis on seotud kõigi kontaktisikutega järgmistes kontaktides:

Asukohad

  • Brno-sever

    Zemědělská,1, 613 00, Brno-sever

Küsimused