Keystone logo
National University Arturo Jauretche (Universidad Nacional Arturo Jauretche)

National University Arturo Jauretche (Universidad Nacional Arturo Jauretche)

National University Arturo Jauretche (Universidad Nacional Arturo Jauretche)

Sissejuhatus

UNAJ alustab oma ajaloo esimeste ridade kirjutamist 29. detsembril 2009, kui Argentina Rahvusekongress kuulutas välja seaduse 26 576 Arturo Jauretche rahvusülikooli loomiseks Buenos Airese provintsis Florencio Varelas.

Sellest ajast alates on algatatud terve rida planeerimis-, korraldus- ja juhtimistoiminguid uue haridusalase ettepaneku jaoks, mis on koostatud riiklikus projektis ja mille aluseks on demokraatlikud väärtused, õigus haridusele, interdistsiplinaarne töö ja pühendumus suhted kogukonnaga.

2011. aasta esimese kooliaasta registreerimise alguse taotlusel, novembris, osaleb president Cristina Fernández de Kirchner ametlikul avamistseremoonial ja teatab, et „UNAJ on osa tõelisest kaudsest julgeolekupoliitikast, sest haridus on see, mis tegelikult tagab ühiskonna võib kasvada rohkem ja paremini, andes kõigile võrdsed võimalused ”. 2011. aasta jaanuaris anti endiste YPF-i laborite hoone UNAJ-le üle seaduse alusel, kus president allkirjastab ametlikult dokumendi, milles La Plata Riiklik Ülikool loovutab 9 hektari suuruse kinnistu ja hoone, mis asub Av. Calchaquí, 6200.

Esimeses koolitsüklis registreerus kokku 3046 uut tulijat. 2015. aastal kolmekordistus registreerumiste arv seoses ülikooli tegevuse algusega 2011. aastal, praegu õpib 2015. aastal 10 700 tavaüliõpilast ja 9200 uut üliõpilast.

Registreerunute geograafiline päritolu on nelja akadeemilise tegevuse jooksul muutunud. 2011. aastal vastas 78,4% sisseastujatest Florencio Varela partei elanikele. Alates 2012. aastast on aga täheldatud, et ülikool on omandanud piirkondliku profiili, tunnistades Lõuna -äärelinna erinevates piirkondades elavate üliõpilaste arvu suurenemist.

Asukohad

  • La Argentina

    Avenida Calchaquí,6200, B1888, La Argentina

    Küsimused