Keystone logo
National Taiwan University International College

National Taiwan University International College

National Taiwan University International College

Sissejuhatus

NTU institutsionaalne eelkäija oli Taihoku keiserlik ülikool, mille asutas Jaapani koloniaalvalitsus 1928. aastal. Esimene president oli Shidehara Tan Tairaka Hiroshi. 1945. aastal võitis Hiina Vabariik Jaapani vastu suunatud vastupanusõja ja Taiwan anti Hiina natsionalistliku valitsuse kätte. Sama aasta 15. novembril viidi Taihoku keiserlik ülikool ametlikult üle Hiina haldusasutusele ja nimetati ümber Taiwani riiklikuks ülikooliks, mille esimeseks presidendiks nimetati dr Tsung-lo Lo.

Jaapani okupatsiooni ajal koosnes ülikool kahest akadeemilisest osakonnast: kirjanduse ja poliitika ning teaduse ja põllumajanduse osakonnast, kus igal semestril õppis umbes 60 üliõpilast. Meditsiiniosakond lisati 1936. aastal, sellele järgnes inseneritöö osakond 1943. Lisaks kuulus ülikooli juurde põllumajandus- ja metsandusosakond, sellega seotud meditsiiniline eridivisjon, troopilise meditsiini uurimisinstituut ja ettevalmistuskool. Samuti lisandusid 1943. aastal Lõuna -humanitaarteaduste uurimisinstituut ja Lõuna -ressursside uurimisinstituut. Sel ajal tegutses iga osakond loengusüsteemi järgi, täiskohaga professor vastutas dotsentide, õppejõudude, õppeassistentide ja personali eest. Need osakonnad ja instituudid olid rahaliselt sõltumatud ja neil olid oma raamatukogud. 1945. aastaks laienes ülikool viieks osakonnaks, sealhulgas kirjandus ja poliitika, teadus, põllumajandus, meditsiin ja inseneriteadus, kus õppis kokku 382 üliõpilast.

132144_pexels-photo-1543895.jpeg

Pärast ümberkorraldamist vastavalt ROC akadeemilisele süsteemile 1945. aastal loodi akadeemilised osakonnad ja endised osakonnad nimetati ümber kolledžiteks. Kirjanduse ja poliitika osakond jagunes vabade kunstide kolledžiks ja õigusteaduskonnaks. Lisaks loodi teaduse, meditsiini, tehnika ja põllumajanduse kolledžid. Esialgu oli kuus kolledžit 22 osakonnaga. 1945. aastal õppis üliõpilasi 585. Järgnevatel aastatel laienesid osakonnad ja kolledžid teaduskondades ja riistvaras koos eelarve kasvamise ja sotsiaalsete ootustega. 1960. aastal algatati öökool katse korras ja 1967. aastal loodi uus öökool. 1987. aastal loodi juhtimiskolledž, sellele järgnes rahvatervise kolledž 1993. aastal ja elektrotehnika kolledž 1997. aastal. Elektrotehnika kolledž nimetati hiljem ümber arvutiteaduse ja elektrotehnika kolledžiks; 1999. aastal nimetati õigusteaduskond ümber sotsiaalteaduste kolledžiks ning öödivisjon ja täiendusõppe keskus ühendati kutse- ja täiendõppe kooliks. 2002. aastal on põllumajanduskõrgkool nimetanud ümber bioloogiliste ressursside ja põllumajanduse kolledži ning 2002. aastal lisandus bioteaduste kolledž. Nüüd on ülikoolil 11 kolledžit, kus on 54 osakonda ja 108 kraadiõppe instituuti, lisaks üle 50 riikliku ja ülikoolitaseme uurimiskeskuse. Üliõpilaste koguarv, kaasa arvatud kutse- ja täienduskoolis õppinud, on kasvanud üle 32 000, sealhulgas üle 17 000 üliõpilase ja 15 000 kraadiõppuri. Nüüd on NTU aspirantide arv peaaegu võrdne ülikooli üliõpilaste arvuga, mis näitab, et NTU on edukalt muudetud teadusülikooliks.

Asukohad

  • Taipei

    7F, Multi-Purpose Classroom Building No.1, Sec.4, Roosevelt Rd., Taipei 10617, Taiwan, 10617, Taipei

Küsimused