Keystone logo
Moholy-Nagy University of Art and Design

Moholy-Nagy University of Art and Design

Moholy-Nagy University of Art and Design

Sissejuhatus

MOME on ülikool kunstnikele, disaineritele, loojatele ja uuendajatele, kes on pühendunud keskpärasuse hallituse murdmisele. Keskendume mentorluse kaudu tervikliku inimese lähenemisele ning väärtuspõhise kunsti- ja disainiökosüsteemi loomisele Kesk- ja Ida-Euroopa (Kesk- ja Ida-Euroopa) piirkonnas.

MOME on Euroopa Liidu Erasmuse programmi raames välistudengeid vastu võtnud juba üle 30 aasta ning oleme uhked koostöö üle ligi saja kunsti- ja disainiülikooliga üle maailma. 2024. aasta septembris käivitab MOME kuus täiskoormusega ingliskeelset magistriõppekava.

Meie rahvusvahelise üliõpilaskonna kasv jääb meie tulevaste eesmärkide keskmesse, kuna rahvusvaheliste üliõpilaste kohalolek mängib võtmerolli meie mitmekesise kogukonna ja kultuuri kujundamisel.

MOME pakub õppemaksu toetust välisüliõpilastele, kes on vastu võetud rahvusvahelistesse programmidesse, on pärit konkreetsest geograafilisest piirkonnast ja kvalifitseeruvad toetusele oma tööalaste saavutuste alusel.

MOME 29 000 m2 suurune tipptasemel ülikoolilinnak avas oma väravad aastal 2019. Uuenenud õppehooned toetavad koostööl põhinevaid interdistsiplinaarseid võimalusi mitme kraadiõppeks. Suurem rõhk on pandud koolitusvormidele, mis vastavad 21. sajandi väljakutsetele, pakkudes bakalaureuseõppe kursuste kõrval teadmisi täiendavaid oskusi, mida saab kasutada loomemajanduses.

Meie ülikoolilinnakus asuv TechPark pakub hariduse jaoks vajalikku tipptasemel töötuba ja stuudiovõimsust. Samas on rajatis ka koht katsetamiseks, prototüüpimiseks ja meediasisu arendamiseks ning professionaalseks teostuseks.

Meil on hea meel tervitada teid meie kogukonda!

Sisseastumised

Meie ingliskeelsete magistriõppekavade puhul on lisaks akadeemilisele kraadile nõutav ka tõend vähemalt B2-taseme inglise keele oskuse või ladusa inglise keele oskuse kohta.

Taotlemise kord

Nendele programmidele kandideerimise eeltingimuseks on ülikoolikraad (bakalaureuse- või magistrikraad). Taotlejaid hinnatakse nii nende tööalast teekonda tutvustava portfoolio kui ka isikliku tutvustuse (praktiline eksam) põhjal. Nii saab tulevasi õpilasi valida nende andekuse, võimete ja seniste saavutuste põhjal.

1. samm

(EL-i kodanikele:) Esitage oma taotlus meie rakenduse dot mome dot hu liidese või felvi dot hu veebisaidi kaudu (viimane on saadaval ainult ungari keeles). Kandideerimisperioodi algus: detsember, täpne kuupäev TBC.

2. samm

Portfoolio üleslaadimise sisu- ja vorminõuded ning erimenetlustasu suurus ja tasumise viis postitatakse ülikooli kodulehele 1. veebruariks 2023.

3. samm

Ajavahemikus 8. mai–4. juuni 2023: laadige oma portfell üles

4. samm

3.–7. juuli 2023: sooritage praktiline sisseastumiseksam.

Ülikool jätab endale õiguse muuta sisseastumiseksamite toimumise aega, samuti üksikute eksamiülesannete järjekorda, sisu ja sooritamise viisi. Kõik sellised muudatused avaldatakse ülikooli veebisaidil.

Stipendiumid ja rahastamine

Kooskõlas ülikooli pikaajalise rahvusvahelise strateegiaga saavad stipendiumi taotleda üliõpilased, kes on vastu võetud järgmistest riikidest: Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Tšehhi Vabariik, Eesti, Valgevene, Horvaatia, Kosovo, Poola, Läti, Leedu, Põhja-Makedoonia, Moldova, Montenegro, Rumeenia, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Ukraina ja Venemaa.

Stipendiumi määramisel võetakse arvesse kandidaatide ametialaseid saavutusi ja sissetulekut. Stipendium määratakse rektori ja kantsleri poolt määratud komisjoni otsusel 25%, 50%, 75% või 100% õppemaksust. Stipendiaatide arv sõltub sellest, kui suur on ülikooli tuludest selleks otstarbeks eraldatud eelarve.

Stipendium antakse välja kogu koolituse ajaks, kui stipendiaat kogub semestris vähemalt 15 ainepunkti. Kui seda nõuet ei täideta, lõpetatakse antud stipendium automaatselt ilma edasise teatamiseta.

Taotlus stipendiumi saamiseks

Stipendiumile kandideerimine algab 8. mail 2023. Kui olete stipendiumi taotlemiseks sobiva riigi kodanik ja olete edukalt taotlenud kas taotleda dot mome dot hu või felvi dot hu omafinantseeritavasse programmi, peate selle ajal üles laadima finantsteabe vormi. portfelli esitamise periood. Aprilli lõpus saate e-kirja teabega selle kohta, kuhu deklaratsioon üles laadida ja kuidas stipendiumi taotleda. Peate oma avalduse esitama 4. juuniks 2023. Pange tähele, et need, kes on taotlenud felvi dot hu riigieelarvelist programmi, EI saa taotleda piirkondliku mobiilsuse stipendiumi.

Viisanõuded

Kui taotlete meie programmidesse riigist väljaspool EMP-d/EL-i, peate võib-olla taotlema elamisloa viisat (D-viisa) Ungarisse sisenemiseks. D-viisa taotlemiseks peate võtma ühendust oma kodule lähima Ungari konsulaadiga.

Pange tähele, et viisa taotlemise protsess on pikk, see võib kesta kuni kaks kuud, mistõttu on tungivalt soovitatav konsulaadiga kohtumine võimalikult varakult kokku leppida. Juuli keskpaiga ajad tuleb broneerida mais või juuni alguses.

Valitud programmi edukal vastuvõtmisel saadame teile nõusolekukirja, mida saate kasutada viisataotluse esitamiseks. Kui olete semestri alguses registreerimisprotsessi lõpetanud, saate ka tunnistuse registreerumise kohta.

Lisateavet üliõpilasviisa (D-viisa) taotlemise protsessi kohta leiate konsulaarteenistuse veebisaidilt.

Kolmandate riikide üliõpilased, kes on pärit viisavabaduse riigist, peavad Ungarisse saabumisel taotlema ka elamisluba õppimiseks. Elamisloa taotlemise protsessis aitab teid meie üliõpilasasjade büroo.

Elamisloataotluse saab esitada ka veebis, immigratsiooniameti elektroonilise asjaajamise platvormi EnterHungary kaudu. Kui soovite lisateavet selle kohta, kuidas saate oma taotluse veebis korraldada, laadige alla juhend.

Tervisekindlustuse korraldamine

Õpilased peaksid korraldama sobiva ravikindlustuse oma koduriigis. Krooniliste haigustega inimesed peaksid kontrollima, kas neil on ka ravikindlustus. Õpilased, kes võtavad regulaarselt ravimeid, peaksid tagama, et neil on Ungaris viibimise ajal juurdepääs neile. Koduriigist ei ole võimalik ravimeid posti teel kätte saada, kuna EL-i ja mitte-ELi riikide regulatsioonide erinevuse tõttu võivad need tollis kinni jääda.

Nende korralduste tegemine oma kodumaal on peaaegu kindlasti odavam kui siin Ungaris.

Enne kindlustusseltsiga liitumist kontrollige kindlasti Ungaris/Budapestis olevate tervisekeskuste arvu ja kaasatud teenuste valikut.

Praegu pakub Ungaris välistudengitele individuaalseid üliõpilaste tervisekindlustuse plaane järgmine Ungari kindlustusselts: Generali

Hinnapakkumise saamiseks võite võtta ühendust nende inglise keelt kõneleva klienditeenindusega numbril +36 30 211 2770 või võtta ühendust, täites veebipõhise teabepäringu vormi.

Allpool leiate nimekirja eratervishoiukeskustest, mis võivad olla kasulikud kindlustuspakkuja otsimisel: Kõigis neis tervisekeskustes on inglise keelt kõnelevad arstid ja assistendid ning need pakuvad laia valikut tervishoiuteenuseid. Pange tähele, et Budapestis on mitu erakliinikut/tervishoiukeskust, kuid peate tagama, et teie kindlustus oleks sõlmitud külastatava kohaga. Mõned näited:

 • FirstMed
 • Rozsakerti meditsiinikeskus
 • Medicover
 • Buda tervisekeskus

Ülikooli omadused

Ühiselamu

Meie õpilaste mugavuse tagab 40 kahekohalist magamistuba koos eraldi vannitoaga. Õpilaskodu mõlemal korrusel on ühisköök ja ühine pesuruum, mida õpilased saavad tasuta kasutada. Ühiskasutuses on ka avar puhketuba. Interneti-ühendus on saadaval iga toa kohta.

Sel õppeaastal saab õpilaskodusse paigutamise avaldusi esitada läbi Neptuni süsteemi. Peale Neptunisse sisselogimist saad oma avalduse esitada, valides Haldamise menüüpunkti alt valiku Taotlused.

Meie välistudengid (Fotograafia MA ja Interaction Design MA) peaksid ühiselamusse sissekolimise üksikasjade osas oma kolleegidega ühendust võtma.

Uurimiskeskused

Innovatsioonikeskus viib läbi uuringuid viies põhivaldkonnas, millest igaüks on esindatud eraldi keskusega.

Materjaliuuringute keskus

Interdistsiplinaarne uurimisrühm, mis keskendub käegakatsutavale tehnoloogiale, dünaamilistele pindadele, biomaterjalidele, elektroonilistele tekstiilidele ja pehmele robootikale. Nad arendavad prototüüpe, uurivad valmistamise metoodikat ja loovad uusi materjale.

Data Storytelling Hub

Andmete kogumine on 21. sajandil igapäevane tava, kuid andmete taga olevaid lugusid avaldatakse harva. Andmete jutuvestmine aitab interaktiivsete tööriistade ja jutustamismeetoditega näidata mustreid, mis aitavad meil otsuseid langetada.

Säästva tööstuse keskus

Kasutades traditsioonilisi ökoloogilisi teadmisi, tipptehnoloogiaid ning inimeste leidlikkust ja intuitsiooni, uurime võimalusi, kuidas tööstus saaks vähemaga rohkem ära teha ja teenida mitte ainult majandust, vaid ka ökoloogiat.

Interaktsiooni- ja keelekümbluskeskus

Interaktsiooni- ja keelekümbluskeskuses vaatleme Metaverse-laadsete keskkondade disainilünki ja püüame luua selliseid prototüüpe, millel on kasulik mõju meie vaimsele tervisele ja ka igapäevaelule.

Sotsiaalse disaini keskus

Praktikapõhiste disainiuuringute arendamine ja toetamine, et otsida võimalusi säästlikumaks elustiiliks ja majanduseks.

Inkubeerimine

Meie eesmärk on arendada ettevõtlusoskusi, tõsta enesekindlust ja aidata muuta uuenduslikud ideed arenenumateks ärikontseptsioonideks. Oleme integreerinud oma tugevad küljed noorte talentide kasvatamisel disainipõhisesse inkubatsiooniprogrammi.

MOME on seadnud ambitsioonika eesmärgi olla 2030. aastaks Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiv loomemajanduse ja innovatsiooni keskus. Et täiendada ülikooli jõupingutusi selle eesmärgi saavutamiseks, oleme käivitanud disainipõhise inkubatsiooniprogrammi, et aidata Ungaris noori uuendajaid, teadlasi ja ambitsioonikaid ettevõtjaid.

Meie inkubatsiooniprogrammis osalemiseks võivad kandideerida kõik, olenemata vanusest, haridustaustast, distsipliinist, tööstusest või õppevaldkonnast. Meie eesmärk on luua interdistsiplinaarne osalejate rühm ja eelistatakse neid projekte, mis on mõjukesksed, heaoluga seotud või muul viisil MOME ekspertiisi- või uurimisvaldkondadega kooskõlas.

TechPark

MOME Tehnoloogiapark (TechPark) - 25 töötoa ja stuudioga - pakub akadeemiliseks hariduseks vajalikku Tehnoloogiat, seadmeid, töötubasid ja rakenduslikku meisterlikkust. Koht, kus õpilased saavad Techparki ekspertide toel ja juhendamisel katsetada, kogeda ja oma ideid ellu viia.

TechPark koosneb töötubadest/laboritest/stuudiotest, mis on sõltumatud haridusteaduskonna osakondadest, mida jälgib TechParki juhtkond. Need töötavad ja on kooskõlastatud pideva konsultatsiooniga teaduskonna osakondadega erialase koolituse ja arengu küsimustes.

TechPark on tegutsenud tehnoloogiateeninduskeskusena, pakkudes ekspertteadmisi, ehitusmahtu ja infrastruktuuri juurdepääsu akadeemiale ja IK-le (IC) ning lisaks välisklientidele (filmi tootmine, helisalvestus, üritused, kursused, laagrid jne).

Töötoad/laboratooriumid/stuudiod on täielikult avatud ja ligipääsetavad kõikidele õpilastele, olenevalt vajalike oskuste ja privileegide omandamisest, lähtudes õppe- ja uurimistöö prioriteetidest ja võimekusest. (tehnika ja ruumide kasutamine/rent).

Töötoad ja stuudiod

Betooni labor

Laboris on õpilastel võimalus segada ja valada erinevat tüüpi betooni. Varustus sisaldab: •

 • Väike mikser
 • 50L mikser
 • Kaalud
 • Vibreeriv Võimalikud ohud

Töötoas viibimine ilma juhendajata on keelatud. Seadme kasutamine on võimalik pärast õnnetuste ennetamise koolitust ja sisseelamist.

Nahatöökoda

Lisaks tekstiilidisaini programmi Rõivaste aksessuaaride disaini eriala ülesannete täitmisele õpetatakse ka nahast käsitööd ning jalatsi ja mütsi valmistamise tehnoloogiaid. Tegemist on tipptasemel seadmetega modelleerimistöökojaga, mis suhtleb ka teiste töötubadega (Modelleerimine, Metall, 3D Printer, Laserlõikamine). Lisaks naturaalsest nahast valmistatud toorainele tegeletakse selles töötoas ka tekstiilide, kilede ja muude alternatiivsete materjalidega.

Digiobjektide loomise labor

Laboris tutvustatakse kaasaegset tehnoloogiat objektide loomise maailma. Töötoas kasutatavate tehnoloogiate hulka kuuluvad laserlõikamine, graveerimine, 3D printimine, 3D skaneerimine, vinüülkile lõikamine (plotterlõikamine), keraamiliste kleebiste printimine ja prototüüpimine. Õpilaste käsutuses on neli arvutit. Palun arvestage, et printimine võib kesta kuni 10-20 tundi, seega otsige vajalik info õigeaegselt. Palun tooge oma 3D-mudelid .stl-vormingus vormingus.

  Asukohad

  • Budapest

   Zugligeti út,9-25, 1121, Budapest

  Küsimused