Keystone logo
Moldova Technical University

Moldova Technical University

Moldova Technical University

Sissejuhatus

Moldova Tehnikaülikool asutati 1964. aastal esialgse nimega „Polütehniline Instituut“, mis põhineb Moldova Riiklikust Ülikoolist üle kantud inseneri- ja majanduserialadel. Esimesel õppeaastal (1964 - 1965) oli ülikoolis 5140 üliõpilast (neist 2085 täiskoormusega üliõpilast), kes olid rühmitatud viide teaduskonda: elektrotehnika, mehaanika, tehnoloogia, ehitused, majandus. Õppejõude oli 278 õpetajat, kellest ainult 36 oli akadeemilise kraadi ja teadusliku tiitliga.

Järgnevatel aastatel kasvas ülikool nii kvantitatiivselt kui ka kvalitatiivselt, sellest sai suurepärane hariduse, teaduse ja kultuuri keskus.

Praegu on Moldova tehnikaülikoolis umbes 9520 üliõpilast (kellest 6095 täiskoormusega üliõpilast), kes õpivad 64 erialal ja erialal 9 teaduskonnas: „Energeetika ja elektrotehnika“, „Masina- ja tööstustehnika, ja transport “,„ Arvutid, informaatika ja mikroelektroonika “,„ Elektroonika ja telekommunikatsioon “,„ Toidutehnoloogia “,„ Tekstiil ja polügraafia “,„ Konstruktsioonid, geodeesia ja katastri “,„ Urbanism ja arhitektuur “,„ Majandustehnika ja ettevõtlus “. TUM-is korraldatakse ka kraadiõpe (1442 magistranti ja 124 doktoranti), töötab töötajate ümberõppe ja kvalifikatsiooni tõstmise kursused. 51 aasta jooksul on seal koolitatud üle 78 387 spetsialisti. TUM-is töötab tehnilis-teaduslik raamatukogu koos lugemissaalide, disainibüroode, arvutikeskustega.

Asukohad

  • Chisinau

    Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfînt,168, 2004, Chisinau

    Küsimused