Keystone logo
© image courtesy of Nalanda University
Nalanda University

Nalanda University

Nalanda University

Sissejuhatus

Nalanda University on teadusmahukas rahvusvaheline ülikool, mis pakub kraadiõppe ja doktorikraadi programme. Muistse Nalanda University taasloomine algas India ja Ida-Aasia tippkohtumisel osalevate riikide vahelise lepinguga. Kokkuleppe alusel asutati Nalanda University 25. novembril 2010 India parlamendi eriseadusega ja see on määratud riikliku tähtsusega institutsiooniks.

Nalanda University on inspireeritud oma ajaloolise eelkäija – iidse Nalanda – akadeemilisest tipptasemest ja globaalsest visioonist. Selle eesmärk on täita ja kehtestada ülemaailmsed akadeemilise tipptaseme ja teadustöö standardid, suurendades suutlikkuse suurendamist kõigis teadmistetööstuse valdkondades. Ülikooli rahvusvahelise iseloomu tugevdamiseks on 18 riiki allkirjastanud India valitsusega vastastikuse mõistmise memorandumi, et toetada ülikooli loomist ja arv kasvab pidevalt.

Ajalugu ja taaselustamine

Selle ülikooli loomist iseloomustas seega kõrge koostöö Bihari osariigi ja India valitsuse vahel. Kuna iidse Nalanda tunnuseks oli rahvusvahelisus, otsustas India valitsus jagada seda ettepanekut Ida-Aasia tippkohtumise (EAS) juhtidega. Esimest korda jagati ettepanekut EASi liikmesriikidega Cebu tippkohtumisel 2007. aasta jaanuaris Filipiinidel. Liikmesriigid tervitasid piirkondlikku algatust Nalanda University taaselustamiseks. 2009. aasta oktoobris Tais Hua Hinis toimunud neljandal tippkohtumisel toetasid liikmed Nalanda University loomist ning julgustasid piirkondlikku võrgustikku ja koostööd ülikooli ja olemasolevate Ida-Aasia tippkeskuste vahel.

Rahvusvahelised sidemed

Ülikool on loonud sidemeid ja koostööd mitmete välismaa institutsioonidega ning ka Ida-Aasia tippkohtumise partneritega. Teeme tihedat koostööd nii haridusasutustega kui ka teiste organisatsioonidega, kellel on ühised eesmärgid ja kes saavad meiega Nalanda visiooni kohaselt partnerlust teha.

Küsimused