Keystone logo
National University of Art Institute

National University of Art Institute

National University of Art Institute

Sissejuhatus

Selle loomisel oli 1996. aasta lõpus seitse mainekat kolmanda ja kõrgema taseme kunstiasutust - riiklik kõrgem muusikakonservatoorium "Carlos López Buchardo", riiklik kaunite kunstide kool "Prilidiano Pueyrredón", rahvuse kõrgem kunstikool "Ernesto de la Cárcova", riiklik kõrgem keraamikainstituut, riiklik draamakunstikool "Antonio Cunill Cabanellas", riiklik kõrgem tantsude instituut ja riiklik rahvaluule kõrgem instituut - tulid kokku, et anda elule tolleaegsele nimele Riiklik ülikooli kunstiinstituut.

Selle loomine tähendas kaua aega veninud projekti elluviimist, mille kriteeriumid olid Buenos Airese linnas asuva rahvuse sõltuva kunstihariduse muutmine ülikooliks. IUNA sünd ei tähendanud mitte ainult vana kolmanda taseme karjääri kohandamist selle hüppe saavutamiseks ülikooli staatusesse, vaid tähendas ka uute valdkondade ja karjääride väljatöötamist tekkivate keelte või marginaliseeritud tegevuste arvestamiseks kuni ülikoolihariduse hetkeni.

Tunnustades 2014. aastal IUNAs lähenenud distsiplinaarset mitmekesisust ja selle kasvu esimese kaheksateistkümne aasta jooksul, muutis Rahvuskongress oma nime seadusega Rahvuslikuks Kunstiülikooliks.

Täna on Riiklikus Kunstiülikoolis eksisteerinud Transdepartementaalne folklooriala ning muusika- ja helikunsti, kujutava kunsti, draamakunsti, liikumiskunsti osakonnad, mille ajalugu ulatub eelmise sajandi keskpaika või isegi algusesse, kõige rohkem hiljutine: Audiovisuaalsete kunstide osakond ja õpetajate koolituse osakondadeülesed alad, multimeediakunst ja kunstikriitika.

Asukohad

  • 1201

    Azcuénaga,1129, C1115, 1201

    Küsimused