Keystone logo
National Taiwan Ocean University

National Taiwan Ocean University

National Taiwan Ocean University

Sissejuhatus

National Taiwan Ocean University (NTOU) loodi 1953. aastal Taiwani provintsi meretehnoloogia kolledžina. Üksteist aastat hiljem, 1964. aastal, sai meist merekool, mis pakkus bakalaureuse- ja magistrikraadi erinevates merendusvaldkondades. Sel perioodil toetas kolledžit Hiina Vabariigi Taiwani provintsivalitsus. 1979. aastal sai meist riiklik institutsioon ja nimetati ümber Taiwani riiklikuks mereteaduse ja -tehnoloogia kolledžiks. Kümmekond aastat hiljem, 1989. aastal, sai kolledžist täieõiguslik ülikool.

Praegu on NTOU -l seitse kolledžit - mereteadus ja juhtimine, bioteadused, ookeaniteadus ja -ressursid, inseneriteadus, elektrotehnika ja arvutiteadus, ookeaniõigus ja -poliitika, samuti humanitaar- ja sotsiaalteadused. Nendes kolledžites on kokku 22 bakalaureuseõppe osakonda, 12 kraadiõppe instituuti, 28 magistriprogrammi ja 20 doktoriprogrammi.

Ülikool on läbi teinud suure kasvu ja muutusi ning on nüüd tunnustatud kui üks riigi olulisemaid kõrghariduse ja stipendiumide keskusi, eriti mereteaduste, merenduse ja kalanduse valdkonnas.

Vastates ühiskonna muutuvatele vajadustele ja meie õpilaste laienevatele huvidele, areneme terviklikuks ülikooliks, millel on ainulaadne merendus. Meie eesmärk on olla rahvusvaheliselt tuntud kõrgkool. Sel eesmärgil arenevad meie sotsiaal- ja vabade kunstide programmid NTOU hariduse põhiosana. Ülikool liigub kiiresti positiivse õpikeskkonna ja kultuuri pakkumisele intellektuaalseks ja isiklikuks kasvuks, mille ainulaadseks tunnuseks on ookeanihuvid.

Asukohad

  • Taipei

    Taipei, Taiwan

    Küsimused